Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 46 061 547 zł

46 061 547 zł

zaoszczędziliście z nami

500 000 wystawionych przesyłek

500 000

wystawionych przesyłek

0 zł za wystawienie ogłoszenia

0 zł

za wystawienie ogłoszenia

30 000 przewoźników

30 000

przewoźników

Niedawno przewiezione samochody na trasie Niemcy-Polska:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Przygotowanie do transportu

Gdy planujemy sprowadzenie auta z Niemiec, do wyboru mamy kilka opcji. Do zakupienia samochody będzie nam potrzebna podstawowa znajomość języka niemieckiego. Nie powinniśmy próbować sprowadzić auta samodzielnie, jeśli nie jesteśmy na to przygotowani finansowo i jeśli trasy w Niemczech są dla nas obce. Należy pamiętać o tym, że jeśli planujemy wrócić zakupionym samochodem na kołach, zgodnie z niemieckimi przepisami powinien on posiadać aktualny przegląd techniczny, który jest dodatkowo potwierdzony pieczątką w dowodzie rejestracyjnym oraz w dokumencie wydrukowanym przez stację, która robi przegląd w Niemczech. Jeżeli chcemy sprowadzić auto na własną rękę, można wynająć autolawetę – wiąże się to jednak z wysokimi kosztami. Innym rozwiązaniem może być wystawienie bezpłatnego ogłoszenia na Clicktrans.pl. Już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów i mogą bezpiecznie i w korzystnej cenie zrealizować nasze zlecenie.

Formalności

Sprzedający samochód powinien zadbać o dostarczenie kompletu dokumentów, do których należą mały brief, duży brief, umowa polsko-niemiecka lub rachunek/faktura, jeśli kupujemy samochód od firmy. Dodatkowo, powinniśmy otrzymać książkę serwisową i komplet kluczyków.

Kwestia tablic rejestracyjnych
Wymogiem otrzymania tablic rejestracyjnych jest posiadanie aktualnego przeglądu niemieckiego. Tablice rejestracyjne z czerwonym paskiem wydawane są na miesiąc, natomiast tablice rejestracyjne z żółtym paskiem wydaje się na 5 dni. Za przekroczenie tych terminów grożą surowe kary pieniężne. Aby rozwiązać kwestię tablic i ubezpieczenia należy udać się do najbliższego wydziału komunikacji – Zulassungstelle.

Formalności w Polsce a sprowadzane auto
W Polsce należy zlecić tłumaczenie dokumentów - małego i dużego briefu oraz umowy kupna-sprzedaży tłumaczowi przysięgłemu. Formalności w Polsce to opłacenie akcyzy w Urzędzie Celnym oraz przegląd na stacji diagnostycznej. Kolejnym krokiem jest udanie się do Wydziału Komunikacji w celu zarejestrowania pojazdu. Koszt zarejestrowania auta wynosi 256 zł.

Najczęściej sprowadzane auta z Niemiec

Do najczęściej sprowadzanych marek samochodów należą Volskwagen, Audi, BMW, Toyota oraz Honda.

Koszt transportu samochodu z Niemiec

Cena transportu Toyoty Corola z Gera (Niemcy) do Katowic wyniosła 849 zł, co daje oszczędność 615 zł w porównaniu do ceny rynkowej. Transport samochodu osobowego z Tettnang (Niemcy) do Torunia wyniósł 1300 zł, co daje oszczędność 1723 zł w stosunku do ceny rynkowej. Transport Audi A4 z Herzberga (Niemcy) do Wróblowic wyniósł 600 zł, co daje oszczędność 296 zł w porównaniu do ceny rynkowej.


Szukasz transportu?

Transport samochodów Niemcy już od 300 zł!

Zleć transport samochodu