Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport samochodu. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą samochody.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami 146 007 000 zł 146 007 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek 1 380 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
69 000 przewoźników 69 000 przewoźników 69 000 przewoźników

Niedawno przewiezione samochody:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam!

Toyota Prius

Klient: Maciej R.
,
Trasa: Hasselt - Poznań

wszystko I LIGA tak jak było uzgadniane - polecam

Citroen C4

Klient: Mariusz M.
,
Trasa: Pilsting - Września

Świetny kontakt! Na temat kierowcy mógłbym mówić w samych superlatywach. Polecam!

Land Rover Range Rover Evoque

Klient: Izabela S.
,
Trasa: Schönefeld - Wschowa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw a także przygotować niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania auta na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

Przewóz samochodu pociąga za sobą konieczność spełnienia pewnych wymogów. To, jak wygląda przewóz, jakie dokumenty będą potrzebne oraz jakie będą koszta, zależy od tego, jaki model samochodu chcesz przewieźć, w jakim stanie jest pojazd, jak również długości trasy. Powierzając transport pojazdu firmie transportowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw a także przygotować niezbędne papiery.

 

Szczegóły dotyczące samochodu

Kluczowa w transporcie samochodów jest komunikacja pomiędzy zleceniodawcą a przewoźnikiem, co często potwierdzają właśnie przewoźnicy. Najlepiej jeśli przekażesz przewoźnikowi jak najwięcej szczegółów dotyczących samochodu. Duże znaczenie mają waga i wymiary. Jeśli nie wiesz jak dużo waży twój pojazd i jakie są jego dokładne wymiary, można temu zaradzić znając markę pojazdu. To ważne, aby poinformować firmę transportową o stanie, w jakim znajduje się auto. Transport samochodów niesprawnych przebiega inaczej niż w przypadku działających aut. Najważniejsza dla przewoźnika jest wiadomość, czy auto jest w stanie się poruszać, a więc czy koła są sprawne. W przypadku gdy auto nie ma kół lub są one uszkodzone, samochód trzeba będzie umieścić na lawecie przy pomocy podnośnika. Taki transport wymaga więc specjalistycznego wyposażenia, z tego względu koniecznie poinformuj przewoźnika, jeśli auto nie jest w stanie jeździć. 
Oprócz tego, powinno się informować przewoźnika o każdej usterce samochodu. Najlepiej spisać każdą z niewielkich usterek oraz dołączyć do listy zdjęcia samochodu. W ten sposób, w momencie gdy samochód zostanie uszkodzony, nie będzie wątpliwości, które usterki powstały podczas transportu.

 

Formalności

Aby przewieźć samochód, firma transportowa potrzebować będzie kompletu potrzebnych dokumentów. Wewnątrz UE zwykle wystarczą zlecenie i list przewozowy CMR. Zlecenie to dokument który pokazuje, że przewoźnik posiada upoważnienie do transportu auta. Jeśli chodzi o list przewozowy CMR, to potwierdza, że przewoźnik i zleceniodawca zawarli umowę o transport. Można tam znaleźć dane nadawcy, przewoźnika, opis przesyłki, dane odnośnie kosztów przewozu, termin i miejsce nadania, a także miejsce przeznaczenia i planowaną datę doręczenia, wytyczne odnośnie formalności celnych oraz spis dokumentów otrzymanych przez przewoźnika. W wypadku gdy auto dopiero co zostało zakupione, nie zaszkodzi dostarczyć kopię faktury. Użyteczna bywa też kopia dowodu rejestracyjnego. Oprócz tego, przy międzynarodowym transporcie samochodu trzeba również mieć ze sobą wymagane dokumenty celne. Przewoźnik będzie potrzebować ich do przekroczenia granicy Unii. 

Zanim powierzysz przewóz samochodu wybranemu przewoźnikowi, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Przewoźnik zwykle je posiada, jednak dla pewności lepiej o to zapytać. Polisa przyda się, gdyby auto zostało uszkodzone w drodze.

 

