Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Szybki kontakt,błyskawiczna "dostawa" i bezpiecznie przewieziona.Super przewoźnik.Polecam.

2 kotki 3 miesięczne

Klient: Konrad D.
,
Trasa: Zarzecze k Rzeszowa - Żórawina

Współpraca bardzo udana. Profesjonalne podejście dobrze wykonana usługa. Polecam

2 koty rasy Devon rex

Klient: Roman G.
,
Trasa: Wrocław - Venray

Pan Michał swiadczy usługi na najwyzszym Swiatowym poziomie! Polecam w 100% 6 gwiazdek

Dog Niemiecki

Klient: Michał K.
,
Trasa: Liezen - Warszawa

Przygotowanie do transportu

Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


Jeśli chcesz znaleźć Przewoźnika oraz zamówić transport, opublikuj ogłoszenie. Podaj gatunek i ilość pupili, które mają zostać transportowane. Ważne jest również podanie wagi oraz dokładne opisanie pupila. 

Przewóz zwierzaków wymaga załatwienia różnych formalności, szczególnie jeśli w grę wchodzi transport zagraniczny. Stworzenie transportowane poza Polskę musi posiadać odpowiednie papiery. Musi także przejść badania. Jeśli planujesz transportować psa, kota bądź fretkę, musisz zapewnić zwierzakowi szczepienie przeciwko wściekliźnie a także wszczepienie czipu identyfikacyjnego. 

Formalności, paszport albo mikroczip – w pigułce

Szczepienie przeciwko wściekliźnie uzyskuje ważność po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzaka w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień regularnie przeprowadzanych co 12 miesięcy, szczepionka uzyskuje ważność w dniu wykonania. Szczepienie nie może zostać wykonane wcześniej niż zastosowanie czipu.

Mikroczip identyfikacyjny zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko oraz dane adresowe właściciela zwierzęcia ustala się przy użyciu czytnika, który musi spełniać normy ISO 11785 bądź ISO 11784, dlatego oczywiście mikroczip też musi odpowiadać tym standardom. Od 2012 roku formą identyfikacji są transpondery - pasywne sprzęty identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, musisz udać się do gabinetu weterynaryjnego. Urządzenie jest małe (12mm x 2mm), implementuje się je przy użyciu igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają również zapewnienia profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Tyczy się to np.. Anglii, Irlandii czy Malty. 

Służby kontrolujące przewóz psów, kotów oraz fretek wymagają paszportu wystawianego przez uprawnionego weterynarza. Jeżeli pupil został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, paszport może zostać przekazany od razu. W celu upewnienia się, czy lekarz upoważniony jest do podpisania paszportu, należy wejść na stronę internetową Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Stworzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne spisy weterynarzy uprawnionych do wystawienia dokumentów są na niej dostępne. Koszt wystawienia paszportu wynosi 51 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Nie mogą być przewożone zwierzaki, które nie mogą samodzielnie poruszać się lub poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również świeże zadrapania i zaawansowana ciąża. Nie można przewozić kotów oraz szczeniaków podczas początkowych 8 tygodni życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o stworzenia chore bądź zranione, odstępstwem może być sytuacja, w której transport nie powoduje większego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy weterynarz. Transportować można także pupile po terapii, taki transport powinien odbywać się za zgodą oraz pod kontrolą weterynarza. 

Leki uspokajające trzeba używać jedynie wtedy, gdy jest to absolutnie potrzebne.

Wybór przewoźnika

Zamawiając przewóz zwierząt sprawdź, czy przewoźnik jest w stanie zapewnić stabilne oraz komfortowe warunki. Zanim zlecisz transport kota czy psa firmie transportowej, spytaj, czy posiada odpowiednie uprawnienia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć przewóz sprawdzonemu usługobiorcy. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków powinien posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania zezwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, firma transportowa musi posiadać odpowiednią liczbę wykwalifikowanego personelu, wyposażenia oraz procedur operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących norm. Poza tym, do transportu zwierzaków upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierząt a także właściciela, miejsce, czas i datę załadunku, miejsce przeznaczenia i estymowany okres trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Weterynarz prowadzi rejestr firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii odnaleźć można spis uprawionych przewoźników. 

Warunki podczas przewozu

Należy również zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie pupila do podróży. Przewóz, zwłaszcza na dłuższych dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzęciu oraz przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w samochodzie. Jeżeli zamierzasz przetransportować psa bądź kota za granicę lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz zwierzę na krótką wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu i będzie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzaki, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do weterynarza, nierzadko panikują podczas podróży. Jeśli planujesz podróżować razem ze zwierzakiem jako opiekun, nie zapomnij, że powinieneś być opanowany, nawet gdy kot czy pies wpada w panikę. Stresujące reakcje jedynie utrudniają sprawę, lepiej być opanowanym i wyrozumiałym. Pomocne może również być zabranie ulubionych lub świeżo kupionych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka oraz zagwarantują zabawę. Należy pamiętać o zabraniu karmy oraz pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą warto mieć ze sobą również smakołyki – mogą podziałać tak samo jak zabawki lub nawet efektywniej. Pomóc może też przyzwyczajenie zwierzaka do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu albo ogrodzie, w środku umieszczając przysmaki lub zabawki. Pupil zacznie kojarzyć transporter z zabawkami oraz jedzeniem. Unikniesz również kłopotu z przekonaniem go, by wszedł do środka. Oprócz wody i pożywienia trzeba również nie zapomnieć o zabraniu na drogę smyczy, kagańca i środków higienicznych. 

Do transportu wykorzystuje się różnego rodzaju transportery. Psy oraz koty przewozi się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki stosowane są przede wszystkim do transportu sporych psów. Znajdują swoje miejsce w bagażniku bądź z tyłu auta. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie podczas transportu psów jak i kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzę jest problematyczne i masz przypuszczenia, że może próbować uciec tuż po otwarciu drzwi, lepiej użyć kontener z otwarciem od góry. Torby przepuszczają powietrze i są lekkie – to największe ich plusy. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla czworonogów. Do przydatnych gadżetów należą również maty ochronne oraz szelki. Maty wykorzystuje się do zabezpieczenia siedzenia przed zniszczeniem bądź pobrudzeniem, a szelki ułatwiają utrzymanie zwierzęcia w miejscu. Zwierzak przede wszystkim musi jechać stabilne. Niedozwolone jest swobodne spacerowanie we wnętrzu auta, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzęcia, jak również reszty pasażerów. Jeśli zwierzę znajduje się w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do fotela. Wysyłając czworonoga w podróż z przewoźnikiem, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeżeli potrzebujesz transportu dla zwierzaka a także opiekuna, możesz poszukać firmy, która oferuje takie przewozy. Niektóre firmy proponują transport zwierząt wraz z opiekunem.

Po wystawieniu przesyłki dostaniesz oferty od przewoźników. Sumiennie zapoznaj się z ich treścią. Możesz zadawać przewoźnikom pytania, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Dopytaj, czy przewoźnik ma licencje i odpowiednie warunki do transportu. Poinformuj firmę transportową o swoich wymaganiach i oczekiwaniach. Możesz również określić budżet zlecenia oraz negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika otrzymasz kontakt do oferenta. Porozmawiaj z nim, by dogadać wszelkie detale odnośnie transportu. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Plymouth już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt