Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami 142 157 000 zł 142 157 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek 1 342 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
67 000 przewoźników 67 000 przewoźników 67 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i bez żadnych problemów. Bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem. Polecam

Kartony 1–5, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1

Klient: Michał D.
,
Trasa: Uppsala - Warszawa

Sławomir to świetny profesjonalista, doskonały kierowca i bardzo miły. Pomógł nam z Bydgoszczy do Krakowa załadować / rozładować ciężarówkę z naszymi rzeczami. Jest też wspaniałą osobą, najlepszą! Polecam!!!

Mudanza con sólo algunas pertenencias

,
Trasa: Bydgoszcz - Kraków

mega sprawnie, komunikacja na calej trasie bardzo dziekuje Panu Marcinowi!

Ciuchy, rower i kije golfowe

Klient: Marcin W.
,
Trasa: Londyn - Naas

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, rozsądnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zatroszczyć się, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę oraz wielkość mebli i pakunków. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład szkło, obrazy, miski, oraz stare meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te pozornie drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować trzeba także kwiaty. Kartony, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, np. worki, pudła itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki najczęściej utożsamiamy z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długim spisem zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, rozsądnie oraz bez nerwów przystąpić do pakowania dobytku i oczywiście wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także zabezpieczenie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach najlepiej zatroszczyć się, aby nasze paczki zostały wcześniej skatalogowane oraz opisane. Najlepiej przygotować rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie paczki dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem dużej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym miejscu. Dodatkowo, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna mieć liczbę oraz wielkość mebli i pakunków. Spisanie spisu jest zatem potrzebne. 

Należy również zapewnić odpowiednie zabezpieczenie pakunku. Szczególnej uwagi wymagają przesyłki szczególnej ostrożności, jak na przykład szkło, obrazy, miski, oraz stare meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozłożyć. Rozkręcone meble szybciej można przewieźć, spada również prawdopodobieństwo zniszczenia. Niestety części mebli nie da się rozmontować, a czasem okazuje się to zbędne, np. kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu oraz w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Przy pakowaniu drobniejszych przedmiotów, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się kartony. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Bywa, że sklepy ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobiazgów a także rzeczy miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać także torby tekstylne lub worki. Worki będą mniej kosztowne oraz łatwiej dostępne, jednak torby są bardziej trwałe a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach rzeczy szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład lodówka, muszą być rozmrożone a następnie odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy więc nawet te pozornie drobne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Odrębnie spakować trzeba także kwiaty. Kartony, w które je zapakujesz, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samym transportem, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć na miejsce w ciągu 24 godzin. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo wymagającego specjalnej ostrożności, jak ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy ceramika.

 

Szukanie firmy transportowej

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy mógłbyś zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele kluczowych informacji. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać rzeczy oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie dobytku, zabezpieczenie a także eksperckie pakowanie dobytku. Jeśli jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przenosin

W naszym serwisie codziennie pojawiają się świeże ogłoszenia na przeprowadzki. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych zmiennych. Cena zależy od między innymi długości trasy, liczby pomocników potrzebnych podczas przenosin, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, terminu (transport może kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba wnieść kartony i czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz szczególnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje opakowania, np. worki, pudła itp. Znaczenie ma czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. zatrudnienie dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Finlandia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę