Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Firma profesionalna, znającą się na robocie. Kierowca pomógł w zaladunku I rozładunku. Wszystko odbyło się terminowo. Towar został profesionalnie zabezpieczony na samochodzie. Polecam

Kartony 21–30, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Lodówka 1m wysoka x 1, Stół 6-osobowy x 1, Kr

Wszytko ja powinno być. Kierowcy pierwsza klasa. Polecam

Kartony 11–20

Przeprowadzka dobytku UK -> PL. Wszystko zgodnie z planem i bez problemów, polecam. Dziękuję i pozdrawiam.

Kartony 31–50, Łóżko x 1, Łóżko dla dzieci x 1, Materac podwójny x 1, Szafka biurowa x 2, Rower x 2

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a przy tym płynnie. Wystarczy ułożyć plan działania, z głową a także bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać liczbę i wymiary mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład elementy szklane, rzeźby, ceramika, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, maleje też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Często markety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach budowlanych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, jak pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, takie jak worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania może przebiec szybko a przy tym płynnie. Wystarczy ułożyć plan działania, z głową a także bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy a także znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane oraz podpisane. Dobrze jest przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem dużej ilości przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji na temat rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa powinna znać liczbę i wymiary mebli i paczek. Przygotowanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także zadbać o właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład elementy szklane, rzeźby, ceramika, oraz stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, maleje też niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w windzie oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość kartonów, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Często markety ochoczo rozdają kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym rozwiązaniem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach budowlanych oraz w Internecie. Do zabezpieczenia drobiazgów jak również przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć także torby materiałowe i worki. Worki są bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną zapakowane, powinny mieć otwory, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Precyzyjnie określ terminy, a także czas załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść kartony a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i składanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli do przewiezienia jest wiele przedmiotów delikatnych, jak pianino, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia odpowiednich warunków i szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też własne opakowania, takie jak worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Islandia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę