Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami 138 202 000 zł 138 202 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek 1 304 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
64 000 przewoźników 64 000 przewoźników 64 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Zdecydowanie polecam! Terminowo i solidnie! Bardzo dobry kontakt oraz miła obsługa! Wielki pozytyw !!!

Kartony 11–20, Biurko średnie x 1

,
Trasa: Kraków - Gdańsk

Sławomir to świetny profesjonalista, doskonały kierowca i bardzo miły. Pomógł nam z Bydgoszczy do Krakowa załadować / rozładować ciężarówkę z naszymi rzeczami. Jest też wspaniałą osobą, najlepszą! Polecam!!!

Mudanza con sólo algunas pertenencias

,
Trasa: Bydgoszcz - Kraków

Wszystko super, świetny kontakt i serwis. Polecam 100%

Kartony 31–50, Regał x 1, Stół 4-osobowy x 1, Sofa narożna x 1, Stolik kawowy x 1, Szafa jednodrzwi

Klient: Andrzej C.
,
Trasa: Toruń - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą a także rozbudowaną listą zadań do załatwienia. Jednakże fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan działania, rzeczowo a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zadbać o to, żeby nasze pakunki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przybyły na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość a także rozmiary sprzętów i pakunków. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, choćby kieliszki, obrazy, porcelana, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować należy też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans regularnie znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle utożsamiamy z rozgardiaszem, nerwową atmosferą a także rozbudowaną listą zadań do załatwienia. Jednakże fachowo urządzona zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a także efektywnie. Wszystko, co jest potrzebne, to mieć w głowie plan działania, rzeczowo a także spokojnie wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść i oczywiście poszukać właściwego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i owijanie przewożonych rzeczy

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zadbać o to, żeby nasze pakunki były uporządkowane a także podpisane. Najlepiej stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że twoje paczki przybyły na miejsce. Przenosiny zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Ułatwi to wypakowywanie paczek w nowym miejscu. Dodatkowo, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele dokładnych danych dotyczących rzeczy, czekających na transport. Firma transportowa potrzebuje poznać ilość a także rozmiary sprzętów i pakunków. Przygotowanie spisu jest zatem konieczne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie opakowanie transportowanych rzeczy. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza kruche przesyłki, choćby kieliszki, obrazy, porcelana, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozkręcić, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, np. gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, dowiedz się, czy są dość wąskie, aby zmieścić je w korytarzu oraz w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome elementy, upewnij się, że na półkach i w szufladach nie zostały żadne przedmioty.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. warto wykorzystać kartonowe pojemniki. Prawdopodobnie będzie potrzebna znaczna ilość pojemników, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie inaczej. Niejednokrotnie markety chętnie pozwalają zabrać kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw produktów. Podejdź więc do najbliższych supermarketów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym sposobem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych marketach budowlanych a także w sieci. Przy pakowaniu drobnych rzeczy a także przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby z materiału albo worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednak torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania zostaną przebite lub że coś z nich wypadnie podczas transportu.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. lodówka, powinny być rozmrożone a następnie właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te pozornie niegroźne wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Dlatego trzeba mu poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować należy też kwiaty. Kartony, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, tak aby rośliny miały stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samą przeprowadzką, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, doniczki nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli wśród przewożonych przedmiotów podróżuje coś nietypowego albo potrzebującego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien oferować OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zapytaj o to, czy ma ubezpieczenie. Do transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy transportu wraz z załadunkiem oraz rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest bardzo ważna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych informacji. Dokładnie ustal dni, oraz godziny załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba zabrać pakunki a także na które je wnieść. Firmy specjalizujące się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozmontowanie oraz skręcanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i eksperckie pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przeprowadzek

W Clicktrans regularnie znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem a Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią mieszkania małe, 1- lub 2-pokojowe. Opisując swoją przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przeprowadzek uzależnione są od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zależy od m.in. długości trasy, liczby pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony a także czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy delikatnych, na przykład pianino, elektronika, ceramika. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uważności, co zwykle wpływa na cenę przeprowadzki. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Niekiedy przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, np. worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt może ulec zmianie w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej pomocników, przykładowo pomoc dwóch przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Malmo już od 150!

Zleć przeprowadzkę