Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 80 920 000 zł 80 920 000 zł zaoszczędziliście z nami
809 000 wystawionych przesyłek 809 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
43 000 przewoźników 43 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody na trasie Niemcy-Polska:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w pozadku pełen profesjonalizm POLECAM tego przewoznika.

Fort Focus

Klient: Piotr W.
,
Trasa: Augsburg - Wieliczka

Wszystko Top, szybko i sprawnie! Polecam

Vw Golf

,
Trasa: Kolonia - Wyszków

Wszystko w porządku.

Opel Zafira

Klient: Andrzej M.
,
Trasa: Buxtehude - Gorzów Wielkopolski

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także wymiary transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność dopełnienia określonych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przetransportować, stanu samochodu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz pojazdu przewoźnikowi musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii a także przygotować wymagane papiery.

 

Opis pojazdu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu samochodów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, na co często wskazują sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej informacji dotyczących pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, ile waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Koniecznie poinformuj przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Najważniejsza z punktu widzenia przewoźnika jest wiadomość, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie przy pomocy wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie może samodzielnie się poruszać. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy fotografie auta. Dzięki temu, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebuje kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Znajdują się w nim dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, a także miejsce docelowe oraz planowaną datę doręczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu samochodu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, jednak dla pewności lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Auta przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niedostatecznie przymocowany ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Każde koło powinno zostać przepięte za pomocą pasa. Na pas składa się taśma i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki oraz mocowania auta do przyczepy. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów transportowych, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża liczba przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują najczęściej, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz zlecić transport za pośrednictwem strony i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych samochodów znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też samochody marki Renault i Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się aut z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik i czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj żeby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych szczegółach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty przewozu aut są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ a także wymiary transportowanego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych trasach. Za transport auta z UK płaci się średnio 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Niemcy już od 300 zł!

Zleć transport samochodu