Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko szybko i sprawnie. Panowie uwijali się jakby od tego zależało ich życie. Polecam!

Kartony 11–20, Biurko średnie x 1, Krzesło obrotowe x 1, Komputer x 1, Monitor x 2, Komoda mała x 1

Klient: Marek K.
,
Trasa: Kraków - Kraków

Bardzo polecam tego przewoźnika! Jestem zadowolony z jego usług wszystkie moje rzeczy zostały przewiezione w stanie idealnym ! Rzeczowo , konkretnie, kontakt z kierowca bez problemowy .

Kartony 31–50, Łóżeczko dla niemowląt x 1, Koła samochodowe x4 16 cali z oponami x 4, Rower x 3

Klient: Michal H.
,
Trasa: Waregem - Szczecin

Profesjonalny, uczciwy, miły i rzetelny przewoźnik. Godny polecenia. 10/10

Meble i pare kartonow

Klient: Paweł F.
,
Trasa: Liverpool - Białystok

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem a także niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu szkło, rzeźby, miski, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, maleje również niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną albo też że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie podaj dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny najczęściej kojarzą się z nieładem, nieprzyjemnym nastrojem a także niekończącą się listą rzeczy do załatwienia. Jednak dokładnie zaplanowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec bez przeszkód i sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby dopilnować, aby wszystkie paczki były skatalogowane a także podpisane. Najlepiej spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty przybyły na miejsce. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz dużej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Oprócz tego, szukając przewoźnika przyda ci się dużo drobiazgowych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby podkreślić, jak istotne jest odpowiednie zabezpieczenie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, dla przykładu szkło, rzeźby, miski, oraz część mebli. Najbezpieczniej jest otoczyć je w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy można je rozkręcić. Meble w częściach szybciej załadować i rozładować, maleje również niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem jest to niepotrzebne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy zmieszczą się w korytarzu oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak książki, filmy, ceramika, elementy ozdobne i tak dalej warto wykorzystać pudła. Na pewno zastosowanie znajdzie znaczna ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych i sklepach internetowych. Do pakowania drobiazgów i rzeczy materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Nie transportuj w ten sposób przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną albo też że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, taki jak lodówka, powinny zostać rozmrożone i starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować powinno się również kwiaty. Pojemniki, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie jeśli rośliny nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku podróżuje coś nietypowego czy potrzebującego szczególnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednakże przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi dużo kluczowych informacji. Starannie podaj dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli nie, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie i składanie mebli, zabezpieczenie i profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Kategorie przeprowadzek

W Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń jest też wystawianych pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko będą musieli wnieść kartony oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, na przykład pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują ochronnych warunków i szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają także swoje opakowania, takie jak torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo pomoc dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Turcja już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę