Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super! Ekspresowo, rzetelnie i dobry kontakt! Polecam 100%.

3 gołębie

,
Trasa: Übach-Palenberg - Nowy Sącz

Serdecznie polecam! Wszystko w jak najlepszym porządku. Bardzo dobry kontakt i pełen profesjonalizm!

malutka jaszczurka

Klient: Daniel H.
,
Trasa: Praga - Ruda Śląska

Rewelacyjny transport moich kotków i mnie! Niezwykle pomocny człowiek, punktualny i słowny, przy tym można było przegadać kilkugodzinną trasę. Lepiej nie mogłam trafić, polecam gorąco! :)

Dwa koty

,
Trasa: Bielsko-Biała - Toruń

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika a następnie zlecić transport, opublikuj ogłoszenie. Określ gatunek i ilość zwierzaków, które mają zostać transportowane. Ważne jest również zaprezentowanie ciężaru a także szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierząt wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeżeli w grę wchodzi przewóz zagraniczny. Stworzenie transportowane za granicę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepienie przeciw wściekliźnie a także wszczepienie czipu znakującego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie staje się ważne po 21 dniach od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień regularnie prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie mikroczipu.

Mikroczip znakujący posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, w związku z tym mikroczip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii albo Malty. 

Służby kontrolujące transport szczeniaków, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do podpisania dokumentu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne rejestry lekarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Cena wydania paszportu to ok. 50 zł.

Zwierzak musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może być ranny oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się bądź ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają także świeże rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno transportować kociąt i szczeniaków w trakcie pierwszych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie wywołuje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również pupile po leczeniu, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Środki wyciszające należy używać tylko wtedy, jeśli to koniecznie niezbędne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne i właściwe warunki. Zanim zlecisz przewóz kota czy psa przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada odpowiednie zezwolenia. By zagwarantować pupilowi bezpieczeństwo, zleć usługę profesjonalnemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zgodę. Procedurę wydawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je otrzymać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Poza tym, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację oraz przewidywany czas trwania transportu. Przewóz musi zatem być dokładnie udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma bazę przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy także zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju doświadczeniem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu i przedstawicielowi firmie transportowej. Znane są różne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota poza granice kraju bądź w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej weź pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz zacznie kojarzyć przejazdy z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały autem lub podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeżeli planujesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś zachować spokój, nawet gdy zwierzak panikuje. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym i wyrozumiałym. Przydatne może również okazać się zabranie ulubionych bądź świeżo kupionych zabawek zwierzęcia. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Oprócz zwykłej karmy warto mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w trasie, postaw go w domu bądź na zewnątrz, w środku umieszczając smakołyki bądź zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także środków higienicznych. 

Do przewozu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą przede wszystkim do przewozu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować uciec tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza i mało ważą – to największe ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do potrzebnych przedmiotów należą również maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeżeli pupil znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przytwierdzony do fotela. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w komfortowych warunkach.

Jeżeli potrzebujesz przewozu dla zwierzaka oraz opiekuna, warto poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, by wyjaśnić ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca ma licencje oraz właściwe warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich potrzebach i wizji współpracy. Warto również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, aby dogadać wszystkie szczegóły dotyczące zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt