Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Honda trx 700
Honda trx 700

Skąd:

Estonia, Sompa

Dokąd:

Polska, Mińsk Mazowieck (...)
Cena:
1 300,00 zł

Oszczędność:

831 zł
Przesyłki Simson
Simson

Skąd:

Polska, Niechobrz

Dokąd:

Polska, Aleksandrów Kuj (...)
Cena:
370,00 zł

Oszczędność:

159 zł
Przesyłki Suzuki gf250
Suzuki gf250

Skąd:

Polska, Jędrzejów

Dokąd:

Polska, Przasnysz
Cena:
299,00 zł

Oszczędność:

276 zł
Przesyłki Simson
Simson

Skąd:

Polska, Maurzyce

Dokąd:

Polska, Brzeg
Cena:
230,00 zł

Oszczędność:

212 zł
Przesyłki Vespa cosa
Vespa cosa

Skąd:

Polska, Goleniów

Dokąd:

Polska, Ruda Śląska
Cena:
431,00 zł

Oszczędność:

212 zł
Przesyłki Honda CB 750F
Honda CB 750F

Skąd:

Polska, Międzychód

Dokąd:

Polska, Smolarzyny
Cena:
394,00 zł

Oszczędność:

364 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko OK. POLECAM!

Yamaha SR 125

,
Trasa: Elmshorn - Kraków

Transport zrealizowany sprawnie i terminowo. Dobry kontakt z przewoźnikiem. Polecam!!!

Honda XR 650

Klient: Robert K.
,
Trasa: Poznań - Malaga

Wszystko zgodnie z planem, polecam

Hyosung GA 125 F Cruiser II

,
Trasa: Ząbrowo - Luchów Dolny

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Spora liczba ogłoszeń zamieszczanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy transportu jednośladów. Wielu przewoźników ma ogromne doświadczenie właśnie w transporcie motocykli i skuterów. Ogłoszenia często publikują osoby, które niedawno kupiły jednośladowiec i chcą, aby został on dostarczony do ich miejsca pobytu. Często przewóz zamawiają też osoby profesjonalnie związane ze sprzedażą motocykli. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się w zagraniczne podróże preferują, aby jednoślad dostarczono do celu przez przewoźnika, zwłaszcza, jeżeli jest to miejsce odległe lub trudno dostępne, np. wyspy. Nie chcą przebywać całej trasy motocyklem, wolą cieszyć się jazdą dopiero na miejscu, korzystają więc z ofert firm transportowych. Jeżeli szukasz transportu, wystaw zlecenie w naszym serwisie, poznaj oferty od przewoźników, wybierz najlepszą z ofert i zamów transport. 

Rodzaje transportu

Sposób, w jaki przewozi się motocykl, powinien być dopasowany do typu maszyny. Niektóre motory przewozi się dużo prościej, przewóz pozostałych jest o wiele bardziej utrudniony. Jest to zależne m.in. od wymiarów, ciężaru oraz liczby motocykli. Znaczenie ma także liczba i typy miejsc, do których można przymocować pasy. Część motocykli można dosyć łatwo przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie miejsca do umieszczenia pasów. Jest to niezwykle istotna kwestia, poprawne przymocowanie ładunku jest kluczowe dla bezpieczeństwa transportu. 

Motocykle transportować można na kilka różnych sposobów. Najczęściej pojazd umieszcza się w vanie lub na przyczepie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy dostosowane do przewozu motocykli. Charakteryzują się one tym, że posiadają oparcie lub uchwyt dla przedniego koła. Posiadają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła jednośladu, dzięki niej są ustabilizowane. Częścią przyczep motocyklowych są także specjalistyczne uchwyty do pasów. Jednak motocykl można transportować także na tradycyjnej przyczepie. Niezwykle istotne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie jest wyposażona w najazd, warto użyć choćby mocną deskę i z jej pomocą załadować motocykl na przyczepę. Należy jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ jednoślad może wypaść. Jeśli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie nieco trudniejsze. Istnieją różne sposoby, ale jednym z najprostszych oraz najskuteczniejszych jest wykorzystanie 4 pasów. Dwóch używa się do mocowania po bokach pojazdu, a kolejne dwa służą do tego, by uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu i odwrotnie. Pasy przełożyć można na przykład przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą opierać się na twardych, metalowych elementach. Nie zakłada się pasów na delikatnych częściach, takich jak zębatki czy szprychy. Należy także unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o inne elementy i doprowadzić do ich uszkodzenia. Dosyć szerokie bądź długie pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne i właściwie dopasowane. Powinny mieć dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie wolno stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy wykorzystywane przy transporcie motocykli bądź skuterów powinny posiadać zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może doprowadzić do tego, że motocykl przewróci się w trasie. Jednak nie jest rekomendowane również całkowite ściśnięcie skoku zawieszenia, ponieważ to, przy dłuższych trasach, prowadzi do uszkodzenia uszczelniaczy i wycieku płyn

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Estonia już od 210 zł!

Zleć transport motocykla