Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Fachowa obsluga, sprawny transport i bardzo dobra komunikacja, polecam!

Kartony 11–20, Komoda mała x 1

,
Trasa: Londyn - Kraków

Wszystko na czas i po bardzo atrakcyjnej cenie. Przesyłka dotarła bezpiecznie i bez żadnych problemów. Gorąco polecam przewoźnika :)

Kartony 1–5, Sprzęt muzyczny x 2

Klient: Marta S.
,
Trasa: Nowogard - Kraków

Wszystko sprawnie i szybko.Polecam

Kartony 1–5, Bojlera na papugi x 1

Klient: Renata S.
,
Trasa: Jezierce - Dobrut

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem rzeczy do załatwienia. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie rzeczy a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość i wymiary mebli i paczek. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład okna, rzeźby, porcelana, oraz antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozmontować. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest także ryzyko zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Często hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby materiałowe albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba również rośliny. Pudła, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie ustal terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny zwykle łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą oraz bardzo długim spisem rzeczy do załatwienia. Jednakże dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo oraz sprawnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie rzeczy a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Dobrze jest przygotować rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że przewożone pakunki przyjechały do nowego domu. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele konkretnych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość i wymiary mebli i paczek. Spisanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, jak na przykład okna, rzeźby, porcelana, oraz antyki. Najbezpieczniej jest zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozmontować. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, mniejsze jest także ryzyko zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to zbędne, na przykład gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, DVD, porcelana, figurki itp. warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża liczba kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je w inny sposób. Często hipermarkety chętnie oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy oraz przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby materiałowe albo worki. Worki będą tańsze a także łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania pękną albo też że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone i starannie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i nawet te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Oddzielnie zapakować trzeba również rośliny. Pudła, do których je zapakujesz, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej delikatności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Dokładnie ustal terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść pakunki a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkręcanie i składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W Clicktrans codziennie znajdziesz świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one między naszym krajem i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować przedmioty oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uważności, co zwykle zwiększa cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również własne materiały do pakowania, na przykład torby, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki już od 150 zł!

Zleć przeprowadzkę