Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecam tego kontrahenta

Deski rozdzielcze x 4

Klient: Daniel K.
,
Trasa: Kęty - Kielce

bardzo przyjazny kierowca, pomógł załadować rzeczy, dojechał bezpiecznie. Wszystkim polecam :)

Kartony 6–10, Garderoba x 1

Klient: Łukasz K.
,
Trasa: Warszawa - Wrocław

Wszystko sprawnie i rzetelnie zalatwione, Polecam

Kartony 21–30

Klient: Bartosz P.
,
Trasa: Wrocław - Burgas

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód i płynnie. Wystarczy ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane i opisane. Najlepiej stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość i wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby elementy szklane, obrazy, miski, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach remontowych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się też rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą i rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Jednakże dobrze zaplanowana zmiana mieszkania może przebiec bez przeszkód i płynnie. Wystarczy ułożyć program poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz spokojnie przystąpić do pakowania przedmiotów a także zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz ochrona przedmiotów

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba zatroszczyć się, aby nasze kartony były uporządkowane i opisane. Najlepiej stworzyć rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przybyły do nowego domu. Przeprowadzki często są związane z transportem poważnej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Dobrą praktyką jest także oznaczenie etykietą wszystkich paczek i toreb. Przyspieszy to rozpakowywanie pakunków w nowym domu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji dotyczących rzeczy, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość i wymiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również zapewnić odpowiednie chronienie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby elementy szklane, obrazy, miski, a także część mebli. Najbezpieczniej jest owinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, dowiedz się, czy da się je rozłożyć. Meble w częściach prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada też prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Jednak części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to zbędne, np. gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Planując przewóz mebli bez rozkręcania ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche a także ruchome elementy, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobnych elementów dobytku, takich jak czasopisma, CD, ceramika, figurki i tak dalej przydadzą się kartony. Na pewno będzie potrzebna znaczna ilość pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Powinieneś więc zakupić kartonowe pudła lub też zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów inaczej. Bywa, że hipermarkety ochoczo oddają za darmo kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Wybierz się więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie chcieliby pozbyć się zbędnych kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym sposobem może być kupno kartonowych pudeł. Takie kartony sprzedają w wielu sklepach remontowych a także w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, takich jak ubrania czy pościele, przydadzą się też torby tekstylne lub worki. Worki będą mniej kosztowne a także łatwiej dostępne, jednakże torby trwalsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach przedmiotów szczególnej ostrożności. Istnieje prawdopodobieństwo, że torba lub worek pękną lub że przewożony ładunek z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone oraz odpowiednio ochronione. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na uszkodzenia więc także te pozornie lekkie szkody mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Tak więc przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Pojedynczo zapakować powinno się też rośliny. Pudła, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie trafią na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku znajduje się coś niestandardowego czy wymagającego specjalnej ostrożności, na przykład ekskluzywne meble, pianino czy ceramika.

 

Wybieranie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas organizacji przeprowadzki jest wybór firmy transportowej. Idealny kandydat musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Podczas poszukiwań przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku oraz poinformuj, czy możesz udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi też wiedzieć, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki a także jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach czasem oferują także rozkładanie i montowanie mebli, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest gotowy Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy Polską i Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przenosin jest też wystawianych pomiędzy naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na bardzo różnych trasach. W Clicktrans zleca się także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Koszta zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od wielu różnych czynników. Cena zmienia się pod wpływem między innymi długości trasy, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli przetransportować przedmioty a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, na przykład pianino, elektronika, porcelana. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków oraz szczególnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy posiadają również swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Znaczenie ma również czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt za wynajęcie samochodu a także przewoźnika to 60zł/h. Cena może ulec zmianie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie 2 przewoźników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część szuka dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Wielka Brytania już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę