Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Mega pozytywny gość. Mimo trudnego załadunku porozumiał się z nadawca i doreczył auto w czasie i zgodnie z umowa. Kontakt perfekt. Do zobaczenia Panie Pawle!!! Szanuje i polecam z czystym sumieniem.

Peugeot 206sw

Klient: Paweł C.
,
Trasa: Pszczyna - Widzówek

Robert Z bardzo solidny,terminowy, bez zadnych zastrzezeń przedsiębiorca,polecam i bedę w przyszłości korzystał z jego usług

audi a4b9

Klient: Robert Ż.
,
Trasa: Dreumel - Przemyśl

Duże OK.

Mercedes

,
Trasa: Gmina zbiorowa Salzhausen - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych spraw a także przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

Transport auta niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych formalności. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne i ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki samochód potrzebujesz przetransportować, w jakim stanie jest pojazd, jak również miejsca załadunku i rozładunku. Zlecając transport pojazdu firmie transportowej warto dopilnować kilku istotnych spraw a także przygotować wymagane papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa przy planowaniu transportu samochodów okazuje się współpraca przewoźnika i zleceniodawcy, co często uwypuklają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat pojazdu. Podstawowe znaczenie mają waga oraz wymiary. W momencie kiedy nie masz pewności co do tego, jak dużo waży samochód a także jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Koniecznie poinformuj firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić przewoźnika, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie może samodzielnie się poruszać. 
Dodatkowo, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z drobnych usterek oraz dołączyć do listy fotografie auta. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które uszkodzenia powstały podczas transportu.

 

Kwestie formalne

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj wystarczające jest zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który potwierdza, że przewoźnik posiada upoważnienie do przewozu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o transport. Znajdują się w nim dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin realizacji, wytyczne odnośnie formalności na granicy oraz spis dokumentów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli samochod jest nowy, nie zaszkodzi przekazać kopię rachunku. Przydatna może okazać się też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również pamiętać o dokumentach celnych. Będą niezbędne przewoźnikowi aby przekroczyć granicę Unii Europejskiej. 

Przed powierzeniem transportu auta firmie transportowej, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zazwyczaj ma ubezpieczenie, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta transportuje się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Podobne lawety posiada zwykle pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wyróżniamy lawety pojedyncze i piętrowe. Lawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Lawety na wiele samochodów często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Niewłaściwie zabezpieczony ładunek stanowi zagrożenie nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych użytkowników jezdni. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie podczas jazdy. Auto musi zatem być przymocowane do przyczepy dla stabilności. Aby przypiąć samochód używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przepięte takim pasem. Na pas składa się taśma i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania auta na lawecie. Na rynku dostępnych jest szeroki wybór pasów, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Poza tym przewoźnicy korzystają z różnych metod przypinania auta pasami na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów sprowadzanych zza granicy. W większości przypadków międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa pojawiają się z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród transportowanych pojazdów znaleźć można szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Często przewoźnicy na Clicktrans transportują też samochody marki Renault i Ford. W bazie zleceń zdarza się znaleźć prawdziwe ciekawostki. Rośnie liczba aut z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy zajmuje się transportem aut, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych detalach odnoszących się do Twojego auta. Wymianę informacji możesz rozpocząć jeszcze przed akceptacją oferty i zawarciem transakcji. W razie jakichkolwiek niejasności, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu samochodów wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od kilku czynników, jak np. długość drogi od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, rodzaj a także wymiary transportowanego auta, jego stan, rodzaj firmy transportowej, jak również to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł za km, koszt jest niższy na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł za km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. To samo dotyczy przewozu aut na trasach międzynarodowych. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na dłuższych trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, a z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak można spotkać stawki już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą wycenić zlecenie taniej niż zrobiliby to, gdyby Twój ładunek stanowił jedyne zlecenie na trasie . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów San Fernando de Henares już od 300 zł!

Zleć transport samochodu