Jak zorganizować transport fotela?

Kupiłeś fotel przez Internet i chcesz przewieźć go do domu? Planujesz przeprowadzkę? W poniższym artykule znajdziesz najpotrzebniejsze informacje na temat sposobów i ceny transportu foteli.

Przede wszystkim dokładnie sprawdź wszystkie wymiary. Szczególnie w przypadku foteli tapicerowanych często siedzisko jest dużo mniejsze niż fotel w całości (ze względu na rozbudowane oparcia i obicie). Twój „skromny fotel” może więc okazać się  zbyt duży, aby przewieźć go w bagażniku samochodu osobowego.

Typowe wymiary foteli (szerokość x wysokość x głębokość):

Fotele występują w najróżniejszych kształtach i wielkościach

Tapicerowane:

59-105×75-105×60-105 cm; waga: 6-40 kg

Drewniane:

70-87×76-100×72-94 cm; waga: 4,6-22 kg

Biurowe:

56-74×91-130×50-73 cm; waga: 11-23 kg

 

Wspomniane fotele tapicerowane są najtrudniejsze w transporcie, przede wszystkim ze względu na to, że nie można ich rozkręcić. Musisz dysponować więc odpowiednia ilością miejsca do transportu, aby zmieścić mebel i nie uszkodzić przy tym obicia. Dodatkowo zabezpiecz fotel za pomocą folii strech – dzięki temu ochronisz tapicerkę przed rozdarciem i zabrudzeniem.

Fotel drewniany jest nieco łatwiejszy w transporcie – część modeli można rozkręcić, a nawet te, które muszą być transportowane w całości, zwykle są odporniejsze na uszkodzenia niż fotele tapicerowane. Wyjątek stanowią fotele wykonane z miękkiego drewna (np. sosnowego). Pamiętaj, że drewniane fotele (tak jak tapicerowane) potrafią być dość ciężkie, uważaj więc przy przenoszeniu, a najlepiej poproś kogoś o pomoc.

fotel drewniany

Źródło: clicktrans.pl

Najmniej problemów w transporcie sprawiają fotele biurowe. Jeśli brakuje Ci miejsca, możesz częściowo (np. samo oparcie), a nawet w całości go rozkręcić. Pamiętaj, aby zabezpieczyć fotel za pomocą folii bąbelkowej lub strech, aby zabezpieczyć tapicerowane lub materiałowe części przed uszkodzeniem. Jeśli zdecydujesz się odkręcić część fotela na czas transportu, pamiętaj, aby bezpiecznie przechować wszystkie śrubki (np. w woreczku strunowym).

Co jednak, jeśli kupiłeś fotel przez Internet, a sprzedawca nie oferuje transportu (bo np. jest osobą prywatną)? Albo jeśli nie posiadasz samochodu odpowiedniego do transportu fotela? Wówczas możesz zlecić przewóz mebla fachowcom.

Transport fotela z pomocą firmy transportowej

Jeśli znajdziesz przewoźnika, który i tak będzie podróżował na interesującej Cię trasie, twój fotel może stanowić zaledwie część ładunku, a Ty sporo zaoszczędzisz na transporcie. Dla Ciebie będzie to szansa na przewóz w dobrej cenie, dla przewoźnika – na dodatkowy zarobek. Zatrudniając firmę transportową, możesz też zamówić pomoc przy załadunku i rozładunku.

fotele tapicerowane

Koszt transportu fotela

Cena przewozu fotela zależy oczywiście od wymiarów i wagi fotela, a także długości trasy. Dodatkowo cena może wzrosnąć, jeśli fotel został wykonany z materiałów skłonnych do uszkodzeń i wymaga specjalnej ostrożności. 

Za transport fotela w Polsce zapłacisz ok. 200 zł.

Transport fotela z Rzek Małych do Dominikowa  za 200 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/transport-fotela-bujanego,285024

Transport fotela z Olsztynka do Wrocławia  za 210 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/transport-jednego-fotela-z-olsztyna-do-wroclawia-doladunek,2600500

Przewóz fotela zagranicę będzie Cię kosztował ok. 280-350 zł.

Transport fotela z Malborka (Polska) do Stoke-on-Trent (Wielka Brytania)  za 280 zł 
https://clicktrans.pl/przesylka/fotel-zafoliowany,1522842

Transport fotela z Bergisch Gladbach (Niemcy) do Chojny (Polska)  za 340 zł. 
https://clicktrans.pl/przesylka/transport-fotela-z-niemiec-do-polski,1023672

Malwina

Interesują mnie proste sposoby na bezpieczny transport nietypowych przedmiotów. Na blogu staram się udowadniać, że – po drobnych przygotowaniach – przewieźć da się wszystko. Nawet jeśli kurier mówi, że się nie da.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

IQSC Solutions przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności