Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko sprawnie i szybko! Polecam przewoznika!

3 pokojowe mieszkanie

Klient: Mateusz C.
,
Trasa: Manchester - Ożarów Mazowiecki

Szybko, sprawnie bez zbędnych komplikacji. Uczciwa cena i bardzo dobry kontakt z przewoźnikiem. Dziękuję bardzo za pomoc w przeprowadzce do Anglii.

transport rzeczy

Klient: Martyn .
,
Trasa: Rzeszów - King's Lynn

Bardzo goraco polecam. Doskonały kontakt Z Rafałem . Rzetelnosc i kompetencja doskonały kontakt .Wszystko na wysokim poziomie. Perfekcja. Naprawde warto.

1 pokojowe

Klient: Rafał S.
,
Trasa: Bristol - Zawiszyce

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby nasze pakunki były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że przewożone pakunki przyjechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też podpisanie każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość i rozmiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, obrazy, ceramika, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je w inny sposób. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować trzeba też kwiaty. Pojemniki, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Starannie określ terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie łączymy z zamieszaniem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długim spisem zadań które trzeba załatwić. Jednakże dokładnie urządzona zmiana miejsca zamieszkania będzie przebiegać bezstresowo a przy tym sprawnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba dopilnować, aby nasze pakunki były uporządkowane i oznaczone. Dobrze jest stworzyć listę przedmiotów, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz pewność, że przewożone pakunki przyjechały na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości rzeczy, włączając w to te niewielkich rozmiarów, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie też podpisanie każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie pakunków w docelowym miejscu zamieszkania. Poza tym, szukając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać ilość i rozmiary mebli i paczek. Sporządzenie rejestru jest więc konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, jak na przykład okna, obrazy, ceramika, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton czy koce. Kiedy planujesz transport mebli, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozkręcone meble prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo obtłuczeń w transporcie. Niestety części mebli nie da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, jak gdy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, upewnij się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki i tak dalej wykorzystać możesz pudła. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Jedynym wyjściem jest zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je w inny sposób. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem może być nabycie kartonowych pudeł. Kupisz je w wielu marketach remontowych i w sieci. Przy pakowaniu drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się też torby z materiału i worki. Worki są tańsze i łatwiejsze do kupienia, jednakże torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów łamliwych. Jest spore ryzyko, że takie opakowania naderwą się albo też że przewożony ładunek zgubi się na drodze.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody i nawet te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować trzeba też kwiaty. Pojemniki, do których je zapakujesz, muszą mieć dziurki, przez który rośliny będą miały dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś nietypowego lub potrzebującego szczególnej czujności, np. antyki, pianino lub duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Do transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednakże przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy potrzebujesz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy mógłbyś pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych informacji. Starannie określ terminy, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi również mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać rzeczy oraz na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz składanie mebli, przygotowanie na czas transportu i profesjonalne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Bez względu na to możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Ceny przeprowadzek uzależnione są od wielu istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. odległości, ilości osób niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie wnieść dobytek i czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów kruchych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków i szczególnej uważności, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przenosin. Jeśli powierzysz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się także ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu i za pracę kierowcy to 60zł/h. Oczywiście koszt rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, np. pomoc dwóch przewoźników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lyon już od 150!

Zleć przeprowadzkę