Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami 155 300 000 zł 155 300 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek 1 467 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
73 000 przewoźników 73 000 przewoźników 73 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko w jak najlepszym porządku. Polecam ten transport.

1 pokój do przeprowadzki, w tym 4 stoliki z Ikei,, fotel obrotowy, parę worków, kartonów i skrzynek.

Klient: Marek D.
,
Trasa: Radom - Włocławek

Bardzo dobry kontakt, dostawia i odbiór zgodnie z umówionym terminem. Profesjonalne podejście do klienta. Wszystko w najlepszym porządku. Szczerze polecam :)

Kartony 6–10, Pudełka z ubraniami i przyborami kuchennymi x 8

Klient: Marek I.
,
Trasa: Budapest - Kowala

Wszystko w porządku. Transport zgodnie ze zleceniem.

Kartony 11–20, Biurko średnie x 1, Krzesło obrotowe x 1, Rower x 1, Parawan x 1

Klient: Tomasz W.
,
Trasa: Wrocław - Warszawa

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą a także rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana przeprowadzka może przebiec bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rzeczowo oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Najlepiej sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wymiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, ceramika, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zdobyć je w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby tekstylne i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować należy również rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i montowanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Zmiany miejsca zamieszkania najczęściej kojarzą się z nieładem, stresującą atmosferą a także rozbudowaną listą rzeczy do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana przeprowadzka może przebiec bezstresowo oraz płynnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rzeczowo oraz bez nerwów zabrać się za pakowanie przedmiotów oraz wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach oraz owijanie dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zadbać o to, żeby wszystkie paczki zostały wcześniej skatalogowane i opisane. Najlepiej sporządzić spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wszystkie przedmioty przyjechały do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania często wiążą się z transportem znacznej ilości rzeczy, także tych drobnych, trudno byłoby więc o niczym nie zapomnieć. Polecamy także opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym miejscu. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika przyda ci się dużo szczegółowych danych dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa musi poznać ilość oraz wymiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie listy jest więc konieczne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe opakowanie przesyłki. Szczególnej uwagi wymagają delikatne przedmioty, choćby szkło, rzeźby, ceramika, a także stare meble. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz koce. Jeśli chodzi o meble, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Rozkręcone meble szybciej zapakujesz do samochodu transportującego, maleje także ryzyko zniszczenia. Jednakże nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że jest to zbędne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Kiedy planujesz transport mebli w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w wejściu. Owiń miękkimi materiałami wszystkie kruche jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Aby zapanować nad pakowaniem drobniejszych rzeczy, takich jak czasopisma, płyty, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać pudła. Na pewno będzie potrzebna spora ilość pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo zdobyć je w inny sposób. Często hipermarkety z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Wybierz się więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie chcieliby pozbyć się niewykorzystywanych już kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest kupno kartonów. Znajdziesz je w wybranych marketach remontowych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć też torby tekstylne i worki. Worki będą bardziej ekonomiczne a także łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w takich opakowaniach przedmiotów kruchych. Jest spore prawdopodobieństwo, że torba lub worek naderwą się oraz że coś z nich wypadnie w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, np. zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i także te pozornie lekkie wstrząsy mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować należy również rośliny. Kartony, do których planujesz je schować, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom stały dopływ tlenu. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego lub wymagającego szczególnej ostrożności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub ceramika.

 

Wybór przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas planowania przenosin jest znalezienie odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien oferować OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, sprawdź, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy szukasz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku a także daj znać, czy możesz pomóc czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest sprawą kluczową, musisz więc postarać się przekazać przewoźnikowi możliwie wiele szczegółowych danych. Precyzyjnie ustal dni, oraz czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik powinien też dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać pakunki oraz na które je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkładanie i montowanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Kategorie przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia pojawiają się świeże ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Jeśli chodzi o przeprowadzki międzynarodowe, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość przeprowadzek pojawia się też na trasy między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Oczywiście możesz wystawić swoje ogłoszenie niezależnie od kraju, do którego lub z którego się przeprowadzasz. Przewoźnicy podejmują się zleceń na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą także liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i apartamentów. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę nie zapomnij podać jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przeprowadzek zależą od znacznej ilości różnych czynników. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem między innymi odległości, ilości pomocników niezbędnych podczas przeprowadzki, tego, czy doliczyć trzeba załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz prawdopodobnie będzie kosztować więcej w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie wnieść dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość rzeczy kruchych, np. instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia odpowiednich warunków oraz specjalnej uważności, z tego względu konieczność transportu przedmiotów delikatnych zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi zabezpieczenie dobytku, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Niekiedy przewoźnicy posiadają też własne materiały do pakowania, na przykład worki, pudła itp. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu i za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce pracuje więcej osób, np. pomoc dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średni koszt przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 złotych, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Portugalia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę