Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami 118 396 000 zł 118 396 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek 1 130 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
56 000 przewoźników 56 000 przewoźników 56 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo mily pan pozdrawiam serdecznie I polecam

1 kot

Klient: Ryszard S.
,
Trasa: Ballymena - Jelenia Góra

Dobry kontakt z przewoźnikiem, pies dojechał bezpiecznie i bez stresu. Polecam

Owczarek niemiecki

Klient: Janusz B.
,
Trasa: Poznań - Manchester

Jestem bardzo zadowolona. Profesjonalne podejście do klienta. Wspaniała opieka nad moim pieskiem. Polecam w 100 procentach.

Nova scotia duck toiler retriever

,
Trasa: Żywiec - Dublin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację i estymowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


Jeśli pragniesz znaleźć Przewoźnika i zlecić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek i liczbę zwierzaków, które mają zostać transportowane. Rekomendowane jest także podanie wagi i dokładne zaprezentowanie stworzonka. 

Przewóz pupili wymaga ogarnięcia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport za granicę. Zwierzę przewożone poza Polskę musi posiadać odpowiednie zaświadczenia. Powinno również przejść badania. Jeśli planujesz przewieźć psa, kota lub fretkę, musisz zapewnić zwierzęciu szczepionkę przeciw wściekliźnie i wszczepienie czipu identyfikującego. 

Procedury, paszport albo mikroczip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w 12. tygodniu życia. W przypadku następnych szczepień stale przeprowadzanych co roku, szczepionka jest ważna w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Mikroczip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu oraz właścicielu. Nazwisko oraz adres właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip także musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), wszczepia się je za pomocą igły. W przypadku psów cześć państw wymaga także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez upoważnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciw wściekliźnie, dokument może być wydany od ręki. W celu upewnienia się, czy lekarz ma prawo do wystawienia paszportu, trzeba zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy lekarzy uprawnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Cena wydania dokumentu uprawniającego do transportu to 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do transportu. Czyli nie może mieć ran ani chorować. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte rany oraz zbliżająca się ku końcowi ciąża. Nie wolno przewozić kotów i psów podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że towarzyszy im matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego bólu – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą oraz pod nadzorem weterynarza. 

Leki wyciszające można stosować jedynie wtedy, gdy jest to koniecznie niezbędne.

Wybór przewoźnika

Zlecając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zagwarantować bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport zwierzaka przewoźnikowi, spytaj, czy ma odpowiednie uprawnienia. By zapewnić pupilowi bezpieczeństwo, zleć przewóz sprawdzonemu przewoźnikowi. Przewoźnik zajmujący się przewozem zwierząt powinien mieć zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. Aby je uzyskać, przewoźnik musi mieć wystarczającą liczbę właściwego zespołu, wyposażenia i procedur logistycznych, które umożliwiają stosowanie aktualnych rozporządzeń. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt oraz właściciela, lokalizację, czas i datę załadunku, destynację i estymowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być szczegółowo udokumentowany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz ma rejestr przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt. Na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki w czasie przewozu

Warto również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, szczególnie na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego psa czy kota do przewozu, zmniejszysz poziom stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją różne sposoby na przyzwyczajenie zwierząt do siedzenia w pojeździe. Jeśli planujesz przewiezienie psa czy kota za granicę lub na terenie kraju, lecz na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał okazję na przyzwyczajenie się do środka transportu oraz będzie kojarzyć podróże autem z czymś dobrym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, nierzadko stresują się w trakcie jazdy. Jeżeli będziesz podróżować razem ze zwierzęciem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet jeśli zwierzę wpada w panikę. Nerwy tylko utrudniają sytuację, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także okazać się wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Przykują jego uwagę oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu pokarmu oraz zapewnieniu stałego dostępu do wody. Poza typową karmą warto wziąć także przysmaki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera czy klatki. Przed użyciem transportera w podróży, postaw go w mieszkaniu lub ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z nakłonieniem go, by wszedł do transportera. Oprócz wody oraz pożywienia trzeba również nie zapomnieć o wzięciu w podróż smyczy, kagańca a także przyborów do higieny. 

Do transportu wykorzystuje się różnego typu transportery. Psy oraz koty przewozi się najczęściej w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą przede wszystkim do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z materiałów sztucznych są skuteczne zarówno w trakcie przewozu psów jak i kotów. Niektóre z nich mają otwarcie z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i podejrzewasz, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter otwierany od góry. Torby przepuszczają powietrze oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do przydatnych przedmiotów należą także maty ochronne i szelki. Maty stosuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniami lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzaka w miejscu. Futrzany pasażer przede wszystkim powinien jechać stabilne. Niedozwolone jest nieograniczone spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze bądź torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on przewożony w odpowiednich warunkach.

Jeśli oczekujesz transportu dla zwierzęcia a także właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają przewóz zwierzaków wraz z opiekunem.

Po opublikowaniu zlecenia otrzymasz wyceny od firm przewozowych. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz napisać przewoźnikom pytania, by wyjaśnić wszelkie wątpliwe kwestie. Dopytaj, czy przewoźnik posiada licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by omówić wszystkie szczegóły odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Mińsk już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt