Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam

Peugeot 308SW

Klient: Tomasz K.
,
Trasa: Zella-Mehlis - Rozwalona Chata

Wszystko Ok. Polecam

Galaxy Ford

,
Trasa: Moers - Wejherowo

Polecam. POZDRAWIAM

Kia picanto

Klient: Tomasz R.
,
Trasa: Zoetermeer - Cholewiana Góra

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność dopełnienia konkretnych wymogów. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii a także mieć w zanadrzu niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Niezwykle istotna w transporcie pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży auto i jakie są jego dokładne wymiary, da się to sprawdzić jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Istotna dla firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. Wewnątrz UE zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat kosztów transportu, termin oraz miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne dotyczące formalności na granicy a także spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię faktury. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice należy także pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak na wszelki wypadek lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą autotransporerów. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych pojazdów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów popularnie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę oraz znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu na lawecie. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów zachodzi między Niemcami i Polską. Spora liczba zleceń dotyczy też Wielkiej Brytanii i Francji. Inne kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują najczęściej, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi oraz BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault czy Ford. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport samochodu z UK zapłacimy średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Bremerhaven już od 300 zł!

Zleć transport samochodu