Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki na trasie Belgia-Polska:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam. Kierowca bardzo pomocny i uczciwy. Naprawdę warto.

Kartony 11–20, Sofa narożna x 1, Trampolina ogrodowa x 10

Klient: Marcin .
,
Trasa: Sobawiny - Mosty

Transport na najwyższym poziomie

Kartony 31–50, Teleskop x 1, Gitara x 3, Rower dziecięcy x 1

Klient: Daniel S.
,
Trasa: Kraków - Kolonia

Przesyłki dotarły ekspresowo i w idealnym stanie.

Kartony 1–5, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1

,
Trasa: Coventry - Aleksandrów Kujawski

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednakże dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość a także wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, miski, oraz antyki. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy też kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z nieładem, nerwowym nastrojem i bardzo długim spisem zadań do załatwienia. Jednakże dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a przy tym sprawnie. Wystarczy przemyśleć plan poszczególnych etapów przeprowadzki, rzeczowo a także bez nerwów zabrać się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście wybrać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także oznaczone. Najlepiej spisać listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki przyjechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Polecamy również opisanie każdego kartonu. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się jak najwięcej szczegółowych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje mieć ilość a także wymiary mebli i pakunków. Przygotowanie listy jest więc niezbędne. 

Należy również zadbać o odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu kieliszki, instalacje artystyczne, miski, oraz antyki. Najlepiej owinąć kruche przedmioty w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Planując przewóz mebli, dowiedz się, czy można je rozłożyć. Meble w częściach szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, mniejsze jest także niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednakże części mebli nie da się rozkręcić, a czasem jest to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Planując przewóz mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, figurki i tak dalej warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że będzie potrzebna duża liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie inaczej. Bywa, że sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Podejdź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Ten patent na kartony jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w niektórych marketach budowlanych a także sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy a także przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się również torby tekstylne albo worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób rzeczy delikatnych. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek zostaną przebite oraz że zawartość z nich wypadnie na drodze.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i właściwie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie drobne szkody mogą sprawić, że sprzęt przestanie działać. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować należy też kwiaty. Pojemniki, w które planujesz je schować, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, doniczki nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego wyjątkowej ostrożności, jak ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz daj znać, czy możesz udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby również wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz składanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także profesjonalne pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie pojawiają się świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między naszym krajem i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku i ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, terminu (transport będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba przetransportować kartony oraz czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy kruchych, na przykład instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma również długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Belgia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę