Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zgodnie z ustaleniami. Polecam Wszystkim

Citroen C2

,
Trasa: Breitscheidt - Katowice

Sprawnie, słownie bez problemów. Polecam

Dacia Logan

Klient: Mateusz P.
,
Trasa: Karlino - Modrze

Wszystko OK Polecam!

Opel Astra

Klient: Andrzej M.
,
Trasa: Geertruidenberg - Gorzów Wielkopolski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Transport samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Transport samochodu wiąże się z koniecznością spełnienia określonych formalności. Przebieg transportu, to, co należy przygotować a także ile będzie kosztował przewóz, zależy od tego, jaki pojazd potrzebujesz przetransportować, od stanu pojazdu, jak również skąd i dokąd ma zostać przetransportowany. Powierzając transport samochodu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw oraz mieć w zanadrzu potrzebne dokumenty.

 

Charakterystyka pojazdu

Kluczowa w transporcie samochodów jest łączność przewoźnika i zleceniodawcy, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najszerszy zakres informacji odnośnie pojazdu. Duże znaczenie mają waga oraz wymiary. Jeśli nie masz pewności co do tego, ile waży auto oraz jakie dokładnie ma wymiary, możesz się tego dowiedzieć znając markę pojazdu. Zawiadom firmę transportową o tym, czy samochód jest sprawny i w jakim jest stanie. Transport aut niesprawnych wymaga innego przygotowania niż w przypadku działających aut. Kluczowa dla przewoźnika jest informacja na temat tego, czy koła są sprawne i czy samochód jeździ. Jeżeli auto nie ma kół lub są one uszkodzone, pojazd trzeba będzie umieścić na autolawecie przy pomocy podnośnika. Potrzebne jest zatem inne wyposażenie, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest sprawny. 
Dodatkowo, wspomnieć należy o każdej usterce samochodu. Dobrą praktyką jest sporządzić listę nawet niewielkich usterek oraz dołączyć do listy fotografie samochodu. W ten sposób, jeśli pojazd ulegnie uszkodzeniom, nie będzie wątpliwości, które usterki auto posiadało przed transportem.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa musi mieć komplet potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zazwyczaj potrzebne są zlecenie oraz list przewozowy CMR. Zlecenie jest dokumentem który pokazuje, że przewoźnik został upoważniony do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to zaświadcza, że pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem zawarta została umowa o przewóz. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, szczegóły dotyczące przesyłki, dane odnośnie kosztów transportu, termin i miejsce odebrania przesyłki, jak również miejsce przeznaczenia oraz zakładany termin doręczenia, instrukcje dotyczące formalności na granicy i listę dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, warto przekazać kopię rachunku. Potrzebna może okazać się również kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu należy także pamiętać o dokumentach celnych. Przewoźnik będzie potrzebować ich aby przekroczyć granicę UE. 

Zanim powierzysz przewóz auta wybranemu przewoźnikowi, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, niemniej jednak dla pewności warto o to zapytać. Ubezpieczenie potrzebne jest na wypadek, gdyby samochód uległ uszkodzeniu w drodze.

 

Sposoby transportu

Samochody przewozi się przy pomocy autotransporerów. Mówiąc o transporcie samochodów nie raz spotkamy się z pojęciami takimi jak laweta, lohra a także zestaw. Zestaw to pojazd plus przyczepa. Z kolei "laweta" może oznaczać pojazd, platformę załadunkową lub otwartą przyczepę. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, dzięki którym można załadować na nie uszkodzone auta. Takimi lawetami dysponuje często pomoc drogowa, służą one do holowania niesprawnych samochodów. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze lub piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie nazywa się lohrami. Samochody transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Nieodpowiednio przymocowany samochód może stanowić niebezpieczeństwo zarówno dla przewoźnika, jak i pozostałych uczestników ruchu. Niedopuszczalne jest, aby auto zmieniało położenie na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane takim pasem. Na pas składa się taśma oraz znajdujący się po jednej stronie mechanizm napinający. Wyróżnić można wiele metod zabezpieczania przesyłki oraz przypinania samochodu do przyczepy. Do kupienia jest wiele rodzajów pasów, o różnych szerokościach i typach haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Ważne, aby samochód był mocno i stabilnie zamocowany.


W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące przewozu aut. Wiele z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy transport samochodów odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Spora ilość przesyłek jest też realizowana na trasach z Wielkiej Brytanii a także Francji. Pozostałe państwa, z których nasi użytkownicy ściągają auta, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione kraje występują z większą częstotliwością, ale jeśli szukasz transportu z innego państwa, wtedy także możesz wystawić swoje ogłoszenie w serwisie i wybrać przewoźnika. 

Wśród przewożonych samochodów da się wyróżnić szeroki wachlarz marek. Najpopularniejszy jest Volksvagen, niemal równie często pojawiają się też Audi oraz BMW. Nieraz nasi przewoźnicy transportują też auta marki Renault i Opel. Wśród zleceń niekiedy znajdujemy szczególne ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, a także aut zabytkowych. Czasem spotkać można ogłoszenia dotyczące nowoczesnych, luksusowych modeli Porsche, a także zabytkowych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przetransportować, możesz wystawić swoją przesyłkę na stronie. 

W serwisie Clicktrans.pl znajdziesz sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem samochodów. Odwiedź ich profile, aby uzyskać dodatkowe informacje. Aby sprawdzić, jaki sprzęt posiada przewoźnik a także czy przyjmuje zlecenia na transport samochodów, zajrzyj na jego profil. Kiedy już zaakceptujesz ofertę wybranego przewoźnika otrzymasz jego dane kontaktowe. Nie zapomnij o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich istotnych szczegółach dotyczących Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W przypadku wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przetransportować auto we wskazanym w ogłoszeniu terminie, najlepiej określ też godzinę, w której możliwy jest odbiór i doręczenie. W ten sposób unikniesz potencjalnych nieporozumień, oszczędzisz stresu zarówno sobie, jak i przewoźnikowi a przy tym znajdziesz dla swojego samochodu profesjonalny, sprawny przewóz.

 

Koszt transportu samochodów

Koszty przewozu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy przede wszystkim od garści czynników, takich jak odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku, typ oraz rozmiar przewożonego samochodu, stan, w jakim auto się znajduje, typ firmy transportowej, a także to, czy samochód przewieziony będzie jako doładunek. Na trasach wewnątrz kraju koszt transportu to średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych odcinkach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Dzieje się tak dlatego, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, np. 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do transportu aut poza granice Polski. Zwykle cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za przewiezienie auta z Wielkiej Brytanii płaci się średnio 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednak najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł za km. Przewoźnicy często szukają przesyłek, które mogą zabrać jako doładunek lub podczas drogi powrotnej. Wtedy mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Stany Zjednoczone już od 490 zł!

Zleć transport samochodu