Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dziękujemy za profesjonalna obsługa. Było super. 10+ i jesteśmy super zadowolone !

Kartony 31–50, Łóżko x 4, Sofa dwuosobowa x 3, Sofa narożna x 2, Zestaw do jadalni (6 krzeseł i stó

Wszystko zgodnie z planem.

Kartony 31–50

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą a także bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednakże dobrze urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy były skatalogowane oraz podpisane. Dobrze jest sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość a także rozmiary sprzętów i pakunków. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, obrazy, miski, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest również ryzyko zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Przenosiny normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą a także bardzo długą listą zadań do zrobienia. Jednakże dobrze urządzona zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo a także sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, z głową i bez nerwów wziąć się za pakowanie dobytku i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy należy zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy były skatalogowane oraz podpisane. Dobrze jest sporządzić listę rzeczy, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Przeprowadzki często są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy również oznaczenie etykietą każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Poza tym, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się możliwie wiele drobiazgowych danych dotyczących przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje mieć ilość a także rozmiary sprzętów i pakunków. Spisanie spisu jest zatem niezbędne. 

Należy również zapewnić odpowiednie opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, na przykład kieliszki, obrazy, miski, a także część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć kruche przedmioty folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy można je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, mniejsze jest również ryzyko zniszczenia. Jednak nie każde meble można rozkręcić, zdarza się też, że jest to niepotrzebne, jak kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej oraz w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne i ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych przedmiotów, takich jak książki, filmy, naczynia kuchenne, elementy ozdobne i tak dalej przydadzą się pudła. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem jest kupno kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wielu marketach remontowych oraz w Internecie. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze i dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek zostaną przebite albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, taki jak zamrażarka, muszą zostać rozmrożone a następnie starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Oddzielnie zapakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których zostaną zapakowane, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść przedmioty a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie mebli, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, zapytaj przewoźnika, czy jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek oraz czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uważności, co zwykle zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także własne opakowania, na przykład worki, pudła i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. pomoc pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Estonia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę