Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Dobry przewoźnik. Wszystko zgodnie z umową.

Tiguan

,
Trasa: Lyon - Sanok

Dobry Kontakt z przewoźnikiem, Wszystko na czas. Polecam!

Mini Cooper AUTO

,
Trasa: Kraków - Łęczna

Wszystko OK, polecam.

JAGUAR XF 2014

Klient: Beata B.
,
Trasa: Poznań - Kielce

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi należy dopilnować kilku kluczowych spraw i przygotować niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta wiąże się z koniecznością spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, a także skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Zlecając transport pojazdu przewoźnikowi należy dopilnować kilku kluczowych spraw i przygotować niezbędne dokumenty.

 

Szczegóły dotyczące pojazdu

Kluczowa podczas przewożenia samochodów okazuje się komunikacja przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji dotyczących pojazdu. Duże znaczenie mają waga i rozmiar. Jeśli nie wiesz jak dużo waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Przewóz aut uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek a także dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, jeśli samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, firma transportowa musi mieć komplet papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Z kolei list przewozowy CMR zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące ładunku, dane odnośnie kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce docelowe i zakładany termin doręczenia, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy samochod jest nowy, nie zaszkodzi dostarczyć kopię rachunku. Użyteczna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu firmie transportowej, sprawdź, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik powinien mieć polisę, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone podczas transportu.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie aut nie raz usłyszymy takie pojęcia jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety popularnie określa się jako lohry. Samochody przewozi się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany ładunek stanowi zagrożenie zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Każde koło powinno być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut zachodzi między Niemcami i Polską. Duża ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się najczęściej, ale jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i znaleźć przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często nasi przewoźnicy przewożą również auta marki Renault i Opel. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także samochodów klasycznych. Zdarzają się ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy interesują go także zlecenia na przewóz aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojej przesyłki. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przewieźć samochód w wybranym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny transport.

 

Koszt transportu samochodów

Ceny transportu samochodów wahają się dość znacznie. Są uzależnione głównie od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj oraz wymiary przewożonego samochodu, jego stan, typ firmy transportowej, a także to, czy pojazd zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach krajowych ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Dzieje się tak dlatego, że na krótszych trasach, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle kilometr takiej trasy jest nieco tańszy na dłuższych odcinkach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które mogą zabrać w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Coventry już od 300 zł!

Zleć transport samochodu