Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam!

Drzwi przednie do Sprintera

,
Trasa: Wejherowo - Wrocław

Paczka dotarla na miejsce w umowionym terminie. Polecam pana Adama

Paczka

Klient: Adam B.
,
Trasa: Leicester - Katowice

Polecam! Wszystko zorganizowane na czas i zgodnie z ustaleniami. Bardzo mila współpraca

Część samochodowa

,
Trasa: Marki - Rawicz

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zamówić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest drobna, warto z detalami ją opisać. Firmy transportowe często transportują wiele przesyłek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w pudełku czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


By zamówić przewóz przesyłki, wystaw zlecenie na Clicktrans.pl. Wystarczy, że klikniesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz formularz. Nie zapomnij o kliknięciu pasującej kategorii. Podaj szczegółowe wymiary paczki lub pakunków, w sytuacji gdy jest ich większa liczba. Ustal wagę. Dane te są niezwykle ważne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, jak dużo przestrzeni zajmie Twoja przesyłka, aby móc zdecydować, czy są w stanie to załadować. Wydawać by się mogło, że wymiary nie są istotne w przypadku małych przesyłek, jednakże nawet jeśli przesyłka jest drobna, warto z detalami ją opisać. Firmy transportowe często transportują wiele przesyłek razem, więc powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostawy paczki, najlepiej wyznacz również daty. Konkrety możesz uzgodnić z przewoźnikiem później, ale gdy znasz je już podczas wystawiania zlecenia, warto je zawrzeć na stronie i podać nawet godzinę, kiedy realny jest odbiór ładunku. 

Jeżeli w paczkach znajdują się przedmioty delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków w trakcie transportu, poinformuj o tym zleceniobiorcę. Dotyczy to na przykład przesyłek zawierających szkło, ceramikę, instrumenty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które muszą być traktowane ze szczególną ostrożnością.

Spakowanie i ochrona pakunków

Paczki muszą być właściwie chronione. Firmy transportowe i kurierzy zwykle wymagają zabezpieczenia paki przez klienta. Poprawne spakowanie pakunku jest przez to ważne z kilku powodów. Jeśli przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była poprawnie ochroniona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność jest po stronie przewoźnika. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku pozwoli Ci uniknąć sporów w razie zniszczenia. Ponadto, naturalnie, każdy chce takich uszkodzeń uniknąć i to jest głównym powodem, dla którego poszczególna paczka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz ciężar rzeczy wybranych do przewozu. Paczki zazwyczaj kojarzy się z kartonami i pudełkami. Sporo osób znajdzie w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z dawnych zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie opakowania zazwyczaj warto wykorzystać, jednak trzeba upewnić się, że są w dobrym stanie. Jeżeli nie posiadasz w domu dobrych opakowań z kartonu, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi albo sklepach internetowych. Kolejnym sposobem jest udanie się do pobliskiego spożywczaka bądź supermarketu i spytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawie. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep odbiera dostawy i pójść tam od razu po tym. Wszelkie kartony i tak zostają wyrzucane, więc użycie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Wciąż, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu czy w piwnicy, musisz także upewnić się, że są wytrzymałe oraz nie posiadają żadnych wad. Firma kurierska będzie oczekiwać od Ciebie, abyś na paczce dodał/a dane odbiorcy, istotne jest również zerwanie wszelkich niepotrzebnych naklejek oraz napisów, które mogłyby wprowadzić w błąd pracowników zleceniobiorcy. Na zewnątrz używanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane pisakiem notatki i tak dalej. Każde oznaczenia musisz usunąć i zamieścić tylko adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na białej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni opakowania. Adres możesz napisać również ciemnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,aby był jasny a także czytelny.

Jeśli w jednym opakowaniu umieszczasz różne przedmioty, najlepiej, by karton był trochę większy niż rzeczy, tak, żeby nie trzeba było ich wciskać na siłę, zwiększając szansę na rysy i innego typu uszkodzenia. Najlepiej luźno umieścić je w opakowaniu. Następnie należy wypełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, aby przedmioty nie przesuwały się i nie obijały się jeden o drugi. Można do tego zastosować styropian, gazety, drewniane wióry, kawałki gąbki – wszystko, co wypełni wnętrze opakowania a tym samym ochroni rzeczy przed uszkodzeniami. 

Bardziej podatnym na uszkodzenie przedmiotom musisz przeznaczyć więcej uwagi. Bardzo praktyczna w trakcie zabezpieczania delikatnych elementów jest folia pęcherzykowa. Można ją znaleźć przykładowo w sklepach budowlanych bądź większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do owinięcia rzeczy szklanych czy z porcelany. Często przydatne są też wszelkiego rodzaju tworzywa do zapełnienia opakowań. Oprócz wymienionych już styropianów czy gąbki, papierów i temu podobnych rzeczy znajdujących się w licznych domach, można także zastosować bardziej profesjonalne, celowo przygotowane w tym celu wypełniacze. Przykładem są wypełniacze czy poduszki z powietrzem. Przydają się zwłaszcza wtedy, kiedy jedna paczka posiada parę niewielkich, łatwo ulegających zniszczeniu elementów . 

Większy sprzęt elektroniczny można ochronić profilami ochronnymi, należy także zadbać o zapełnienie opakowania. Urządzenia AGD i RTV najlepiej przewozić w otrzymanych od producenta kartonach. W sytuacji gdy nie masz takich opakowań, możesz wykorzystać dowolne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco wysokie i mocne. W tym przypadku również możesz wykorzystać narożniki chroniące. Jeśli w opakowaniu zamierzasz wysłać meble, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Zanim to zrobisz opróżnij regały,szafy i półki. Wszystkie małe elementy, np. śruby, zawiasy czy gwoździe, włóż w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest kilka mebli, elementy z każdego sprzętu umieść w różnych opakowaniach i podpisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów ze zidentyfikowaniem, gdzie która rzecz musi się znajdować. 

Znaczenie ma również ułożenie rzeczy w pudełku czy kartonie. Gdy chcesz zapakować parę przedmiotów, na przykład dokumenty, koce, ubrania oraz ceramikę, pamiętaj, że te wspomniane na końcu powinny być mocno owinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane przedmioty owinąć materiałami czy ręcznikami. 

Gdy poszczególne rzeczy będą już w opakowaniu, nieuniknione jest zamknięcie go i zabezpieczenie. Boki opakowania trzeba zabezpieczyć taśmą klejącą. Powinna być solidna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany w trakcie przewozu bądź uszkodzić karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu dziurawy, otarty bądź rozerwany.

Warunki i koszt przewozu

W serwisie Clicktrans.pl możesz zlecić zarówno przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Istotne jest poprawne opisanie trasy, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a także na jego koszt. Poza długością trasy, cena zależy także od wymiarów i ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie przewóz ładunków niestandardowych, czyli takich, które potrzebują większej uwagi lub zagwarantowania konkretnych warunków w trakcie transportu. Waga paczek nie łączy się, więc jeżeli planujesz przetransportować niemało przedmiotów, tańszą opcją z reguły będzie spakowanie ich w jednej, dużej pace. Waga jest bardzo znaczącym czynnikiem wpływającym na szacowanie kosztów w przewozie paczek. Niektóre kurierzy posiadają jasno ustalone progi cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki ważącej dwa kilogramy. Konkretnie wyznaczone ceny tyczą się standardowych przesyłek, kartonów bądź pudeł w typie prostopadłościanu lub sześcianu. Wycena ładunków o nietypowych rozmiarach zwykle przeprowadzana jest indywidualnie.

Osoba, której powierzasz przewóz paczki, powinna zapewniać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz przewoźnika upewnij się więc, czy oferent spełnia to wymaganie. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Newcastle już od 30 zł!

Zleć transport paczek