Sposoby transportu

Auta przewozi się przy pomocy autotransporerów. Przy przewozie samochodów często zetkniemy się z terminami jak laweta, lohra czy zestaw. Zestaw oznacza pojazd transportujący i przyczepę. Z kolei pod nazwą „laweta” może się kryć pojazd, platforma załadunkowa lub otwarta przyczepa. Bywają lawety, które dodatkowo posiadają wciągarki, które znacznie usprawniają ładowanie uszkodzonych samochodów. Podobne lawety posiada często pomoc drogowa, wykorzystuje je do holowania niesprawnych aut. Wśród lawet znajdują się lawety pojedyncze oraz piętrowe. Autolawety różnią się od siebie wielkością. Mniejsze są w stanie pomieścić jeden czy dwa samochody, na większe zmieści się nawet do 12 aut. Duże lawety często potocznie określa się jako lohry. Auta transportuje się za pomocą otwartych przyczep, bardzo istotne jest więc przymocowanie ładunku. Niewłaściwie przymocowany ładunek stanowi niebezpieczeństwo nie tylko dla przewoźnika, ale też dla innych uczestników ruchu. Nie do pomyślenia jest, aby samochód przemieszczał się na lawecie w trakcie transportu. Samochód powinien więc być przypięty do lawety w celu zachowania stabilności. Do przymocowania auta używa się pasów. Wszystkie koła muszą być przymocowane za pomocą pasa. Pas transportowy posiada taśmę i znajdujący się na jednym końcu mechanizm napinający. Istnieje wiele metod zabezpieczania przesyłki i przypinania auta na lawecie. Do kupienia jest szeroki wybór pasów transportowych, różnią się one od siebie szerokością i typem haków mocujących. Oprócz tego przewoźnicy różnie mocują transportowane samochody na przyczepie. Najważniejsze jednak, aby zabezpieczenie było dokładne i zapewniało stabilność przewożonego pojazdu.


W Clicktrans każdego dnia pojawiają się nowe ogłoszenia na transport samochodów. Znaczna część z nich dotyczy aut sprowadzanych zza granicy. Najczęściej międzynarodowy przewóz aut odbywa się na trasie Niemcy – Polska. Znaczna liczba przesyłek dotyczy też Wielkiej Brytanii oraz Francji. Inne kraje, z których użytkownicy Clicktrans ściągają samochody, to Włochy, Belgia, Holandia i Hiszpania. Wymienione państwa występują z większą częstotliwością, ale jeśli potrzebny Ci transport na innej trasie, wtedy także możesz zlecić transport w serwisie i znaleźć przewoźnika. 

Wśród przewożonych aut znaleźć można szeroki wachlarz marek. Szczególnie popularny jest Volksvagen, tuż za nim znajduje się Audi jak również BMW. Niejednokrotnie nasi przewoźnicy transportują również samochody marki Renault i Opel. W bazie zleceń niekiedy znajdujemy prawdziwe ciekawostki. Coraz więcej pojawia się samochodów z górnej półki, jak również samochodów klasycznych. Czasem spotkać można zlecenia na transport nowoczesnych, ekskluzywnych modeli Porsche, czy klasycznych Trabantów. Zatem niezależnie od tego, jakie auto chcesz przewieźć, odpowiedniego przewoźnika możesz znaleźć w serwisie. 

Na platformie Clicktrans.pl zarejestrowanych jest sporo przewoźników trudniących się przede wszystkim przewozem aut. Odwiedź ich profile, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje przewoźnik jak również czy interesują go także zlecenia na przewóz samochodów, zajrzyj na jego profil. Po zaakceptowaniu oferty jednego z przewoźników otrzymasz jego dane kontaktowe. Pamiętaj o tym, aby powiedzieć przewoźnikowi o wszystkich ważnych szczegółach odnoszących się do Twojej przesyłki. Część informacji możesz wymienić jeszcze zanim podejmiesz ostateczną decyzję i zaakceptujesz jedną z ofert. W razie jakichkolwiek wątpliwości, zadawaj pytania przewoźnikom. Upewnij się, czy są w stanie przewieźć samochód we wskazanym przez Ciebie terminie, najlepiej podaj też godziny, w których możliwy jest odbiór i doręczenie. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych nieporozumień, ograniczysz stres zarówno sobie, jak i przewoźnikowi i zorganizujesz dla Twojego auta bezpieczny, sprawny przewóz.

 

Cena przewozu samochodów

Koszty transportu aut wahają się dość znacznie. Ich wysokość zależy głównie od garści czynników, jak np. dystans od miejsca załadunku do miejsca dostarczenia, typ oraz wymiary przewożonego pojazdu, stan, w jakim auto się znajduje, rodzaj firmy transportowej, a także to, czy pojazd przewieziony będzie jako doładunek. W Polsce ceny wynoszą średnio 2 zł/km, stawka ta jest nieco niższa na dłuższych trasach i wynosi ok. 1,5 zł/km. Powodem jest to, że nawet w przypadku transportu na krótkiej trasie, na przykład 100 czy 200 km, załadunek i rozładunek i tak zajmują sporo czasu. Podobnie sprawa wygląda w odniesieniu do przewozu samochodów poza granice Polski. Zazwyczaj cena za kilometr jest nieco niższa na długich trasach. Za transport auta z Wielkiej Brytanii zapłacimy około 1,05 zł za km, z Belgii do Polski – 1,1 zł za km, natomiast z Niemiec do Polski  – 1,4 zł za km. Jednakże najniższe stawki rozpoczynają się już od 0,5 zł/km. Przewoźnicy niejednokrotnie wyszukują zlecenia, które będą mogli przewieźć w formie doładunku lub wracając na pusto. Wówczas mogą zaoferować niższą cenę za przewiezienie samochodu . 

zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport samochodów Turyn już od 300 zł!

Zleć transport samochodu