Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami 130 209 000 zł 130 209 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek 1 233 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
61 000 przewoźników 61 000 przewoźników 61 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

POLECAM,100%,przewoznik,utrzymuje kontakt telefoniczny z klijetem,towar dojechal nienaruszony.slowny,powiedzial kiedy odbierze towar,i kiedy dostarczy,Bardzo polecam.

Peugeot 4007

Klient: Andrzej N.
,
Trasa: Fryburg Bryzgowijski - Brzeg

Wszystko się udało mimo utrudnionych warunków POLECAM

Opel Calibra

Klient: Marek S.
,
Trasa: Stuhr - Skawina

Bardzo dobry kontakt z Szefem oraz kierowcą. Wszystko profesjonalnie, na transport wystawiona Faktura VAT nie to co u dziadów którzy mają firmy Krzak ;) Zapisuje numer telefonu, kolejnym razem od razu dzwonie bezpośrednio. Pozdrawiam

Volkswagen Tiguan

,
Trasa: Grodziec - Neustadt an der Weinstraße

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia określonych wymogów. Przebieg transportu, jakie dokumenty będą potrzebne a także jakie będą koszta, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przetransportować, od stanu pojazdu, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając przewóz pojazdu przewoźnikowi trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii oraz mieć w zanadrzu wymagane dokumenty.

 

Charakterystyka samochodu

Kluczowa podczas przewożenia pojazdów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Powinieneś/aś przekazać firmie transportowej jak najszerszy zakres szczegółów na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz jak dużo waży auto a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj przewoźnika o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz pojazdów zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj firmę transportową, jeśli auto nie jest sprawny. 
Poza tym, wspomnieć należy o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. Dzięki temu, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczą zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, informacja na temat ceny przewozu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia i planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy a także listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli samochod jest nowy, warto przekazać kopię rachunku. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, co nie zmienia faktu, że na wszelki wypadek warto się upewnić. Polisa przyda się, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w czasie przewożenia.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania uszkodzonych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie określa się jako lohry. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, kluczową rolę odgrywa zatem przymocowanie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy dla stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania przesyłki i przypinania auta do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Ford. W bazie ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć na stronie. 

Na Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach dotyczących Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy uda im się przetransportować auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla swojego samochodu bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu aut są zróżnicowane. Są uzależnione w dużej mierze od kilku czynników, takich jak dystans od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary przewożonego auta, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach krajowych koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. To samo dotyczy transportu aut poza granice Polski. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na długich trasach. Za przewiezienie samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Civitavecchia już od 300 zł!

Zleć transport samochodu