Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki na trasie Francja-Polska:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Profesjonalizm w każdym calu, życzliwość, pomoc to główne zalety Pana Tomasza i jego ekipy. Wszystko na czas, cena korzystna, super kontakt, elastyczne podejście. Bardzo dobry i solidny przewoźnik. Gorąco polecam.

Kartony 31–50, stolik okrągły 80 wys 70 x 1, stolik okrągły 60 wys 50 x 1, Zestaw do jadalni (4 krz

Klient: Tomasz G.
,
Trasa: Warszawa - Józefów

Wszystko sprawnie i szybko.Polecam

Kartony 1–5, Bojlera na papugi x 1

Klient: Renata S.
,
Trasa: Jezierce - Dobrut

Wszystko szybko i sprawnie polecam.

Kartony 6–10, Pralka x 1, Zmywarka x 1, Karton duży x 5, Karton średni x 5, Stół x 1

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Hausach - Ostrzeszów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie łączymy z nieładem, stresującym nastrojem oraz niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, rozważnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje przedmioty dotarły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w docelowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę i rozmiary mebli i pakunków. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, rzeźby, naczynia, oraz stare meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się też rośliny. Pudła, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie łączymy z nieładem, stresującym nastrojem oraz niekończącą się listą zadań do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie urządzona przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i efektywnie. Wystarczy przemyśleć program działania, rozważnie oraz spokojnie zabrać się za pakowanie dobytku i oczywiście poszukać profesjonalnego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona przewożonych rzeczy

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej pamiętać, aby przewożone paczki zostały wcześniej skatalogowane i podpisane. Najlepiej stworzyć spis dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz pewność, że twoje przedmioty dotarły do nowego domu. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także podpisanie każdej torby czy paczki. Usprawni to rozpakowywanie kartonów w docelowym domu. Dodatkowo, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna poznać liczbę i rozmiary mebli i pakunków. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak okna, rzeźby, naczynia, oraz stare meble. Najlepiej owinąć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Planując przewóz mebli, upewnij się, czy da się je rozkręcić. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo zniszczenia. Jednak części mebli nie da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie łamliwe a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, filmy, naczynia kuchenne, dekoracje i tak dalej wykorzystać możesz kartony. Na pewno zastosowanie znajdzie duża ilość pudeł, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc kupić kartony lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Zdarza się, że markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów i dowiedz się czy nie mają zbędnych kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Kolejnym sposobem jest zakup kartonowych pudeł. Znajdziesz je w wybranych sklepach budowlanych i sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobnych rzeczy oraz przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się również torby tekstylne i worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, jednak torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore ryzyko, że torba lub worek zostaną przebite albo też że coś zgubi się podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie lekkie uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Osobno zapakować powinno się też rośliny. Pudła, do których planujesz je schować, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego wyjątkowej ostrożności, np. ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy wystarczy ci sam transport czy potrzebujesz pełnej usługi a więc przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś skłonny pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie podaj daty, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść przedmioty oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie i składanie mebli, przygotowanie na czas transportu a także eksperckie pakowanie dobytku. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy jest w stanie Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W Clicktrans regularnie znajdziesz nowe ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele zleceń pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Pośród popularnych województw można znaleźć między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od wielu różnych czynników. Cena zależy od między innymi długości trasy, ilości osób niezbędnych podczas przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (transport będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, porcelana. Podobnie delikatne rzeczy potrzebują odpowiednich warunków i specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na koszt przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy zapewniają również swoje materiały do pakowania, np. torby, pudła i wiele innych. Znaczenie ma czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Francja już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę