Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport zwierząt. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą zwierzęta.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami 114 641 000 zł 114 641 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek 1 097 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
55 000 przewoźników 55 000 przewoźników 55 000 przewoźników

Niedawno przewiezione zwierzęta:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam Pana Przemka. Żółw dotarł szybciej nie myslalam,świetne warunki. Polecam przewoznika

Żółw wodno lądowy

,
Trasa: Wrocław - Buncrana

Polecam!!!

Mały kot

Klient: Dawid R.
,
Trasa: Tłukawy - Ostrów Wielkopolski

Wszystko w najlepszym porządku i spokojnie można wszystko uzgodnić zasłużone komentarze.

Wiewiórka

,
Trasa: Ksawerów - Suwałki

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


Jeżeli chcesz znaleźć Przewoźnika i zamówić transport, wystaw ogłoszenie. Podaj gatunek oraz liczbę zwierząt, które mają być transportowane. Ważne jest również podanie wagi a także dokładne zaprezentowanie zwierzaka. 

Przewóz pupili wymaga załatwienia różnych formalności, zwłaszcza jeśli chodzi o transport za granicę. Stworzenie przewożone za granicę musi być wyposażone w konkretne papiery. Musi też mieć przeprowadzone badania. Jeżeli planujesz przewieźć psa, kota bądź fretkę, jesteś zobowiązany, by zagwarantować zwierzęciu szczepionkę przeciwko wściekliźnie oraz wszczepienie czipu identyfikującego. 

Formalności, paszport albo czip – podstawowe informacje

Szczepienie przeciw wściekliźnie staje się ważne po upływie 21 dni od wykonania w przypadku pierwszego szczepienia wykonanego u zwierzęcia w wieku powyżej 3. miesiąca życia. W przypadku następnych szczepień stale prowadzonych co 12 miesięcy, szczepionka jest ważna od razu po wykonaniu. Szczepienie nie może mieć miejsca wcześniej niż wszczepienie mikroczipu.

Czip znakujący zawiera dane zarówno o zwierzęciu jak i właścicielu. Nazwisko i miejsce zamieszkania właściciela pupila ustala się przy wykorzystaniu czytnika, który musi odpowiadać normom ISO 11785 lub ISO 11784, w związku z tym mikroczip również musi odpowiadać tym wytycznym. Od 2012 r. formą identyfikacji są transpondery - pasywne urządzenia identyfikujące o częstotliwości radiowej. Aby wszczepić mikroczip, trzeba udać się do weterynarza. Urządzenie jest nieduże (1,2cm x 0,2cm), implementuje się je za pomocą igły. W przypadku psów niektóre kraje wymagają także udokumentowania profilaktyki przeciwko tasiemcom Echinococcus multilocularis. Dotyczy to m.in. Anglii, Finlandii czy Malty. 

Służby sprawdzające transport szczeniaków, kotów oraz fretek wymagają paszportu wydawanego przez uprawnionego lekarza weterynarii. Jeśli zwierzak został już zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, dokument może zostać wydany od ręki. Aby sprawdzić, czy lekarz ma prawo do wydania dokumentu, należy zajrzeć na stronę www Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Prowadzone przez lokalne rady lekarsko-weterynaryjne rejestry weterynarzy upoważnionych do wystawienia paszportów są na niej widoczne. Koszt wystawienia dokumentu uprawniającego do transportu wynosi ok. 50 zł.

Zwierzak musi być w dobrej kondycji do przewozu. Oznacza to, że nie może mieć ran oraz być chory. Niedopuszczone do transportu będą zwierzęta, które nie mogą samodzielnie chodzić bądź poruszanie się powoduje dyskomfort. Transport uniemożliwiają również otwarte zadrapania oraz zaawansowana ciąża. Nie można transportować kotów i psów podczas początkowych 2 miesięcy życia, chyba że jest z nimi matka. Jeśli chodzi o zwierzęta chore bądź ranne, wyjątkiem jest sytuacja, gdy transport nie wywołuje dodatkowego cierpienia – decyzję podejmuje wtedy lekarz weterynarii. Przewozić możesz również zwierzęta po terapii, taki przewóz powinien odbywać się za zgodą i pod nadzorem lekarza weterynarii. 

Preparaty wyciszające można używać jedynie wtedy, jeśli to koniecznie potrzebne.

Poszukiwania właściwej firmy transportowej

Zamawiając przewóz pupili upewnij się, że przewoźnik jest w stanie zapewnić bezpieczne oraz właściwe środowisko. Zanim zlecisz transport pupila przewoźnikowi, sprawdź, czy posiada wymagane zezwolenia. By zagwarantować pupilowi ochronę, zleć transport sprawdzonemu przewoźnikowi. Zleceniobiorca zajmujący się przewozem zwierzaków musi posiadać zezwolenie. Procedurę przyznawania pozwoleń prowadzi Powiatowy Lekarz Weterynarii. By je uzyskać, przewoźnik musi posiadać wystarczającą liczbę właściwego personelu, wyposażenia i reguł operacyjnych, które umożliwiają stosowanie obowiązujących przepisów prawa. Co więcej, do transportu zwierząt upoważnione są jedynie osoby, które są w posiadaniu papierów potwierdzających pochodzenie zwierzaka oraz właściciela, lokalizację, termin załadunku, destynację a także estymowany czas trwania transportu. Przewóz powinien zatem być dokładnie opisany. 

Każdy Powiatowy Lekarz Weterynarii ma bazę firm upoważnionych do transportu zwierzaków. W serwisie online Głównego Inspektoratu Weterynarii znaleźć można wykaz właściwych przewoźników. 

Warunki podczas transportu

Należy także zatroszczyć się o psychiczne przygotowanie psa czy kota do transportu. Przewóz, zwłaszcza na niekrótkich dystansach, jest pełnym niepokoju przeżyciem. Przygotowując swojego zwierzaka do transportu, zaoszczędzisz stresu sobie, zwierzakowi i przewoźnikowi. Istnieją liczne sposoby na przyzwyczajenie zwierzaków do przebywania w pojeździe. Jeśli zamierzasz przetransportować psa czy kota poza granice kraju lub w granicach kraju, ale na wielokilometrowej trasie, wcześniej zabierz pupila na niedługą wycieczkę. Dzięki temu będzie miał szansę na przyzwyczajenie się do pojazdu oraz zacznie kojarzyć podróże autem z czymś pozytywnym. Zwierzęta, które nigdy nie jechały samochodem lub podróżowały tylko po to, aby udać się do przychodni weterynaryjnej, często stresują się w trakcie jazdy. Jeśli planujesz podróżować wraz ze zwierzęciem jako opiekun, pamiętaj, że musisz być opanowany, nawet gdy zwierzę panikuje. Nerwy tylko pogorszą sprawę, lepiej być opanowanym oraz delikatnym. Przydatne może także być wzięcie ze sobą ulubionych bądź nowych zabawek pupila. Odstresują zwierzaka i zagwarantują zabawę. Trzeba pamiętać o spakowaniu pokarmu i pojeniu kota czy psa wodą. Poza typową karmą można mieć ze sobą także smakołyki – powinny podziałać tak samo jak zabawki a nawet lepiej. Przydatne może być także przyzwyczajenie zwierzęcia do transportera bądź klatki. Przed wykorzystaniem transportera w podróży, ustaw go w domu lub ogrodzie, w środku umieszczając smakołyki bądź gryzaki. Zwierzak zacznie kojarzyć transporter z zabawkami i jedzeniem. Pozbędziesz się też problemu z namówieniem go, aby wszedł do transportera. Oprócz wody i jedzenia trzeba także pamiętać o zabraniu w podróż smyczy, kagańca oraz przyborów do higieny. 

Do transportu stosuje się różnego rodzaju transportery. Psy i koty transportuje się z reguły w klatkach, kontenerach bądź torbach. Klatki służą głównie do transportu sporych czworonogów. Umieszczane są w bagażniku lub z tyłu samochodu. Kontenery z tworzyw sztucznych sprawdzają się jednocześnie w trakcie przewozu psów jak również kotów. Niektóre z nich otwierają się z góry, inne z boku. Jeżeli zwierzątko sprawia kłopoty i masz przypuszczenia, że może próbować ucieczki tuż po otwarciu transportera, lepiej użyć transporter z otwarciem od góry. Torby zapewniają przepływ powietrza oraz mało ważą – to najważniejsze ich zalety. Dzięki przepuszczalności powietrza są odpowiednie dla zwierząt. Do potrzebnych gadżetów należą również maty ochronne i szelki. Maty wykorzystuje się do ochrony siedzenia przed zniszczeniem lub pobrudzeniem, a szelki ułatwiają transport zwierzęcia na miejscu. Zwierzak przede wszystkim powinien podróżować stabilne. Niedopuszczalne jest nieograniczone spacerowanie w pojeździe, byłoby to ryzykowne zarówno dla zwierzaka, jak również pozostałych pasażerów. Jeśli pupil jest w kontenerze lub torbie, transporter powinien być przymocowany do siedzenia. Wysyłając psa czy kota w podróż z firmą transportową, upewnij się, że będzie on transportowany w odpowiednich warunkach.

Jeśli potrzebujesz transportu dla zwierzaka oraz właściciela, warto poszukać firmy, która oferuje tego typu przewozy. Niektóre firmy umożliwiają transport zwierząt z osobą towarzyszącą.

Po opublikowaniu zlecenia dostaniesz oferty od przewoźników. Dokładnie zapoznaj się z ich zawartością. Możesz napisać firmom pytania, aby rozwiać ewentualnie wątpliwe kwestie. Upewnij się, czy usługobiorca posiada uprawienia oraz odpowiednie warunki do przewozu. Poinformuj przewoźnika o swoich wymaganiach oraz oczekiwaniach. Możesz również ustalić budżet zlecenia i negocjować ceny. 

Po wyborze przewoźnika dostaniesz dane kontaktowe przewoźnika. Skontaktuj się z nim, by uzgodnić wszystkie szczegóły odnośnie zlecenia. 


zobacz cały zwiń

Szukasz transportu?

Transport zwierząt Santa Cruz de Bezana już od 100 zł!

Zleć transport zwierząt