Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację.

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Niestety przez pandemie korona wirusa nie można swobodnie opuścić Niemiec bez odpowiednich dokumentów jeśli jest się na zasiłku..Wszystko dogadają A tu brak zgody na powrót do polski

Mieszkanie 3 pokoje

Klient: Robert B.
,
Trasa: Salzgitter - Wola Krzysztoporska

Bardzo dobry przewoźnik. Powrót do Polski z Nimi to wielka przyjemność.

2 pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Scunthorpe - Tuchola

Polecam tego przewoźnika. Szybko, sprawnie i na czas. Bardzo dobra komunikacja.

4-pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Kopenhaga - Wrocław

Przygotowanie do transportu

Przenosiny zwykle łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą a także rozbudowaną listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód i sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie a także bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone paczki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej przygotować listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę oraz rozmiary mebli oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu szkło, rzeźby, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Z pewnością będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną oraz że coś zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie określ daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również własne opakowania, np. worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przenosiny zwykle łączymy z rozgardiaszem, nieprzyjemną atmosferą a także rozbudowaną listą rzeczy do zrobienia. Należy przy tym pamiętać, że dobrze zaplanowana przeprowadzka ma szansę przebiec bez przeszkód i sprawnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, rozważnie a także bez nerwów przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście znaleźć zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zatroszczyć się, aby przewożone paczki były uporządkowane i oznaczone. Najlepiej przygotować listę dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Przenosiny zazwyczaj oznaczają przewóz dużej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie również podpisanie każdego kartonu. Usprawni to opróżnianie pakunków w docelowym domu. Dodatkowo, szukając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem potrzebuje poznać liczbę oraz rozmiary mebli oraz paczek. Sporządzenie spisu jest więc niezbędne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, dla przykładu szkło, rzeźby, talerze, oraz niektóre meble. Najlepiej owinąć je folią bąbelkową, można również wykorzystać tekturę czy koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble wygodniej można przewieźć, spada też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w klatce schodowej i w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne jak również ruchome części, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Z pewnością będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Musisz więc kupić kartony lub też zdobyć je inaczej. Niejednokrotnie sklepy ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonowych pudeł. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Zapasowym sposobem może być nabycie kartonów. Kupisz je w niektórych sklepach budowlanych oraz sklepach internetowych. Do zabezpieczenia drobiazgów a także przedmiotów tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, przydadzą się także torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne i dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby są bardziej trwałe oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów kruchych. Istnieje ryzyko, że torba lub worek pękną oraz że coś zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy więc także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie zapakować powinno się też kwiaty. Pudła, do których zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały dostęp do tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samym transportem, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie trafią na miejsce tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli między transportowanymi rzeczami podróżuje coś niestandardowego albo potrzebującego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, jednak przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika najlepiej, żebyś wiedział/a, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku i daj znać, czy mógłbyś udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych danych. Precyzyjnie określ daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki i jak wysoko je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą również zaoferować rozkręcanie oraz montowanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zaoferować.

 

Odmiany przeprowadzek

W naszym serwisie regularnie znajdziesz aktualne ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najczęściej odbywają się one między Polską i Wielką Brytanią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy wykonują zlecenia na rozmaitych trasach. W Clicktrans realizuje się też liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Koszt przenosin

Koszta przenosin zależą od znacznej ilości istotnych czynników. Wartość zlecenia zależy od m.in. długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko będą musieli przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy kruchych, jak instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Tego typu przedmioty wymagają zapewnienia ochronnych warunków oraz specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych wpływa na koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują również własne opakowania, np. worki, kartony itp. Kluczową kwestią jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie w przypadku gdy, np. podczas przeprowadzki pracuje więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Maidstone już od 150!

Zleć przeprowadzkę