Ile kosztuje transport samochodów z zagranicy?

Jeżeli kupujesz samochód zagranicą a nie możesz z różnych przyczyn odebrać go osobiście lub chcesz przewieźć swój samochód na drugi koniec Europy a nie chcesz tego robić sam, najprostszym wyjściem jest zlecenie transportu firmie transportowej. W tym artykule znajdziesz informacje na temat cen transportu samochodów na popularnych europejskich trasach.

Na podstawie kilkuset tysięcy transakcji w serwisie Clicktrans.pl przeprowadziliśmy analizę różnych zleceń transportu samochodów na międzynarodowych trasach europejskich.  Ceny mogą się różnić w zależności od wybranej firmy transportowej, miasta, rodzaju samochodu, itd.  Najważniejszym czynnikiem jest jednak czy uda nam się trafić na firmę transportową, która i tak planuje już przejazd daną trasą i posiada wolne miejsce na lawecie, aby móc zabrać nasz samochód jako doładunek. Jeśli trafimy na taką okazję, ceny mogą być nawet kilka razy niższe niż standardowe.

Ceny, które podajemy poniżej uzyskiwane są na aukcjach transportowych serwisu Clicktrans.pl, gdzie bardzo często właściciel samochodu znajduje przewoźnika, który i tak jedzie już w tym kierunku lub np. wraca lawetą „na pusto”. Dzięki temu ceny transportu są często niższe o 30%-60% od standardowych ofert z cennika. Opisywane przez nas ceny dotyczą zlecenia transportu 1 samochodu.

Ceny transportu samochodów w Europie:

Na międzynarodowych trasach europejskich transport samochodów kosztuje średnio około 1,33 zł za kilometr, przy czym stawka ta różni się w zależności od kraju i odległości. Im większa odległość, tym mniejsza stawka za kilometr (na ogół).

Transport samochodów Wielka Brytania – Polska:

Średnia cena transportu samochodu z Wielkiej Brytanii do Polski lub to około 1950 zł, a ceny wahają się w przedziale 1700 – 2300 zł. Jeżeli uda nam się trafić na okazję to mamy duże szanse przewieźć nasz samochód w cenie 1400–1600 zł. Stawki za kilometr na trasie Anglia< – >Polska wahają się w granicach 0,8 – 1,50 zł/km i średnio wynoszą 1,11 zł/km.

Np. https://clicktrans.pl/przesylka/transport-samochodu-aixam-cambridge-chmielnik

Transport samochodów z Niemiec:

Transport aut z Niemiec do Polski kosztuje średnio około 1201 zł, a ceny średnio wahają się w przedziale 800- 1700 zł.  Jeżeli uda nam się trafić na przewoźnika dysponującego wolnym miejscem na lawecie, mamy szansę znaleźć oferty za ok. 700-900 zł. Stawki za kilometr przy transporcie samochodu  na trasie Niemcy – Polska  wynoszą  średnio około 1,38 zł/km.

Np. https://clicktrans.pl/przesylka/vw-touran-halle-boleslawiec

Transport samochodu Belgia – Polska:

Średnia cena transportu samochodu z Belgii do Polski to około 1440 zł, a ceny wahają się w na ogół przedziale 900- 1600 zł.  Stawki za kilometr przy transporcie samochodu na trasie Belgia – Polska  wynoszą  średnio około 1,19 zł/km.

Np. https://clicktrans.pl/przesylka/opel-insignia-bruksela-swiecko

Przewóz samochodów Francja – Polska:

Średnia cena transportu samochodów na trasie Francja-Polska to około 2000 zł, a ceny wahają się w na ogół przedziale 1200-2300 zł. Jeżeli uda nam się trafić na okazję, możemy przetransportować samochód na tej trasie nawet za 900 zł.  Stawki za kilometr przy transporcie samochodu na trasie Francja – Polska  wynoszą  średnio około 1,24 zł/km.

Np. https://clicktrans.pl/przesylka/volvo-c30-bernis-krakow

Transport samochodu Włochy – Polska:

Średnia cena za przewóz samochodów na trasie  Polska- Włochy  to około 2100  zł.  Okazyjnie można jednak znaleźć transport nawet za 1000 zł. Stawki za kilometr przy transporcie samochodu z Włoch  wynoszą  średnio około 1,45 zł/km. Np. https://clicktrans.pl/przesylka/auto

*

Jeżeli masz pytania lub uwagi – napisz poniżej. Na pewno odpowiemy.

Agnieszka, Clicktrans.pl

Przydatne przy transporcie samochodu:

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

46 komentarzy

 1. dawid pisze:

  ILE BY MNIE KOSZTOWAL PRZEWOZ SAMOCHODU Z ALICANTE ( HISZPANIA) DO MLAWY (POLSKA)

 2. lukasz konczynski pisze:

  Witam mam pytanie ile by kosztowalo przewiesc samochod osobowy (atos) z ravenny wlochy do polski do ostrowca swietokrzyskiego.
  Pozdrawiam

  • Clicktrans.pl pisze:

   Witam, Aby uzyskać cenę zachęcam do wystawienia ogłoszenia na Clicktrans.pl. Wówczas sami przewoźnicy zgłoszą się z konkretnymi ofertami. Na podstawie naszych statystyk określiliśmy, że średnia cena transportu samochodu na trasie Polska- Włochy to około 2300 zł. Okazyjnie można znaleźć transport w kwocie pomiędzy: 1000-1500zł. Tu może Pan wystawić swoje ogłoszenie: https://clicktrans.pl/wystaw-przesylke-k1,pid,19.html

 3. opelonderdeen pisze:

  Poszukuję transportu auta z UK do Holandii pod Amsterdam. Termin elastyczny.

 4. Andrzej pisze:

  Spodziewałem się o wiele wyższych kwot, miłe zaskoczenie 🙂

 5. janina pisze:

  ile kosztuje transport dwoch samochodow osobowych z niemiec na fuerteventure

 6. krystian pisze:

  ile by kosztował transport auta marki toyota avensis verso z Niemiec Hamm—–Polska Tarnowskie Góry

 7. przemek pisze:

  Witam mam pytanie ile by kosztowal transport samochodu toyota rav4 z Francji BLOIS 41000 do polski woj. podlaskie

 8. Irina Szelag pisze:

  Witam, ile bedzie kosztowal przewoz samochodu z Rosji (Petesburg) do Polski (Warszawa)?
  Suzuki SX 4

 9. Wladek pisze:

  Szukam przewoznika z wloch do Niemiec Transport auta marki mercedes Sprinter Maxi dlugi

 10. Grzegorz pisze:

  witam,mam do przewiezienia auto Mercedes Vito z Brandenburga Niemcy do Płocka Polska termin 13-03-206 proszę o propozycję

 11. anna goj pisze:

  witam ile kosztowalby transport samochodu z gdyni do limassol ( cypr) bmw albo audi do 2 ton

 12. Kiljan pisze:

  Chcę przetransportować Opel Corsa 1,0 z Niemiec do Polski ok.550 km,po najniższych kosztach

 13. Aneta pisze:

  Potrzebuje lawety z wloch Alessandria do polski Legnica….przewoz golfa

 14. Bronek pisze:

  Witam ,chciałbym się zapytać ile by kosztował transport auta : Volkswagen Golf 4 Variant ,na lawecie z Spijkenisse ,Holandia do Bisztynek ,Polska jest to 1331 km ,z góry dziękuje za info .

 15. przemek kotecki pisze:

  ile kosztowałaby przewóz Renault Grand scenic z Irlandii do polska Łodz ?

 16. Klaudia pisze:

  Witam ,chciałbym się zapytać ile by kosztowala laweta z zabraniem 2 osob z Fancji do Czech??

 17. simplyrent pisze:

  Spoko post. Pozdrawiam

 18. Romek pisze:

  Witam,

  chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia samego odbioru samochodu. Jak wygląda sprawa dokumentów, płatności i wszystkie inne formalności, przy zleceniu transportu firmie, auta kupionego np. na aukcji? Ponadto jak jestem zabezpieczony przed tym, że auto do mnie nie dotrze, nawet mimo wybrania polecanego przewoźnika?

  • Jagoda Ratajczak pisze:

   Panie Romku, kwestię płatności i wszelkich dokumentów doprecyzowuje Pan z Przewoźnikiem osobiście (mailowo bądź telefonicznie) po zaakceptowaniu jego wyceny na Clicktrans. Proszę upewnić się, że wybiera Pan przewoźnika, który zapewnia ubezpieczenie transportu (Taką informację znajdzie Pan na stronie profilowej wybranego przewoźnika) i spisać list przewozowy.

 19. pilnie pisze:

  witam szukam na dziszaj transport dacia sandero disburg do wolfsburg 350 km tel:015213425872

 20. anna pisze:

  Witam, co po niektórzy ludzie po prostu oszaleli. Chcą żeby przywozić im auta za około 0,80 gr za km, i nie patrzą że człowiek który to wiezie musi gdzieś spać, coś zjeść, opłacić drogi – bo też są niektóre płatne, zatankować auto, a to też kosztuje. Niby nie wiele ale jak podliczymy sobie to wszystko, to wychodzi że lepiej siedzieć w domu. Cena za transport powinna być minimum 1,5 zł za km i było by fajnie gdybyście narzucili minimum ceny. Firma clicktrans powinna dbać nie tylko o osoby które chcą coś sobie przywieść, ale też o dowożących, bo bez nich nikt niczego nie przywiezie. Pozdrawiam serdecznie.

 21. Korman pisze:

  Szukam transport , samochód sprawny po naprawie skrzyni automatycznej , Mercedes B200.
  Załadunek 42-700 Lubliniec
  Rozładunek 51381 Leverkusen DE

 22. Aneta pisze:

  Witam, czy jeśli zlecę transport samochodu (awaria) z Francji do Hiszpanii laweta to czy osoba która będzie transportowac moje auto zagranicę beze mnie, musi mieć dokumenty mojego auta tj. dowód rejestracyjny?
  Pozdrawiam serdecznie, Aneta

  • Katarzyna pisze:

   Dzień dobry. W przypadku przewozu auta w granicach Unii Europejskiej konieczny będzie list przewozowy CMR oraz dokument, który potwierdza upoważnienie przewoźnika do odbioru pojazdu.

 1. 17 września 2014

  […] Informacje na temat cen transportu samochodu z zagranicy znajdziesz również tutaj: https://clicktrans.pl/blog/ile-kosztuje-transport-samochodu-z-zagranicy/ […]

 2. 6 października 2014

  […] Ile kosztuje transport samochodów z zagranicy? […]

 3. 28 października 2014

  […] Ile kosztuje transport samochodu zza granicy? […]

 4. 28 października 2014

  […] Ile kosztuje transport samochodu zza granicy? […]

 5. 18 listopada 2015

  […] Tutaj znajdziesz informacje na temat cen transportu samochodu do Wielkiej Brytanii: https://clicktrans.pl/blog/ile-kosztuje-transport-samochodu-z-zagranicy/ […]

 6. 17 maja 2016

  […] Zastanawiasz się ile kosztuje transport samochodów? Przeczytasz o tym tutaj: https://clicktrans.pl/blog/ile-kosztuje-transport-samochodu-z-zagranicy/ […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności