Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami 194 917 000 zł 194 917 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek 1 783 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
83 000 przewoźników 83 000 przewoźników 83 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Cross
Cross

Skąd:

Polska, Grybów

Dokąd:

Polska, Łowicz
Cena:
280,00 zł

Oszczędność:

371 zł
Przesyłki Yamaha XJ 600 N x 1, Yamaha XJ 600 S Diversion x 1
Yamaha XJ 600 N x 1, Yamaha XJ 600 S Diversion x 1

Skąd:

Holandia, Kapelle

Dokąd:

Polska, Panki
Cena:
790,00 zł

Oszczędność:

822 zł
Przesyłki Vespa GTS 300
Vespa GTS 300

Skąd:

Niemcy, Friesack

Dokąd:

Polska, Poznań
Cena:
861,00 zł

Oszczędność:

795 zł
Przesyłki Simson
Simson

Skąd:

Polska, Niechobrz

Dokąd:

Polska, Aleksandrów Kuj (...)
Cena:
370,00 zł

Oszczędność:

159 zł
Przesyłki Suzuki gf250
Suzuki gf250

Skąd:

Polska, Jędrzejów

Dokąd:

Polska, Przasnysz
Cena:
299,00 zł

Oszczędność:

276 zł
Przesyłki Simson
Simson

Skąd:

Polska, Maurzyce

Dokąd:

Polska, Brzeg
Cena:
230,00 zł

Oszczędność:

212 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok. Polecam.

Piaggio Liberty 50

,
Trasa: Ścinawa - Jastarnia

wszystko jak sie nalezy

Honda CB 500

Klient: Jolanta L.
,
Trasa: Stadtmitte - Olsztyn

Polecam, b.dobry kontakt, wszystko na czas.

Harley-Davidson FLHTCUI Ultra Classic Electra Glide

,
Trasa: Warszawa - Gniezno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Duża liczba zleceń publikowanych na stronie Clicktrans.pl dotyczy transportu motocykli. Wielu przewoźników specjalizuje się właśnie w transporcie motocykli oraz skuterów. Ogłoszenia często publikują osoby, które niedawno zakupiły motocykl i potrzebują, aby ktoś dostarczył go do ich miejsca zamieszkania. Nierzadko transport zlecają też osoby profesjonalnie zajmujące się sprzedażą motocykli. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się w zagraniczne podróże wolą, by jednoślad dostarczono na miejsce docelowe przez przewoźnika, zwłaszcza, jeśli to miejsce jest położone daleko lub niełatwo dostępne, np. wyspy. Nie mają ochoty pokonywać całej drogi jednośladem, tylko cieszyć się jazdą dopiero na miejscu, korzystają więc z usług firm transportowych. Jeśli szukasz transportu, wystaw ogłoszenie w serwisie Clicktrans, poznaj oferty od przewoźników, zdecyduj się na jedną z ofert i zleć transport. 

Rodzaje transportu

Sposób, w jaki przewozi się motocykl, musi być dopasowany do typu maszyny. Niektóre motory transportuje się znacznie prościej, przewóz innych jest o wiele bardziej utrudniony. Jest to zależne m.in. od wymiarów, wagi i liczby motocykli. Znaczenie ma także liczba i rodzaj miejsc, do których można przymocować pasy. Część jednośladów można dosyć łatwo przymocować, w przypadku innych, szczególnie tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie elementy do umieszczenia pasów. Jest to niezwykle ważna kwestia, odpowiednie przymocowanie pojazdu jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Motocykle przewozić można na kilka różnych sposobów. Najczęściej pojazd umieszcza się w vanie lub na platformie. Na rynku dostępne są specjalne przyczepy przeznaczone do przewozu motorów. Charakteryzują się one tym, że mają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Mają także najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła pojazdu, dzięki niej są ustabilizowane. Częścią przyczep motocyklowych są też specjalne uchwyty do pasów. Jednak motor można transportować również na tradycyjnej przyczepie. Szczególnie istotne są mocne uchwyty do pasów, trudno je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie posiada najazdu, można użyć choćby mocną deskę i z jej pomocą załadować pojazd na przyczepę. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, ponieważ motocykl może wypaść. Jeżeli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie trochę trudniejsze. Istnieją różne sposoby, ale jednym z najprostszych oraz najskuteczniejszych jest użycie czterech pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach pojazdu, a kolejne dwa służą do tego, aby uniemożliwić poruszanie z przodu do tyłu oraz odwrotnie. Pasy przełożyć można na przykład przez kierownicę bądź dolną półkę. Muszą być oparte na twardych, metalowych częściach. Nie zakłada się pasów na delikatnych elementach, takich jak zębatki bądź szprychy. Należy także unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o pozostałe części i prowadzić do ich zniszczenia. Dosyć szerokie czy dłuższe pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne i odpowiednio dopasowane. Powinny mieć stabilny mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie wolno używać pasów z otwartym hakiem. Pasy używane przy przewozie motocykli czy skuterów powinny mieć zamknięte zapięcie. Trzeba zapiąć je dość mocno, tak, aby nie było luzów, bo to może doprowadzić do tego, że motocykl przewróci się w trasie. Jednak nie jest rekomendowane również całkowite ściśnięcie skoku zawieszenia, bo to, na dłuższych dystansach, prowadzi do uszkodzenia uszczelniaczy oraz wycieku oleju z amortyzatorów. T

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Słowenia już od 210 zł!

Zleć transport motocykla