Jak przewieźć biurko?

Biurko jest jednym z tych mebli, który swoje zastosowanie znajdzie w bardzo wielu różnych przestrzeniach. Twój gabinet w domu, biuro nieruchomości, korporacyjny open space czy biurko dla architekta – każda przestrzeń wymaga nieco innego typu biurka, aby jak najlepiej spełniać swoje funkcje. Jak dostarczyć je na miejsce?

O czym warto pamiętać przed transportem biurka?

W tym artykule odpowiadamy na pytanie o to jak zabezpieczyć i przewieźć biurko w częściach i w całości. Biurka mogą różnić się budową i rozmiarem w zależności od tego komu i do czego mają służyć. Ważne jest zatem, aby do tego jaki typ biurka chcemy przewieźć dopasować metodę transportu i materiały zabezpieczające. W ten sposób biurko dotrze na miejsce bez szwanku.

 

Sprawdź wymiary!
Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakie wymiary ma Twoje biurko tak, by być pewnym, że będziesz w stanie je wnieść, wynieść i zmieścić w samochodzie (swoim lub przewoźnika).

 

Jeśli kupowałeś biurko w sklepie, jest duże prawdopodobieństwo, że przywiozłeś je w częściach, jednak w większości przypadków biurko transportowane będzie w całości.

Co w takiej sytuacji zrobić? Przede wszystkim zabezpiecz je skrupulatnie i poszukaj firmy transportowej, która dysponuje odpowiedniej wielkości samochodami tak, aby przewieźć Twoje biurko w odpowiednich warunkach.

Niektóre firmy proponują usługę transportową wraz ze zniesieniem i wniesieniem mebla. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić, możesz zorganizować tę część sam.

Jak przygotować biurko do transportu:

 • jeśli możesz, rozmontuj biurko na mniejsze części, spakuj je w kartony i wolne miejsca wypełnij styropianem lub folią bąbelkową
 • zaklej szuflady i drzwiczki lub rozmontuj je i zabezpiecz osobno folią lub kawałkami kartonu
 • jeśli transportujesz biurko w całości, możliwe, że napotkasz problemy z przeniesieniem go przez drzwi (jeśli do Twojego domu trafiło w częściach) – w takim wypadku spróbuj ułożyć biurko inaczej, pod kątem. Pamiętaj, aby rozmontować każdą część, która może dać Ci nawet kilka dodatkowych centymetrów podczas przenoszenia przez drzwi i klatkę schodową.
 • to zadanie dla dwóch osób!

Metody transportu:

 • jeśli biurko jest niewielkich rozmiarów, możesz spróbować przetransportować je w całości lub w częściach w bagażniku swojego samochodu
 • transportowanie mebla w samochodzie w przestrzeni dla pasażerów, może być niebezpieczne zwłaszcza przy nagłym hamowaniu lub zakrętach
 • jeśli nie jesteś w stanie zmieścić biurka w bagażniku, skontaktuj się z firmą transportową, która ma do dyspozycji odpowiedniej wielkości samochody
 • zadbaj, aby ewentualne elementy instalacji elektrycznej były dobrze zabezpieczone

 

transport biurka koszt

 

Niektóre biurka mają elektryczne mechanizmy podnoszenia i obniżania blatu tak, aby pracownik mógł dopasować wysokość biurka do swojego wzrostu, zarówno kiedy pracuje w pozycji stojącej lub siedzącej. W transporcie trzeba będzie zwrócić na te elementy szczególną uwagę i dobrze je zabezpieczyć.

Czym zabezpieczyć biurko przed transportem?

Warto jest dobrze zabezpieczyć biurko tak, aby do miejsca docelowego dotarło bez zarysowań i uszkodzeń.

Jeśli planujesz przewieźć je sam lub Twój przewoźnik nie zajmie się zabezpieczeniem (tańsza opcja transportu) masz do dyspozycji następujące materiały do zabezpieczenia biurka samemu:

 • folia stretch
 • folia bąbelkowa
 • kartony
 • styropian
 • narożniki styropianowe
Transport z kurierem lub przewoźnikiem - oznacz kartony!
Jeśli wysyłasz swoje biurko kurierem lub z firmą transportową, możesz oznaczyć kartony napisem „Uwaga! Ostrożnie” lub po prostu „Ostrożnie” –  w ten sposób towar wysłany kurierem będzie sortowany ręcznie, a nie automatycznie tym samym będzie mniej narażony na uszkodzenie. To samo tyczy się przewoźnika – z taką świadomością na pewno będzie układał ładunek dużo ostrożniej.

 

Zawsze marzyłeś o antycznym, stylowym biurku w swoim gabinecie? Pamiętaj jednak, że takie biurko wymaga konserwacji i odpowiedniego podejścia w transporcie.

 1. Sprawdź czy biurko ma miejsca podatne na uszkodzenia.
 2. Zabezpiecz je dodatkowo wybranym rodzajem folii.
 3. Opróżnij szuflady i szafki jeśli biurko je posiada.
 4. Jeśli jest to możliwe transportuj osobno te części, które możesz zdemontować.

 

transport biurka

 

Ile kosztuje transport biurka w Polsce?

 

Cena transportu biurka zależy od jego wielkości, wagi, długości trasy oraz tego czy będzie transportowane z innymi meblami czy też osobno. Jeśli znajdzie się przewoźnik, który już jedzie na Twojej trasie, cena może okazać się dużo niższa, niż gdyby jechał specjalnie z punktu A do punktu B tylko z jednym ładunkiem.

Na podstawie tysięcy zrealizowanych zleceń transportowych, wiemy, że transport biurka na tasie krótszej niż 200 km będzie kosztował:

 •  ok. 130 zł (czyli ok. 0,9 zł/km

Tansport biurka na tasie dłuższej niż 200 km będzie kosztował:

 •  ok. 160 zł (czyli ok. 0,5 zł/km)  

Średnie ceny w Polsce i na trasach międzynarodowych

Trasy, które braliśmy pod uwagę obejmowały zlecenia zrealizowane lokalnie, z Polski za granicę oraz z zagranicy do Polski.

Transport biurka na w obrębie Polski będzie kosztował:

 •  ok. 155 zł (czyli ok. 0,55 zł/km

Transport biurka na tasach zagranicznych będzie kosztował:

 •  ok. 660 zł (czyli ok. 0,4 zł/km)  

 

Przewóz biurka wraz z innymi meblami
Jeśli jest akurat potrzebujesz przewozu biurka razem z innymi meblami może to obniżyć koszty.

 

Chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztował transport Twojego biurka na wyznaczonej przez Ciebie trasie? Kliknij w przycisk poniżej i wyceń transport>>

Jagoda

Piszę o transporcie w różnych odsłonach. Interesuję się aktywnością i wpływem człowieka na świat transportu. Rozwijam również tematykę przewozów międzynarodowych na Clicktrans.com.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności