Jak przewieźć biurko?

Biurko jest jednym z tych mebli, który swoje zastosowanie znajdzie w bardzo wielu różnych przestrzeniach. Twój gabinet w domu, biuro nieruchomości, korporacyjny open space czy biurko dla architekta – każda przestrzeń wymaga nieco innego typu biurka, aby jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Jak dostarczyć je na miejsce?

O czym warto pamiętać przed transportem biurka?

W tym artykule odpowiadamy na pytanie o to jak zabezpieczyć i przewieźć biurko w częściach i w całości. Biurka mogą różnić się budową i rozmiarem w zależności od tego komu i do czego mają służyć. Ważne jest zatem, aby do tego jaki typ biurka chcemy przewieźć dopasować metodę transportu i materiały zabezpieczające. W ten sposób biurko dotrze na miejsce bez szwanku.

 

Sprawdź wymiary!
Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakie wymiary ma Twoje biurko tak, by być pewnym, że będziesz w stanie je wnieść, wynieść i zmieścić w samochodzie (swoim lub przewoźnika).

 

Jeśli kupowałeś biurko w sklepie, jest duże prawdopodobieństwo, że przywiozłeś je w częściach, jednak w większości przypadków biurko transportowane będzie w całości.

Co w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim zabezpiecz je skrupulatnie i poszukaj firmy transportowej, która dysponuje odpowiedniej wielkości samochodami tak, aby przewieźć Twoje biurko w odpowiednich warunkach.

Niektóre firmy proponują usługę transportową wraz ze zniesieniem i wniesieniem mebla. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić, możesz zorganizować tę część sam.

Jak przygotować biurko do transportu:

 • jeśli możesz, rozmontuj biurko na mniejsze części, spakuj je w kartony i wolne miejsca wypełnij styropianem lub folią bąbelkową
 • zaklej szuflady i drzwiczki lub rozmontuj je i zabezpiecz osobno folią lub kawałkami kartonu
 • jeśli transportujesz biurko w całości, możliwe, że napotkasz problemy z przeniesieniem go przez drzwi (jeśli do Twojego domu trafiło w częściach) – w takim wypadku spróbuj ułożyć biurko inaczej, pod kątem. Pamiętaj, aby rozmontować każdą część, która może dać Ci nawet kilka dodatkowych centymetrów podczas przenoszenia przez drzwi i klatkę schodową.
 • to zadanie dla dwóch osób!

Metody transportu:

 • jeśli biurko jest niewielkich rozmiarów, możesz spróbować przetransportować je w całości lub w częściach w bagażniku swojego samochodu
 • transportowanie mebla w samochodzie w przestrzeni dla pasażerów, może być niebezpieczne zwłaszcza przy nagłym hamowaniu lub zakrętach
 • jeśli nie jesteś w stanie zmieścić biurka w bagażniku, skontaktuj się z firmą transportową, która ma do dyspozycji odpowiedniej wielkości samochody
 • zadbaj, aby ewentualne elementy instalacji elektrycznej były dobrze zabezpieczone

 

transport biurka koszt

 

Niektóre biurka mają elektryczne mechanizmy podnoszenia i obniżania blatu tak, aby pracownik mógł dopasować wysokość biurka do swojego wzrostu, zarówno kiedy pracuje w pozycji stojącej lub siedzącej. W transporcie trzeba będzie zwrócić na te elementy szczególną uwagę i dobrze je zabezpieczyć.

Czym zabezpieczyć biurko przed transportem?

Warto jest dobrze zabezpieczyć biurko tak, aby do miejsca docelowego dotarło bez zarysowań i uszkodzeń.

Jeśli planujesz przewieźć je sam lub Twój przewoźnik nie zajmie się zabezpieczeniem (tańsza opcja transportu) masz do dyspozycji następujące materiały do zabezpieczenia biurka samemu:

 • folia stretch
 • folia bąbelkowa
 • kartony
 • styropian
 • narożniki styropianowe
Transport z kurierem lub przewoźnikiem - oznacz kartony!
Jeśli wysyłasz swoje biurko kurierem lub z firmą transportową, możesz oznaczyć kartony napisem „Uwaga! Ostrożnie” lub po prostu „Ostrożnie” –  w ten sposób towar wysłany kurierem będzie sortowany ręcznie, a nie automatycznie tym samym będzie mniej narażony na uszkodzenie. To samo tyczy się przewoźnika – z taką świadomością na pewno będzie układał ładunek dużo ostrożniej.

 

Zawsze marzyłeś o antycznym, stylowym biurku w swoim gabinecie? Pamiętaj jednak, że takie biurko wymaga konserwacji i odpowiedniego podejścia w transporcie.

 1. Sprawdź czy biurko ma miejsca podatne na uszkodzenia.
 2. Zabezpiecz je dodatkowo wybranym rodzajem folii.
 3. Opróżnij szuflady i szafki jeśli biurko je posiada.
 4. Jeśli jest to możliwe transportuj osobno te części, które możesz zdemontować.

 

transport biurka

 

Ile kosztuje transport biurka w Polsce?

 

Cena transportu biurka zależy od jego wielkości, wagi, długości trasy oraz tego czy będzie transportowane z innymi meblami czy też osobno. Jeśli znajdzie się przewoźnik, który już jedzie na Twojej trasie, cena może okazać się dużo niższa, niż gdyby jechał specjalnie z punktu A do punktu B tylko z jednym ładunkiem.

Na podstawie tysięcy zrealizowanych zleceń transportowych, wiemy, że transport biurka na tasie krótszej niż 200 km będzie kosztował:

 •  ok. 130 zł (czyli ok. 0,9 zł/km

Tansport biurka na tasie dłuższej niż 200 km będzie kosztował:

 •  ok. 160 zł (czyli ok. 0,5 zł/km)  

Średnie ceny w Polsce i na trasach międzynarodowych

Trasy, które braliśmy pod uwagę obejmowały zlecenia zrealizowane lokalnie, z Polski za granicę oraz z zagranicy do Polski.

Transport biurka na w obrębie Polski będzie kosztował:

 •  ok. 155 zł (czyli ok. 0,55 zł/km

Transport biurka na tasach zagranicznych będzie kosztował:

 •  ok. 660 zł (czyli ok. 0,4 zł/km)  

 

Przewóz biurka wraz z innymi meblami
Jeśli jest akurat potrzebujesz przewozu biurka razem z innymi meblami może to obniżyć koszty.

 

Chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztował transport Twojego biurka na wyznaczonej przez Ciebie trasie? Kliknij w przycisk poniżej i wyceń transport>>

Jagoda

Piszę o transporcie w różnych odsłonach. Interesuję się aktywnością i wpływem człowieka na świat transportu. Rozwijam również tematykę przewozów międzynarodowych na Clicktrans.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności