Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Simson
Simson

Skąd:

Polska, Niechobrz

Dokąd:

Polska, Aleksandrów Kuj (...)
Cena:
370,00 zł

Oszczędność:

159 zł
Przesyłki Suzuki gf250
Suzuki gf250

Skąd:

Polska, Jędrzejów

Dokąd:

Polska, Przasnysz
Cena:
299,00 zł

Oszczędność:

276 zł
Przesyłki Simson
Simson

Skąd:

Polska, Maurzyce

Dokąd:

Polska, Brzeg
Cena:
230,00 zł

Oszczędność:

212 zł
Przesyłki Vespa cosa
Vespa cosa

Skąd:

Polska, Goleniów

Dokąd:

Polska, Ruda Śląska
Cena:
431,00 zł

Oszczędność:

212 zł
Przesyłki Honda CB 750F
Honda CB 750F

Skąd:

Polska, Międzychód

Dokąd:

Polska, Smolarzyny
Cena:
394,00 zł

Oszczędność:

364 zł
Przesyłki Honda Shadow 125
Honda Shadow 125

Skąd:

Polska, Parszowice

Dokąd:

Polska, Głusko Małe
Cena:
420,00 zł

Oszczędność:

388 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super. Polecam przewoźnika.

Stary motocykl

,
Trasa: Norwich - Działoszyn

Wszystko zgodnie z ustaleniami. Dobry kontakt, rzetelność i punktualność. Polecam

Quad Grizzly 750

,
Trasa: Perpignan - Bolesławiec

Polecam!

TGB Blade 525SE

Klient: Łukasz B.
,
Trasa: Bessines - Rzeszów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Spora część zleceń publikowanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy przewozu jednośladów. Spore grono przewoźników specjalizuje się właśnie w przewozie motocykli oraz skuterów. Zlecenia często publikują osoby, które właśnie kupiły jednośladowiec i chcą, aby został on dostarczony do ich miejsca zamieszkania. Nierzadko transport zamawiają także osoby zawodowo zajmujące się sprzedażą skuterów. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się zagranicę wolą, aby motocykl dostarczono do celu przez przewoźnika, szczególnie, jeżeli to miejsce jest odległe lub trudno dostępne, np. archipelagi. Nie mają ochoty pokonywać całej drogi motocyklem, a raczej cieszyć się jazdą dopiero na miejscu, korzystają więc z ofert przewoźników. Jeżeli szukasz przewoźnika, opublikuj zlecenie w naszym serwisie, zbierz wyceny od przewoźników, zdecyduj się na jedną z ofert i zleć usługę transportu. 

Sposoby transportu

Sposób, w jaki przewozi się motocykl, musi być dostosowany do rodzaju maszyny. Niektóre motory przewozi się dużo łatwiej, przewóz innych jest o wiele bardziej utrudniony. Jest to zależne między innymi od wymiarów, wagi oraz liczby pojazdów. Znaczenie ma też liczba oraz typy miejsc, do których można przyczepić pasy. Część jednośladów można dosyć prosto przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie miejsca do przymocowania pasów. Jest to bardzo istotna kwestia, odpowiednie przymocowanie pojazdu jest kluczowe dla bezpieczeństwa transportu. 

Skutery transportować można na kilka różnych sposobów. Często pojazd umieszcza się w vanie bądź na przyczepie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy przeznaczone do przewozu motocykli. Charakteryzują się one tym, że mają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Posiadają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której ustawia się koła jednośladu, dzięki niej są stabilne. Elementem naczep motocyklowych są też specjalne uchwyty do pasów. Jednak motor można transportować również na zwykłej przyczepie. Niezwykle istotne są mocne uchwyty do pasów, niełatwo je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie posiada najazdu, można użyć choćby twardą deskę i z jej pomocą załadować pojazd na przyczepę. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ motocykl może wypaść. Jeśli przyczepa nie jest dostosowana z myślą o przewozie motocykli, mocowanie będzie nieco trudniejsze. Są różne sposoby, lecz jednym z najłatwiejszych i najskuteczniejszych jest użycie czterech pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach pojazdu, a pozostałe dwa służą do tego, aby uniemożliwić przemieszczanie z przodu do tyłu i na odwrót. Pasy przełożyć można przykładowo przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą być oparte na mocnych, metalowych częściach. Nie umieszcza się pasów na delikatnych elementach, takich jak zębatki bądź szprychy. Należy także unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o pozostałe części i prowadzić do ich uszkodzenia. Dosyć szerokie bądź dłuższe pasy nie są niezbędne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz właściwie dopasowane. Powinny posiadać dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy używać pasów z otwartym hakiem. Pasy używane przy przewozie motocykli czy skuterów muszą mieć zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, bo to może doprowadzić do tego, że pojazd przechyli się podczas jazdy. Jednakże nie jest rekomendowane także całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, bo to, przy dłuższych trasach, prowadzi do uszkodzenia uszczelniaczy oraz wycieku płynu z amortyzatorów. Należy więc umieścić

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Malta już od 210 zł!

Zleć transport motocykla