Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami 164 679 000 zł 164 679 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek 1 549 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
76 000 przewoźników 76 000 przewoźników 76 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalny przewoźnik. Kontakt aż do chwili rozładunku. Monitorowanie całej trasy i przede wszystkim czas przekroczenia granic. Każdy z nas martwi się o swój dobytek ( w moim przypadku 17 lat). Zaufajmy tym co się na tym znają. Szczerze polecam.

Kartony 21–30, szafa czterodrzwiowa (rozkręcona) x 2 x 2, Łóżko podwójne z materacem x 1, Komoda śr

Wszytko ja powinno być. Kierowcy pierwsza klasa. Polecam

Kartony 11–20

Przeprowadzka dobytku UK -> PL. Wszystko zgodnie z planem i bez problemów, polecam. Dziękuję i pozdrawiam.

Kartony 31–50, Łóżko x 1, Łóżko dla dzieci x 1, Materac podwójny x 1, Szafka biurowa x 2, Rower x 2

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec szybko oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania dobytku oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać liczbę oraz rozmiary mebli i paczek. Spisanie rejestru jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, takie jak szkło, instalacje artystyczne, naczynia, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować powinno się też rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj daty, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej łączymy z chaosem, stresującym nastrojem i niekończącym się spisem rzeczy które trzeba załatwić. Jednak fachowo urządzona przeprowadzka może przebiec szybko oraz sprawnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania dobytku oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba dopilnować, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej skatalogowane oraz podpisane. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że przewożone rzeczy przyjechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz dużej liczby rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też opisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Dodatkowo, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo drobiazgowych informacji na temat przedmiotów, czekających na transport. Firma transportowa powinna poznać liczbę oraz rozmiary mebli i paczek. Spisanie rejestru jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zadbać o prawidłowe opakowanie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, takie jak szkło, instalacje artystyczne, naczynia, oraz część mebli. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy możesz je rozkręcić. Rozkręcone meble wygodniej załadować i rozładować, mniejsze jest też ryzyko obtłuczeń w transporcie. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, sprawdź, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej oraz w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne i ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, dekoracje itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Można przypuszczać, że zastosowanie znajdzie znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów odmienną drogą. Niejednokrotnie hipermarkety z własnej woli oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach żywności. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy jak również rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne i łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek pękną oraz że zawartość z nich wypadnie podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, powinny być odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia i także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować powinno się też rośliny. Pudła, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny mogą nie dotrzeć na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego czy potrzebującego szczególnej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino lub duże lustra.

 

Szukanie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy możesz udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj daty, jak również godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie mienia. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia znajdziesz nowe ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też między Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny przenosin uzależnione są od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, terminu (transport może droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro będą musieli przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche potrzebują odpowiednich warunków i wyjątkowej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych podnosi cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje opakowania, takie jak worki, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma także długość ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, na przykład pomoc 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Malta już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę