Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko ok, polecam.

Audi Q5

Klient: Marcin G.
,
Trasa: Wieliczka - Warszawa

Bardzo profesjonalna firma. 100% polecam

Audi A8 x 1, Skoda Octavia x 1

,
Trasa: Bièvre - Pasłęk

Bardzo solidny, znakomity kontakt. Podaje dużo informacji ,zdjęcia z załadunku i podróży. Bardzo polecam

Mazda CX-5

Klient: Sylwia S.
,
Trasa: Bedburg - Oława

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu niesie ze sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz cena transportu, zależy od tego, jaki model samochodu potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając przewóz auta przewoźnikowi warto dopilnować kilku kluczowych punktów oraz mieć w zanadrzu wymagane papiery.

 

Opis samochodu

Kluczowa w transporcie pojazdów okazuje się współpraca pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają sami przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji na temat samochodu. Najistotniejsze przy transporcie są waga oraz rozmiar. W momencie kiedy nie wiesz jak dużo waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Przewóz samochodów uszkodzonych wymaga innego przygotowania niż samochodów sprawnych. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy kół nie ma lub są uszkodzone, pojazd będzie musiał zostać umieszczony na lawecie za pomocą wózka widłowego. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu pamiętaj, aby zawiadomić firmę transportową, gdy chcesz przetransportować samochód, który nie jest sprawny. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o wszystkich innych uszkodzeniach. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet drobnych usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia auta. Dzięki temu, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, jasne będzie, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Do przewozu auta, przewoźnik potrzebować będzie kompletu dokumentów. W krajach Unii Europejskiej zwykle wystarczające jest zlecenie a także list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu tego samochodu. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Umieszcza się tam dane zleceniodawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie ceny transportu, termin oraz miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin dostarczenia, instrukcje odnośnie formalności celnych oraz spis papierów przekazanych przewoźnikowi. Jeśli auto dopiero co zostało zakupione, warto dostarczyć kopię faktury. Przydatna może okazać się także kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przewożąc auto poza granice trzeba także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Przed powierzeniem transportu pojazdu wybranemu przewoźnikowi, upewnij się, czy posiada ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla bezpieczeństwa warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Jak przetransportować samochód

Samochody transportuje się przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Mówiąc o transporcie pojazdów często spotkamy się z pojęciami takimi jak autolaweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Laweta z kolei to pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Niektóre lawety wyposażone są we wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety występują w różnych rozmiarach. Mniejsze służą do transportu 1-2 samochodów, na większe załadować można nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody przewozi się na otwartych przyczepach, bardzo istotne jest zatem zabezpieczenie przewożonego pojazdu. Nieodpowiednio zabezpieczony samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Każde koło powinno być przepięte za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W Clicktrans codziennie wystawiane są nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich odnosi się do samochodów kupionych za granicą. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora liczba przesyłek dotyczy też UK a także Francji. Pozostałe kraje, z których nasi użytkownicy sprowadzają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia oraz Hiszpania. Te państwa występują z większą częstotliwością, jednak jeśli szukasz transportu na innej trasie, również możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut da się wyróżnić przeróżne marki. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz przewoźnicy na Clicktrans przewożą też samochody marki Renault czy Ford. Wśród ogłoszeń zdarza się znaleźć szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów luksusowych, a także aut zabytkowych. Zdarzają się zlecenia na transport współczesnych, luksusowych modeli Porsche, czy zabytkowych Trabantów. Bez względu na to, jaki rodzaj samochodu potrzebujesz przewieźć, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

Na platformie Clicktrans.pl znajdziesz wielu przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Na ich profilach znajdziesz dodatkowe informacje. Aby dowiedzieć się, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, obejrzyj jego profil. Po zaakceptowaniu oferty wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby poinformować przewoźnika o wszystkich istotnych detalach odnośnie Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku zastrzeżeń, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy uda im się przetransportować samochód we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest załadunek i rozładunek. Dzięki temu unikniesz potencjalnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty transportu samochodów są zróżnicowane. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku, typ a także rozmiar przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce koszt transportu to średnio 2 zł za km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek wciąż są czasochłonne. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu samochodów poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich odcinkach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii płaci się około 1,05 zł/km, z Belgii do Polski – 1,1 zł/km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł/km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać w formie doładunku lub podczas drogi powrotnej. Wówczas są w stanie zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Madryt już od 300 zł!

Zleć transport samochodu