Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku. Szybko i solidnie. Polecam współpracę.

1 paleta Warszawa

Klient: Marta L.
,
Trasa: Łódź - Warszawa

Bardzo sprawnie. Dobry kontakt z kierowca. Odbior i dostarczenie przesylki na czas.

Urządzenie do obsługi klimatyzacji w samochodach STACJA KLIMATYZACJI

Klient: Adam B.
,
Trasa: Maidenhead - Zasłońce

Transakcja przeprowadzona profesjonalnie. Zdecydowanie polecam.

3 regały

,
Trasa: Radom - Leszno

Przygotowanie do transportu

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak będzie przebiegał transport, co musisz mieć przygotowane na czas transportu a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd chcesz przewieźć, stanu samochodu, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Powierzając transport samochodu firmie transportowej musisz dopilnować kilku kluczowych spraw i mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów jest łączność pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie samochodu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, jak dużo waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, da się to sprawdzić jeśli opiszesz, co to za samochód (marka). Zawiadom przewoźnika o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport pojazdów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Istotna z punktu widzenia firmy transportowej jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest w stanie jeździć. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie pojazdu. W ten sposób, w momencie gdy pojazd ulegnie uszkodzeniom, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Kwestie formalne

Przy transporcie samochodu, firma transportowa potrzebuje kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie ceny przewozu, termin oraz miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia oraz planowaną datę dostarczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych i listę papierów otrzymanych przez przewoźnika. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi przekazać kopię faktury. Użyteczna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Poza tym, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi do przekroczenia granicy Unii Europejskiej. 

Zanim powierzysz przewóz pojazdu wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla bezpieczeństwa lepiej się upewnić. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Przy przewozie aut nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania uszkodzonych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Lawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest więc zabezpieczenie ładunku. Niedostatecznie zabezpieczony ładunek może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do lawety w celu zachowania stabilności. Aby przypiąć samochód wykorzystuje się pasy transportowe. Wszystkie koła muszą zostać przymocowane za pomocą pasa. Na pas składa się taśma oraz umieszczony na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można sporo sposobów zabezpieczania ładunku oraz mocowania samochodu na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami do lawety. Ważne, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia wystawiane są nowe ogłoszenia dotyczące transportu samochodów. Wiele z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek dotyczy też UK oraz Francji. Inne kierunki, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i znaleźć firmę transportową. 

Wśród przewożonych pojazdów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi jak również BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans transportują też auta marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę w serwisie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników specjalizujących się w transporcie samochodów. Na ich profilach znajdziesz więcej informacji. Aby dowiedzieć się, jaki sprzęt posiada przewoźnik i czy przyjmuje zlecenia na transport aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników dostaniesz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij żeby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojego auta. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Dowiedz się, czy są w stanie przetransportować samochód w wybranym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest załadunek i rozładunek. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Koszt przewozu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy w dużej mierze od garści czynników, jak np. długość drogi od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ i wymiary transportowanego pojazdu, jego stan, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód zostanie przetransportowany jako część ładunku przewoźnika. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, koszt jest niższy na dłuższych trasach i wynosi około 1,5 zł/km. Powodem jest to, że na krótszych trasach, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych odcinkach. Za transport samochodu z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednakże można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wtedy są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Parchim już od 300 zł!

Zleć transport samochodu