Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

jedna paczka do Polski

Klient: Patryk W.
,
Trasa: Nasierowo Dolne - Puńsk

Polecam

Paczka x 2

Klient: Dariusz S.
,
Trasa: Wschowa - Rijen

Polecam. Wszystko zgodnie z umową tak trzymać.

Paczka x 2

Klient: Mariusz D.
,
Trasa: Cienin Zaborny - Maassluis

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują niemało przesyłek razem, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego użyć styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w wielu domach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, nóżki bądź wkręty, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


Aby zlecić przewóz pakunku, opublikuj ogłoszenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Pamiętaj o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz dokładne wymiary pakunku albo pakunków, jeśli jest ich więcej. Określ wagę. Dane te są bardzo ważne dla przewoźników, muszą oni być świadomi, ile miejsca zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy mogą ją zabrać. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są ważne w przypadku niedużych paczek, mimo tego nawet gdy przesyłka jest malutka, trzeba z detalami ją przedstawić. Firmy transportowe z reguły transportują niemało przesyłek razem, więc powinny wiedzieć, jak wielka jest każda z nich. Podaj adres załadunku i dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety możesz ustalić z przewoźnikiem później, ale jeśli znasz je już podczas wystawiania ogłoszenia, możesz je umieścić w formularzu i określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

Jeżeli w paczkach są przedmioty delikatne lub potrzebujące zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie przewozu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to m.in. ładunków zawierających szkło, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, urządzenia elektroniczne, żywność bądź inne rzeczy, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Przygotowanie oraz zabezpieczenie pakunków

Paczki powinny być właściwie chronione. Firmy transportowe oraz kurierzy zazwyczaj oczekują zabezpieczenia paki przez zleceniodawcę. Odpowiednie spakowanie przesyłki jest więc ważne z kilku powodów. Jeśli paczka zostanie zniszczona w trasie, a została poprawnie zabezpieczona przez osobę zlecającą transport, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o zapakowanie paczki pozwoli Ci uniknąć sporów w razie uszkodzenia. Ponadto, naturalnie, każdy pragnie takich zniszczeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być dobrze zabezpieczona. 

Wpływ na wybór opakowania mają wielkość i waga przedmiotów przeznaczonych do transportu. Pakunki zazwyczaj łączy się z opakowaniami kartonowymi a także pudłami. Wiele osób ma pod dachem jakieś kartony – pozostałości z dawnych zakupów pochowane gdzieś w kącie. Takie kartony zwykle można wykorzystać, lecz należy upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu dobrych kartonów, możesz znaleźć je w markecie budowlanym bądź sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest pójście do okolicznego spożywczaka bądź dyskontu i zapytanie pracownika, czy posiada jakieś nieprzydatne tektury. Sklepy zwykle pozbywają się opakowań chwilę po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany dyskont odbiera dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Wszelkie opakowania i tak zostają utylizowane, więc użycie ich jest ekologiczne i szczególnie praktyczne. Wciąż, używając opakowań wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz dodatkowo upewnić się, że są mocne oraz nie mają żadnych wad. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest też zerwanie wszystkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz wykorzystywanych już kartonów często są różne przylepki, zapisane długopisem notatki itp. Każde pozostałości musisz usunąć i umieścić jedynie adres miejsca docelowego. Dobrym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie i naklejenie jej na ścianie opakowania. Miejsce doręczenia możesz napisać także ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny i czytelny.

Jeżeli w jednej paczce umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż przedmioty, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, narażając tym samym na otarcia i innego typu uszkodzenia. Lepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić wolną przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby rzeczy nie ruszały się oraz nie obijały się o siebie nawzajem. Warto do tego użyć styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co zapełni przestrzeń i ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Delikatnym rzeczom musisz przeznaczyć więcej czasu. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych przesyłek jest folia bąbelkowa. Można ją kupić przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia bąbelkowa przyda się na przykład do owinięcia przedmiotów ze szkła albo porcelanowych. Nierzadko przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania opakowań. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź drewnianych wiórek, gazet i temu podobnych elementów trzymanych w wielu domach, można także użyć bardziej fachowe, specjalnie przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są pianki FLOPAK albo poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu przedmiotów . 

Duży sprzęt elektroniczny warto zabezpieczyć narożnikami ochronnymi, trzeba także zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Sprzęt gospodarstwa domowego i RTV warto przewozić w otrzymanych od producenta opakowaniach. Jeśli nie masz takowych opakowań, możesz wykorzystać dowolne tekturowe opakowania, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz mocne. W tej sytuacji także warto użyć narożniki ochronne. Jeśli w opakowaniu zamierzasz przesłać meble, najlepiej zdemontuj je i zapakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij szuflady, szafki i półki. Wszelkie małe elementy, np. śruby, nóżki bądź wkręty, włóż w jednym worku lub w kopercie. Jeśli w paczce znajduje się kilka mebli, części z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach a potem opisz każde z nich. Dzięki temu odbiorca paczki nie odczuje trudności z określeniem, gdzie która rzecz powinna się znajdować. 

Wpływ ma również ułożenie rzeczy w opakowaniu bądź pace. Jeśli chcesz zapakować parę rzeczy, takich jak dokumenty, prześcieradła, bieliznę i ceramikę, pamiętaj, że te ostatnie powinny być szczelnie zawinięte. Warto też skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć materiałami czy kocami. 

Kiedy wszystkie rzeczy będą wreszcie w opakowaniu, pozostaje zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna i szeroka. Lepiej nie stosować do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu albo uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, przetarty czy złamany.

Warunki i koszt przewozu

Na stronie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz ładunków w Polsce, jak i transport poza krajem. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, koszt zależy również od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Droższy jest przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej ostrożności bądź zapewnienia szczególnych warunków podczas przewozu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Ciężar jest szczególnie znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie pakunków. Nierzadko kurierzy mają jasno ustalone progi cenowe. Zatem transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż przewóz paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny dotyczą standardowych paczek, opakowań bądź pudełek o kształcie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o niestandardowych kształtach najczęściej ustalana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz transport przesyłki, powinna mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na firmę przewozową upewnij się zatem, czy przewoźnik spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek już od 30 zł!

Zleć transport paczek