Jak zorganizować transport lodówki

Transport lodówki - poradnik

Planujesz transport lodówki? W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak bezpiecznie i tanio przewieźć lodówkę.

Lodówka, ze względu na znaczne rozmiary, bywa dość problematyczna  w transporcie. Większość osób decyduje się zlecić przewóz specjalistom (to najbezpieczniejsza opcja), ale jeśli posiadasz dostatecznie duży samochód, możesz podjąć się transportu we własnym zakresie. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie urządzenia.

Przygotowanie do transportu:

1.Wyłącz, rozmroź i osusz lodówkę i/lub zamrażarkę.
2. Wyjmij wszelkie ruchome elementy z lodówki tzn. półki itp. i zapakuj w osobny karton.
3. Zabezpiecz lodówkę przed otwarciem w trakcie transportu obwiązując ją pasami lub zaklejając drzwiczki taśmą. Rogi lodówki najlepiej osłonić styropianem, aby uniknąć zniszczenia.
4. Lodówka powinna być przenoszona pionowo. Zwykle potrzeba co najmniej dwóch osób do przenoszenia lodówki.

Transport:

1. Zgodnie z zaleceniami producentów lodówka powinna być transportowana w pionie oraz zabezpieczona pasami przy transporcie. Jest to najpewniejszy i najbezpieczniejszy sposób na przewóz lodówki.

2. Bardziej ryzykowną metodą jest transport lodówki na leżąco. Pamiętać należy wówczas o tym by lodówka była położona stroną tłoczną sprężarki do góry. W związku z tym, że większość osób może mieć problem z określeniem tej strony, tym bardziej zalecany jest przewóz lodówki w pionie.

Po transporcie:

Zanim włączysz lodówkę do prądu odczekaj co najmniej 12 godzin.

Uwaga:

Niewskazany jest transport lodówki na leżąco z uwagi na możliwość przedostania się oleju do obiegu. Co więcej pompa w środku obudowy kompresora zawieszona jest na sprężynach a dodatkowo gaz jest prowadzony do niej przy pomocy rurek i należy unikać ich obciążania. Należy odszukać w instrukcji obsługi lodówki uwag dotyczących jej transportu/przenoszenia.

Transport lodówki z pomocą firmy transportowej

To zdecydowanie najbezpieczniejszy sposób przewozu lodówki. Jeśli kupujesz nowy sprzęt w granicach Polski, zwykle możesz zostawić transport w rękach sklepu. Co jednak, jeśli kupujesz używany sprzęt lub potrzebujesz przewieźć go za granicę (większość sklepów nie oferuje transportu międzynarodowego)? Wówczas warto rozważyć wynajęcie firmy przewozowej.

Jeśli znajdziesz przewoźnika, który i tak będzie transportował ładunek na interesującej cię trasie, możesz znacząco obniżyć koszty transportu. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia nie tylko transportu, ale również  pomocy przy załadunku i rozładunku.

Koszt transportu lodówki

Cena transportu lodówki zależy przede wszystkim od długości trasy, a także wymiarów i ciężaru urządzenia.

W Polsce koszt przewozu lodówki wynosi ok. 150-200 zł.

Transport lodówki z Opola do Biadacza za  150 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/transport-lodowek

Transport lodówki z Krakowa do Pruszkowa  za 180 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/lodowka-bosch

Na trasach międzynarodowych za transport lodówki zapłacisz ok. 290-400 zł.

Transport lodówki z Salisbury (Wielka Brytania) do Zgorzelca (Polska)  za 290 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/lodowka-z-uk-do-pl

Transport lodówki ze Schwäbisch Hall do Gostynina (Polska)  za 300 zł 

https://clicktrans.pl/przesylka/transport-lodowki-niemcy-polska

Agnieszka

Na blogu piszę o różnych aspektach transportu oraz o tym jak obniżyć jego koszty i sensownie go organizować. Interesuje mnie ekologiczne oblicze transportu i to jak w skali mikro możemy mieć na nie wpływ. Od 2010 roku rozwijam serwis aukcji transportowych Clicktrans.pl.

1 Odpowiedź

  1. Artur pisze:

    ciekawy artykuł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Clicktrans sp. z o.o. przetwarza dane dla realizacji umowy, obowiązków prawnych oraz treści zgód. Masz prawa dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu. Polityka prywatności