Jak przewieźć komodę?

Co warto wiedzieć przed przewiezieniem komody? Jak przygotować sam mebel i miejsce docelowe, w którym ma się znaleźć? W tym artykule zawarliśmy wiele przydatnych rad oraz przykładowe wyceny transportu komody.

 

Zabezpiecz komodę przed transportem

Warto jest dobrze zabezpieczyć komodę, przed transportem tak, aby do Twojego mieszkania dojechała bez zbędnych uszkodzeń. Jeśli planujesz przewieźć ją sam zadbaj o odpowiednie materiały takie jak folia stretch czy folia bąbelkowa.

Do kupienia są też narożniki ze styropianu, bądź też inne materiały, które służą do zabezpieczenia podatnych na zniszczenia i zarysowania rogów mebli.

Zastanów się, czy nie lepiej byłoby rozkręcić komodę i zabezpieczyć każdą część z osobna. Jeśli uważasz, że rozmontowanie niektórych części zmniejszy stabilność mebla w transporcie, pozostaw komodę w jednym kawałku!

Komoda transportowana w całości

 • ważne jest, aby pamiętać o oklejeniu drzwi tak, żeby pozostały nieruchome podczas transportu
 • owiń całą komodę folią stretch, możesz też wykorzystać folię bąbelkową (zwłaszcza w miejscach komody, w których jest najbardziej narażona na zarysowania lub już nieco zniszczone)

Komoda transportowana w częściach

 • owiń każdą z części wybranym rodzajem folii
 • mniejsze części, ornamety spakuj do osobnego kartonu tak, aby nie przemieszczały się w transporcie i nie porysowały większych części mebla
 • jeśli jest to komoda antyczna, zwróć uwagę czy jej rozmontowanie nie spowoduje większych uszkodzeń niż transport w całości. Zabezpiecz dodatkowo wszelkiego rodzaju elementy ozdobne, mniejsze, wystające części jeśli nie jesteś w stanie ich rozmontować.
transport startej komody

Jeśli Twoja komoda jest już wiekowa lub kupiłeś ją jako antyk, potrzebne będą dodatkowe zabezpieczenia.

Metody transportu – komoda

 

 • Chcę przewieźć komodę we własnym samochodzie. Czy to dobre rozwiązanie?

Przewożenie komody, w zależności od jej wielkości jak również od tego jak dużo miejsca masz w samochodzie może być problematyczne do zorganizowania samemu. Ważne są też względy bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś w stanie rozmontować komodę na tyle, aby zmieściła się w bagażniku możesz próbować przewieźć ją na wlasną rękę. Jeśli jednak planujesz przewieźć kilka większych osobnych części komody również w części dla pasażerów, dwa razy się zastanów. Przy nagłym hamowaniu, części mebli mogę okazać się niebezpieczne dla pasażerów.

 

transport komody

 

 • Chcę znaleźć firmę transportową, która dowiezie komodę na miejsce. Jak to zorganizować i za ile?

Ta opcja będzie zdecydowanie bardziej bezpieczna. Firmy transportujące meble, mają specjalnie od tego przeznaczone samochody transportowe, które wielkością przystosowane są do przewożenia większych ładunków. Dodatkowo możesz liczyć na poprawne umocowanie mebla wewnątrz samochodu, tak aby dobrze zniósł nawet kilka tysięcy kilometrów jazdy.

Ile kosztuje transport komody?

Cena transportu komody zależy od jej wielkości, wagi, długości trasy oraz tego czy będzie transportowana z innymi meblami czy też osobno. Jeśli znajdzie się przewoźnik, który już jedzie na Twojej trasie, cena może okazać się dużo niższa, niż gdyby jechał specjalnie z punktu A do punktu B tylko z jednym ładunkiem.

Na podstawie setek tysięcy zrealizowanych zleceń transportowych, wiemy, że transport komody do ok. 30 kg będziesz kosztował:

 • na trasie międzynarodowej  ok. 370 zł  
 • na trasie krajowej  ok. 155 zł 

Cena transportu komody ważącej ok. 30 do 50 kg to:

 • na trasie międzynarodowej  ok. 475 zł  
 • na trasie krajowej  ok. 190 zł 

Cena transportu komody ważącej powyżej 50 kg to:

 • na trasie międzynarodowej  ok. 540 zł  
 • na trasie krajowej  ok. 230 zł 

 

 

Przewóz komody wraz z innymi meblami
Jeśli jest akurat potrzebujesz przewozu komody razem z innymi meblami może to obniżyć koszty. Jeśli przewoźnik będzie mógł zapełnić więcej miejsca w samochodzie, taki transport zwyczajnie opłaca mu się bardziej! Możesz liczyć na korzystne wyceny.

 

Są to przesyłki zarówno lokalne, jak również te zrealizowane na trasach zagranicznych. Staraliśmy się również wybrać dla Ciebie różnorodne przesyłki komód o różnych rozmiarach, tak abyś jak najdokładniej mógł oszacować potencjalne koszty przewozu Twojej komody. Poniżej znajdziesz przykładowe ceny transportu komód przewiezionych razem z serwisem Clicktrans.pl.

 

Transport komody Warszawa – Poznań (120zł)

jak przewieźć komodę

 

Komoda z Bielsko-Białej do Warszawy (225 zł)

transport komody tanio

 

 

 

 

 

 

Komoda z Zielonej – Góry do Rzeszowa (400zł)

transport komody tanio

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się ile będzie kosztował transport Twojej komody na wyznaczonej przez Ciebie trasie? Kliknij w przycisk poniżej i wyceń transport>>

 

Jagoda

Piszę o transporcie w różnych odsłonach. Interesuję się aktywnością i wpływem człowieka na świat transportu. Rozwijam również tematykę przewozów międzynarodowych na Clicktrans.com.

1 Odpowiedź

 1. Transpotowiec pisze:

  jadę na trasie Czestochowa – Rzeszów. Mogę zabrać komodę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności