Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybko i sprawnie, temat załatwiony bez problemu. POLECAM!

Przyczepa rolnicza

Klient: Bartek J.
,
Trasa: Pavlice - Łany Średnie

Zlecone, wykonane i tak powinno być, Do tego dobry kontakt, polecam

BMW 1 Series

Klient: Łukasz M.
,
Trasa: Hanower - Warszawa

Polecam.

BMW 1er

Klient: Kamil H.
,
Trasa: Soest - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw a także przygotować niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu jest związany z obowiązkiem spełnienia konkretnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki samochód chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również długości trasy. Powierzając przewóz samochodu przewoźnikowi należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw a także przygotować niezbędne papiery.

 

Opis samochodu

Bardzo ważna przy planowaniu transportu pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często uwypuklają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz firmie transportowej możliwie dużo informacji dotyczących samochodu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. Gdy nie wiesz ile waży twój pojazd oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć jeśli znasz markę samochodu. Zawiadom firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport aut zepsutych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa z punktu widzenia firmy transportowej jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, dlatego koniecznie poinformuj przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Poza tym, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz zrobić zdjęcia samochodu. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które uszkodzenia pojawiły się po drodze.

 

Kwestie formalne

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu papierów. W krajach Unii Europejskiej zwykle potrzebne są zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, informacja na temat kosztów przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności na granicy a także listę dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna bywa również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy też mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz auta firmie transportowej, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, co nie zmienia faktu, że dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w czasie przewożenia.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie aut często usłyszymy takie pojęcia jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe załadować można nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, kluczową rolę odgrywa więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie przymocowany samochód może stanowić zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Samochód powinien więc być przypięty do przyczepy w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Pas transportowy posiada taśmę i umieszczony po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz przypinania pojazdu do lawety. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut kupionych za granicą. W większości przypadków międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Duża ilość przesyłek dotyczy też UK i Francji. Pozostałe kierunki, z których użytkownicy Clicktrans sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te kraje występują z większą częstotliwością, jednak jeśli potrzebny Ci transport z innego państwa, również możesz wystawić swoje ogłoszenie za pośrednictwem strony i wybrać firmę transportową. 

Wśród transportowanych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące współczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń, nie wahaj się pytać przewoźników. Dowiedz się, czy uda im się przewieźć auto w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. dystans od miejsca nadania do miejsca dostarczenia, typ i rozmiar transportowanego auta, jego stan, typ firmy transportowej, jak również to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Flensburg już od 300 zł!

Zleć transport samochodu