Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 98 143 000 zł 98 143 000 zł zaoszczędziliście z nami
958 000 wystawionych przesyłek 958 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
50 000 przewoźników 50 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super kontakt. Wszystko o czasie i fachowo. Polecam!

1 paleta z pralka i suszarka

,
Trasa: Brechin - Łebień

Bardzo sprawnie. Dobry kontakt z kierowca. Odbior i dostarczenie przesylki na czas.

Urządzenie do obsługi klimatyzacji w samochodach STACJA KLIMATYZACJI

Klient: Adam B.
,
Trasa: Maidenhead - Zasłońce

Transakcja przeprowadzona profesjonalnie. Zdecydowanie polecam.

3 regały

,
Trasa: Radom - Leszno

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


Jeżeli chcesz wybrać firmę transportową i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek a także ilość zwierząt, które mają być przewiezione. Rekomendowane jest także podanie ciężaru i szczegółowe opisanie zwierzaka. 

Przewóz zwierzaków wiąże się z koniecznością ogarnięcia pewnych formalności, szczególnie jeśli chodzi o przewóz zagraniczny. Zwierzę transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Powinno także przejść badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzakowi szczepionkę przeciwko wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu znakującego. 

Formalności, paszport bądź czip – w pigułce

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od jego dokonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku kolejnych szczepień regularnie prowadzonych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera informacje zarówno o zwierzaku oraz właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela pupila sprawdza się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście czip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. By wszczepić mikroczip, należy udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Wielkiej Brytanii, Finlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów i fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego weterynarza. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, paszport może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wystawienia dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne listy weterynarzy upoważnionych do wydania paszportów są na niej widoczne. Cena wystawienia paszportu to 51 zł.

Pupil musi być zdolny do transportu. Czyli nie może mieć ran ani być chory. Nie mogą być przewożone zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić lub ruszanie sprawia im ból. Przewóz uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można transportować kociąt i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź ranne, odstępstwem może być sytuacja, w której przewóz nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także zwierzęta po leczeniu, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Preparaty wyciszające trzeba stosować jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając transport zwierząt sprawdź, czy przedstawiciel firmy transportowej jest w stanie zagwarantować stabilne oraz właściwe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa przewoźnikowi, spytaj, czy ma wymagane zezwolenia. By zagwarantować zwierzakowi bezpieczeństwo, zleć usługę sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się transportem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je otrzymać, firma transportowa musi mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanego zespołu, sprzętu oraz reguł logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych przepisów prawa. Co więcej, do przewozu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt i właściciela, lokalizację, termin wyjazdu, destynację i szacowany czas trwania przewozu. Transport musi zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii prowadzi rejestr firm upoważnionych do przewozu zwierząt. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można wykaz uprawionych firm przewozowych. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zadbać o psychiczne przygotowanie psa czy kota do wyjazdu. Transport, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest stresującym doświadczeniem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przedstawicielowi firmie transportowej. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli planujesz przewiezienie psa bądź kota za granicę bądź w granicach kraju, ale na długiej trasie, wcześniej zabierz pupila na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do pojazdu i zacznie kojarzyć przejazdy z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie podróżowały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, z reguły stresują się w trakcie jazdy. Jeśli będziesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, pamiętaj, że musisz zachować spokój, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Stresujące reakcje tylko pogorszą sprawę, lepiej pozostać opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują rozrywkę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą można mieć ze sobą także przysmaki – powinny zadziałać podobnie jak zabawki lub nawet efektywniej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w mieszkaniu bądź ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Zwierzę zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i posiłkami. Unikniesz również kłopotu z namówieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego typu transportery. Psy i koty transportuje się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku albo z tyłu samochodu. Kontenery z materiałów sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko jest problematyczne i podejrzewasz, że może próbować ucieczki od razu po otwarciu drzwi, lepiej sprawdzi się transporter otwierany od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są komfortowe dla zwierzaków. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzaka na miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy proponują przewóz zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz wyceny od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby rozwiać wszelkie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy przewoźnik ma uprawienia i odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz także ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz dane kontaktowe przewoźnika. Porozmawiaj z nim, by uzgodnić wszelkie szczegóły dotyczące przewozu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Bilbao już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt