Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Jestem mega zadowolona :)

Kartony 1–5, Rower stacjonarny x 1, Fotel x 2, Torba duża x 3

Klient: Michał S.
,
Trasa: Luksemburg - Katowice

Przewoźnik kompetentny i z pozytywnym podejściem do klienta. POLECAM tę firmę.

Lodówka z zamrażarką

,
Trasa: Warszawa - Łomianki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem i rozbudowaną listą zadań które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka może przebiec szybko a także efektywnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy oraz zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby nasze pakunki były skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania często są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w nowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć ilość a także wielkość mebli oraz paczek. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak szkło, obrazy, porcelana, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, mniejsze jest również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, ceramika, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować trzeba też rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie określ dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z rozgardiaszem, nerwowym nastrojem i rozbudowaną listą zadań które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zaplanowana przeprowadzka może przebiec szybko a także efektywnie. Wystarczy ułożyć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy oraz zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby nasze pakunki były skatalogowane oraz opisane. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że wszystkie paczki dojechały na miejsce. Zmiany mieszkania często są związane z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy też oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w nowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych informacji dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa musi mieć ilość a także wielkość mebli oraz paczek. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Trzeba także podkreślić, jak istotne jest właściwe opakowanie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak szkło, obrazy, porcelana, oraz niektóre meble. Najlepiej otoczyć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy możesz je rozmontować. Meble w częściach prościej załadować i rozładować, mniejsze jest również ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednakże nie wszystkie meble da się rozkręcić, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Do pakowania drobniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, ceramika, elementy ozdobne itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że sklepy ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do najbliższych supermarketów i zapytaj czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w niektórych marketach budowlanych oraz w Internecie. Do pakowania drobnych rzeczy jak również przedmiotów tekstylnych, takich jak ubrania czy pościele, możesz wykorzystać także torby z materiału i worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy szczególnej ostrożności. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną albo też że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie drobne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować trzeba też rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś w stanie pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Precyzyjnie określ dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy a także jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Bez względu na to Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, ilości pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, np. instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują specjalnych warunków i specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz podnosi cenę przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Kolumbia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę