Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam baaardzo! Wszystko poszło sprawnie. Dobry kontakt. Pan bardzo pomocny. Jeszcze raz dziękuje za dostarczenie wszystkiego!

Kartony 11–20, Karton średni x 15

Klient: Irena M.
,
Trasa: Warszawa - Londyn

Kontakt z przewoźnikiem doskonały. Podróż przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Dziękuje za pomoc we wnoszeniu rzeczy oraz mile spędzony czas podczas jazdy :) Gorąco pozdrawiam i bardzo polecam!!!

Kartony 11–20, Komputer x 1, Biurko gamingowe x 1, Krzesło gamingowe x 1, Hulajnoga elektryczna x 1

Klient: Bartosz P.
,
Trasa: Gdańsk - Poznań

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program działania, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania dobytku a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone paczki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki często oznaczają przewóz znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej dokładnych informacji na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość a także wymiary mebli i kartonów. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, talerze, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, spada także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, figurki itp. przydadzą się kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je inaczej. Często markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego czy wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle utożsamiamy z nieładem, stresującym nastrojem a także rozbudowanym spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a także efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie program działania, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania dobytku a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki ważne, aby pamiętać, aby wszystkie kartony zostały wcześniej uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest stworzyć spis przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że przewożone paczki dojechały do nowego domu. Przeprowadzki często oznaczają przewóz znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy również podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to wypakowywanie kartonów w docelowym mieszkaniu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika powinieneś/aś posiadać jak najwięcej dokładnych informacji na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość a także wymiary mebli i kartonów. Spisanie rejestru jest zatem potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest właściwe zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, dla przykładu okna, instalacje artystyczne, talerze, jak również antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, spada także niebezpieczeństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozłożyć, a czasem jest to niepotrzebne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w drzwiach. Zabezpiecz wszystkie delikatne jak również ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, figurki itp. przydadzą się kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest nabyć kartony drogą kupna albo zdobyć je inaczej. Często markety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy żywności. Idź zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy nie chcieliby pozbyć się niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem jest nabycie kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także w Internecie. Do pakowania drobiazgów oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się też torby materiałowe lub worki. Worki są tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy łamliwych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie opakowania zostaną przebite lub że przewożony ładunek z nich wypadnie na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone oraz odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te z pozoru drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno spakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które je zapakujesz, potrzebują otworów, przez który rośliny będą miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś nietypowego czy wymagającego szczególnej ostrożności, na przykład antyki, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele istotnych informacji. Starannie podaj dni, jak również godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść kartony oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy naszym krajem a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek odbywa się też pomiędzy Polską a Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są przede wszystkim małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych czynników. Cena zależy od na przykład długości trasy, ilości pomocników potrzebnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, np. worki, pudła i wiele innych. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, na przykład pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Stany Zjednoczone już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę