Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko odbylo sie bez komplikacji, ocena bardzo pozytywna . Dziękuje

YorkShire

,
Trasa: Wejherowo - Berlin

Bardzo polecam

1 york

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Rybnik - Puck

Wszystko przebiegło sprawnie i profesjonalnie. Jestem mega zadowolona. Zwierzaki miały super warunki. Bardzo polecam!

1 Berneńczyk, 3 koty

Klient: Szymon K.
,
Trasa: Pabianice - Mielno

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz wybrać Przewoźnika a następnie zamówić przewóz, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek a także liczbę zwierzaków, które mają zostać przewiezione. Wskazane jest również podanie ciężaru i dokładne opisanie pupila. 

Transport pupili wiąże się z koniecznością załatwienia różnych spraw formalnych, szczególnie jeśli chodzi o transport zagraniczny. Stworzenie przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie dokumenty. Musi też przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zagwarantować zwierzakowi szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport bądź mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia zrobionego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie czipu.

Czip identyfikacyjny posiada informacje zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila sprawdza się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 albo ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. sposobem identyfikowania są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, musisz pójść do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga również zapewnienia profilaktycznej terapii przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące transport psów, kotów i fretek oczekują paszportu wystawianego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do wydania dokumentu, należy wejść na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez okręgowe rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej dostępne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 złotych.

Pupil musi być zdolny do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz chorować. Niedopuszczone do transportu będą zwierzaki, które nie są w stanie same poruszać się bądź ruszanie powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany a także zaawansowana ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów w trakcie pierwszych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy przewóz nie powoduje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wówczas lekarz weterynarii. Transportować możesz też zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Preparaty uspokajające należy stosować tylko wtedy, jeśli to absolutnie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając transport pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila firmie transportowej, sprawdź, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierzaków powinien mieć zgodę. Procedurę wydawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi mieć odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, sprzętu oraz procedur logistycznych, które pozwalają na przestrzeganie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu dokumentów określających pochodzenie zwierzaka a także właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację oraz estymowany okres trwania przewozu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma rejestr przewoźników upoważnionych do transportu zwierzaków. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Warto także zadbać o psychiczne przygotowanie pupila do wyjazdu. Transport, szczególnie na niekrótkich trasach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu i przewoźnikowi. Istnieją różne metody oswojenia zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź na terenie kraju, ale na długiej trasie, najpierw zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem bądź podróżowały tylko po to, aby dostać się do weterynarza, nierzadko stresują się podczas jazdy. Jeśli będziesz podróżować wraz ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że powinieneś zachować spokój, nawet jeśli zwierzak wpada w panikę. Nerwy jedynie utrudniają sytuację, lepiej być spokojnym a także delikatnym. Pomocne może również być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zapewnią rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu karmy oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Oprócz zwykłej karmy można mieć ze sobą także przysmaki – powinny podziałać podobnie jak zabawki a nawet skuteczniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzaka do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, ustaw go w domu bądź na zewnątrz, wkładając do niego smakołyki bądź gryzaki. Zwierzę będzie kojarzyć transporter z zabawą i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, by wskoczył do transportera. Oprócz wody i pożywienia trzeba także nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca oraz środków higienicznych. 

Do przewozu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy i koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach lub torbach. Klatki służą głównie do transportu dużych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku lub z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się zarówno w trakcie transportu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeśli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź zabrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone poruszanie się we wnętrzu auta, byłoby to niebezpieczne zarówno dla zwierzaka, jak również innych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter musi być przytwierdzony do siedzenia. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie usługi. Niektóre firmy proponują transport zwierzaków z osobą towarzyszącą.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i właściwe warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia oraz negocjować wynagrodzenie. 

Po wyborze oferty dostaniesz dane kontaktowe oferenta. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Turyn już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt