Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Przewoźnik godny polecenia . Kierowca na czas , świetny kontakt , zero problemów. Podziękował i szerokości. ,

Kartony 1–5, Obraz mały x 1, Lampa stołowa x 2

,
Trasa: Slough - Kollweiler

Na medal! Polecam - szybko, sprawnie i na temat. Bardzo miły kontakt. Zero problemów.

Kartony 11–20, Narty x 4, obrazy x 10, Opona samochodowa x 4

Klient: Tomasz O.
,
Trasa: Köflach - Gilowice

Wszystko szybko i sprawnie polecam.

Kartony 6–10, Pralka x 1, Zmywarka x 1, Karton duży x 5, Karton średni x 5, Stół x 1

Klient: Mariusz B.
,
Trasa: Hausach - Ostrzeszów

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Jednakże dokładnie urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję działania, rozważnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów a także znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę oraz rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład okna, rzeźby, ceramika, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, spada również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, porcelana, dekoracje itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba też kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki zwykle kojarzą się z nieładem, nieprzyjemną atmosferą a także bardzo długą listą rzeczy do zrobienia. Jednakże dokładnie urządzona zmiana mieszkania ma szansę przebiec szybko i płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to przemyśleć koncepcję działania, rozważnie a także z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów a także znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie i zabezpieczenie przewożonych rzeczy

Pakując rzeczy ważne, aby dopilnować, aby nasze kartony zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest przygotować rejestr dobytku, który chcemy przewieźć. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że twoje przedmioty przybyły na miejsce. Przeprowadzki zazwyczaj są związane z transportem dużej liczby rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie też oznaczenie etykietą każdej torby czy paczki. Ułatwi to opróżnianie paczek w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych danych na temat przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa potrzebuje mieć liczbę oraz rozmiary mebli i kartonów. Przygotowanie spisu jest więc niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić właściwe chronienie pakunku. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, na przykład okna, rzeźby, ceramika, a także niektóre meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy to możliwe, aby je rozkręcić. Rozkręcone meble łatwiej załadować i rozładować, spada również niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, zdarza się też, że jest to zbędne, jak kiedy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy zmieszczą się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie delikatne a także ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu mniejszych rzeczy, takich jak książki, DVD, porcelana, dekoracje itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się znaczna liczba pudeł, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem nabyć kartony drogą kupna albo zapewnić sobie odpowiednią ilość kartonów w inny sposób. Niejednokrotnie markety chętnie rozdają kartony, pozostałe po dostawach żywności. Idź więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają niewykorzystywanych już kartonowych pudeł. Ten sposób jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonowych pudeł. Kupisz je w wybranych marketach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów i rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby z materiału lub worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednakże torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Jest spore niebezpieczeństwo, że takie opakowania zostaną przebite oraz że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, muszą zostać rozmrożone i właściwie zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia i także te pozornie niegroźne uszkodzenia mogą prowadzić do uszkodzeń. Dlatego trzeba mu poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba też kwiaty. Kartony, do których je zapakujesz, potrzebują otworów, tak aby rośliny miały stały dopływ powietrza. Najbezpieczniej jest podlać rośliny niedługo przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie trafią na miejsce tego samego dnia. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy wymagającego wyjątkowej czujności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Szukanie przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw kiedy planuje się przeprowadzkę jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik musi oferować ubezpieczenie. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. Do przeprowadzek krajowych pytaj o polisę obowiązującą na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi to znaczy transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie udzielić pomocy czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej kluczowych informacji. Dokładnie określ dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik musi także dostać informację, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba znieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozkładanie oraz składanie dobytku, zabezpieczenie i eksperckie pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zapewnić.

 

Typy przeprowadzek

Na giełdzie transportowej Clicktrans każdego dnia znajdziesz świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przenosin pojawia się też na trasy pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy realizują transporty na bardzo różnych trasach. W Clicktrans realizuje się także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą w podobnym stopniu domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki pamiętaj, aby wymienić typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem m.in. długości trasy, liczby pomocników zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz będzie droższy w święta i niedziele), typu wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, jak wysoko trzeba będzie wnieść kartony a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów kruchych, na przykład pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa koszt przenosin. Jeśli zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi również wpłynie na cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy zapewniają też swoje materiały do pakowania, takie jak worki, kartony itp. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to 60zł/h. Cena wzrasta jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład pomoc 2 pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl znaczna część szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Szwecja już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę