Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport paczek. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą paczki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Niedawno przewiezione paczki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam w 100%

Paczka

Klient: Robert W.
,
Trasa: Kielce - Dusseldorf

Wszystko poszło sprawnie. Komunikacja prawidłowa - informacje na każdym etapie transportu, na czas. Śmiało można korzystać. Dziękuje.

Paleta do Belgii z meblami w paczkach - mogą być luzem..

Klient: Mariusz D.
,
Trasa: Kolbuszowa - Zaventem

Wszystko SUPER :) konkretnie i terminowo. POLECAM

Część samochodowa x 2

Klient: Adrian C.
,
Trasa: Jelenia Góra - Hamburg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, warto szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą niemało paczek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne zapakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku także warto użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


By zlecić przewóz przesyłki, opublikuj zlecenie w naszym serwisie. Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Zleć transport” i uzupełnisz ogłoszenie. Nie zapomnij o wybraniu odpowiedniej kategorii. Opisz szczegółowe wymiary paczki albo paczek, jeśli jest ich więcej. Ustal wagę. Dane te są szczególnie istotne dla przewoźników, muszą oni wiedzieć, ile miejsca zajmuje Twoja paczka, aby móc stwierdzić, czy są w stanie ją zabrać. Tylko z pozoru rozmiary nie są ważne w przypadku niedużych przesyłek, jednak nawet gdy paczka jest drobna, warto szczegółowo ją opisać. Firmy transportowe najczęściej przewożą niemało paczek jednocześnie, dlatego powinny mieć informację o tym, jak wielka jest każda z nich. Wpisz adres odbioru oraz dostarczenia przesyłki, najlepiej wyznacz również terminy. Detale można uzgodnić z oferentem w przyszłości, jednak gdy wiesz wszystko już podczas publikowania zlecenia, warto je umieścić w formularzu oraz określić nawet godzinę, w której realny jest odbiór paczki. 

W przypadku gdy w opakowaniu znajdują się rzeczy delikatne lub wymagające zapewnienia wyjątkowych warunków podczas transportu, poinformuj o szczegółach przewoźnika. Tyczy się to na przykład ładunków zawierających szklane elementy, naczynia ceramiczne, sprzęty muzyczne, sprzęt elektroniczny, żywność czy inne przedmioty, które wymagają zachowania dodatkowej ostrożności.

Przygotowanie i zabezpieczenie pakunków

Paczki muszą być odpowiednio zabezpieczone. Firmy transportowe i kurierzy zazwyczaj wymagają zabezpieczenia paczki przez zleceniodawcę. Poprawne zapakowanie ładunku jest więc ważne z kilku powodów. Gdy przesyłka zostanie uszkodzona po drodze, a była właściwie zabezpieczona przez zleceniodawcę, odpowiedzialność leży po stronie firmy przewożącej. Podsumowując dbałość o opakowanie ładunku ochroni przed uniknięciem nieporozumień w razie zniszczenia. Poza tym, oczywiście, każdy chce tego typu uszkodzeń uniknąć i to jest najważniejszym powodem, dla którego każda przesyłka powinna być właściwie ochroniona. 

Wpływ na sposób zapakowania mają rozmiar oraz waga przedmiotów przeznaczonych do przewozu. Pakunki zwykle kojarzy się z opakowaniami kartonowymi i pudłami. Sporo osób trzyma w mieszkaniu jakieś opakowania kartonowe – pozostałości z poprzednich zakupów schowane gdzieś w kącie. Takie kartony zazwyczaj warto wykorzystać, lecz trzeba mieć pewność, że są dobrej jakości. Jeśli nie posiadasz w domu żadnych kartonów, możesz kupić je w sklepie z artykułami budowlanymi lub w internecie. Kolejnym sposobem jest pójście do pobliskiego spożywczaka czy hipermarketu i zapytanie pracownika, czy ma jakieś nieprzydatne kartony. Dyskonty zazwyczaj pozbywają się kartonów zaraz po dostawach. Warto więc sprawdzić, kiedy dany sklep ma dostawy i wybrać się do niego od razu po tym. Takie kartony i tak są utylizowane, więc wykorzystanie ich jest eko oraz bardzo praktyczne. Jednak, korzystając z kartonów wyszukanych na strychu bądź w piwnicy, musisz także mieć pewność, że są mocne i nie mają żadnych uszkodzeń. Firma kurierska będzie wymagać od Ciebie, abyś na paczce umieścił/a dane odbiorcy, ważne jest też usunięcie wszelkich zbędnych naklejek i napisów, które mogłyby wprowadzić zamieszanie wśród pracowników zleceniobiorcy. Na powierzchni wykorzystywanych już opakowań nierzadko znajdują się różnego rodzaju przylepki, zapisane długopisem teksty i tak dalej. Wszystkie te pozostałości trzeba usunąć i zamieścić jedynie adres miejsca docelowego. Skutecznym sposobem jest wypisanie adresu na niekolorowej kopercie a następnie naklejenie jej na powierzchni kartonu. Miejsce doręczenia możesz napisać również czarnym, niecienkim markerem. Najważniejsze,by był jasny oraz zrozumiały.

W sytuacji, gdy w jednym opakowaniu zamierzasz transportować różne przedmioty, lepiej, aby karton był nieco większy niż rzeczy, tak, aby nie trzeba było ich ściskać, narażając tym samym na rysy i inne uszkodzenia. Najlepiej luźno ułożyć je w kartonie. Potem należy zapełnić pustą przestrzeń rzeczami amortyzującymi wstrząsy, tak, żeby rzeczy nie przesuwały się i nie uderzały o siebie nawzajem. Warto do tego zastosować styropian, papiery, trociny, folię bąbelkową – cokolwiek, co wypełni przestrzeń i ochroni przedmioty przed zniszczeniami. 

Delikatnym ładunkom trzeba przeznaczyć więcej uwagi. Szczególnie praktyczna podczas zabezpieczania delikatnych elementów jest folia bąbelkowa. Można ją znaleźć przykładowo w marketach remontowych czy większych supermarketach. Folia pęcherzykowa nadaje się na przykład do zapakowania rzeczy szklanych bądź porcelanowych. Często przydają się też wszelkiego rodzaju tworzywa do wypełniania paczek. Oprócz wspomnianych już kawałków styropianu bądź gąbki, gazet i tego typu rzeczy trzymanych w licznych domach, można też zastosować bardziej profesjonalne, specjalnie przygotowane do tego celu materiały. Przykładem są pianki FLOPAK albo torebki z powietrzem. Przydają się przede wszystkim wtedy, kiedy jedna paczka zawiera kilka niewielkich, podatnych na uszkodzenia elementów . 

Duży sprzęt zasilany prądem warto ochronić profilami ochronnymi, trzeba również zadbać o zapełnienie wnętrza pakunku. Urządzenia gospodarstwa domowego i RTV najlepiej przewozić w oryginalnych kartonach. Jeśli nie posiadasz takowych kartonów, możesz użyć inne kartony, zważ jednak na to, że powinny być wystarczająco duże oraz trwałe. W tym przypadku także warto użyć profile chroniące. Jeżeli w paczce planujesz przesłać umeblowanie, najlepiej rozmontuj je a następnie spakuj elementy. Przedtem opróżnij regały, szafki i półki. Wszystkie drobne elementy, takie jak śruby, zawiasy bądź gwoździe, umieść w dedykowanym worku bądź w kopercie. Jeśli w paczce jest parę mebli, elementy z każdego przedmiotu posegreguj w osobnych opakowaniach i opisz każde z nich. Dzięki czemu odbiorca przesyłki nie będzie miał problemów z określeniem, gdzie która część musi mieć miejsce. 

Znaczenie ma także ustawienie rzeczy w opakowaniu czy pace. Jeśli chcesz zapakować kilka rzeczy, na przykład dokumenty, prześcieradła, ubrania oraz szklane dekoracje, miej na uwadze, że te ostatnie powinny być mocno zawinięte. Warto także skorzystać z prostej sztuczki i szklane rzeczy otoczyć ubraniami czy ręcznikami. 

Kiedy poszczególne elementy znajdują się wreszcie w kartonie, nieuniknione jest zamknięcie go oraz zabezpieczenie. Ściany opakowania trzeba wzmocnić taśmą samoprzylepną. Powinna być mocna oraz szeroka. Lepiej nie używaj do tego sznureczka, ponieważ może zostać zerwany podczas przewozu bądź zepsuć karton. Sprawdź czy karton nie jest w żadnym miejscu wybrzuszony, otarty bądź rozerwany.

Warunki oraz cena transportu

W serwisie Clicktrans.pl zlecisz jednocześnie przewóz paczek na terenie Polski, jak i przewóz za granicę. Ważne jest właściwe określenie drogi, jej długość ma wpływ na czas przewozu, a dodatkowo na jego koszt. Oprócz długości trasy, koszt zależy także od wymiarów oraz ciężaru twojej przesyłki. Bardziej kosztowny będzie transport paczek nietypowych, a mianowicie takich, które potrzebują większej uwagi lub zapewnienia konkretnych warunków w trakcie przewozu. Ciężar paczek nie łączy się, więc jeżeli masz do przewiezienia niemało rzeczy, tańszą opcją zwykle będzie spakowanie ich w jednej, sporej paczce. Ciężar jest bardzo znaczącym wyznacznikiem cen w przewozie paczek. Niektóre firmy kurierskie posiadają jasno wyznaczone warianty cenowe. A więc transport paczki, której waga nie jest większa od jednego kilograma, może być o wiele tańszy, niż transport paki o wadze 2 kg. Jasno określone koszta dotyczą typowych paczek, kartonów lub pudeł w typie prostopadłościanu albo sześcianu. Wycena przesyłek o niestandardowych kształtach zazwyczaj przeprowadzana jest w sposób indywidualny.

Osoba, której zlecasz transport paczki, powinna posiadać ubezpieczenie. Zanim wybierzesz firmę przewozową upewnij się więc, czy przewoźnik spełnia ten warunek. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport paczek Singapur już od 80 zł!

Zleć transport paczek