Clicktrans działa bez zmian! Możesz zlecić dowolną przesyłkę, a Przewoźnicy mogą składać oferty. W trosce o bezpieczeństwo naszej społeczności aktywnie monitorujemy sytuację. Więcej >>

Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami 110 732 000 zł 110 732 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek 1 064 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
54 000 przewoźników 54 000 przewoźników 54 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko przebiegło bardzo profesjonalnie, szybko i bez problemów, kierowca bardzo miły i pomocny! Wielki plus, pozdrawiam

Mieszkanie 3 pokoje

,
Trasa: Bergen - Łasin

Wzorowa transakcja. Nieoceniona pomoc kierowcy. Dziękuję.

1

Klient: Wojtek Ś.
,
Trasa: Bergheim - Chojnice

Szybki i miły kontakt, bezproblemowy odbiór rzeczy, szybka dostawa z Londynu do Polski i dobra cena. Polecam do przeprowadzek!

1 pokój - 3m³ pudeł różnego rodzaju i toreb

Klient: Urszula K.
,
Trasa: London - Kisielów

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy ułożyć program działania, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zadbać o to, żeby przewożone pakunki były skatalogowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przybyły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać ilość oraz rozmiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, takie jak szkło, obrazy, miski, oraz antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Meble w częściach prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, figurki itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się duża ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować należy też kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego lub wymagającego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki normalnie utożsamiamy z zamieszaniem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą zadań do załatwienia. Należy przy tym pamiętać, że dokładnie urządzona zmiana mieszkania może przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Wystarczy ułożyć program działania, rzeczowo i z opanowaniem przystąpić do pakowania przedmiotów a także wybrać zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach i ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach ważne, aby zadbać o to, żeby przewożone pakunki były skatalogowane oraz oznaczone. Najlepiej stworzyć spis rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokojny umysł, wiedząc, że twoje paczki przybyły do miejsca docelowego. Zmiany mieszkania zwykle są związane z transportem dużej ilości rzeczy, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc o wszystkim pamiętać. Dobrą praktyką jest również podpisanie każdego kartonu. Przyspieszy to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu zamieszkania. Ponadto, wybierając przewoźnika powinieneś/aś posiadać dużo dokładnych informacji dotyczących przedmiotów, które wejdą w skład zlecenia. Firma transportowa powinna znać ilość oraz rozmiary sprzętów i pakunków. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Należy również podkreślić, jak istotne jest odpowiednie chronienie paczki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza delikatne przedmioty, takie jak szkło, obrazy, miski, oraz antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć je w folię bąbelkową, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, dowiedz się, czy da się je rozmontować. Meble w częściach prościej zapakujesz do samochodu transportującego, spada również ryzyko połamania podczas transportu. Niestety części mebli nie da się rozmontować, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, na przykład gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w klatce schodowej a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne a także ruchome części, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobniejszych elementów dobytku, takich jak czasopisma, DVD, ceramika, figurki itp. przydadzą się pudła. Prawdopodobnie przyda się duża ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Jedynym wyjściem jest kupić kartony lub też sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Idź więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu i dowiedz się czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wielu marketach remontowych oraz w sieci. Do pakowania drobnych rzeczy i przedmiotów tekstylnych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby z materiału i worki. Worki będą tańsze a także dostępne w większej ilości sklepów, jednakże torby mocniejsze a przy tym wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w torbach i workach przedmiotów delikatnych. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, np. lodówka, powinny być rozmrożone oraz starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na wstrząsy i także te z pozoru drobne uszkodzenia mogą poważnie uszkodzić urządzenie. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić dodatkową chwilę. Pojedynczo zapakować należy też kwiaty. Kartony, do których zostaną włożone, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je niedługo przed samą przeprowadzką, szczególnie kiedy wiesz, że rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, że między transportowanymi rzeczami podróżuje coś nietypowego lub wymagającego szczególnej delikatności, np. ekskluzywne meble, pianino lub ceramika.

 

Wybieranie firmy transportowej

Podstawową sprawą podczas planowania przenosin jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat powinien mieć OCP. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług danego przewoźnika, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. Dla transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik zajmujący się przeprowadzkami pomiędzy dwoma państwami potrzebuje polisy międzynarodowej. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy wolisz skorzystać z pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także daj znać, czy jesteś skłonny pomóc czy to na przewoźniku spoczywa cała odpowiedzialność. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi dużo kluczowych danych. Starannie określ daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik musi również dostać informację, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli nie, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby znieść rzeczy oraz jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz składanie dobytku, przygotowanie na czas transportu i sprawne pakowanie sprzętów. W przypadku gdy potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, znajdź przewoźnika, który będzie w stanie Ci ją zaoferować.

 

Typy przeprowadzek

W naszym serwisie każdego dnia wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej odbywają się one między naszym krajem a Anglią. Drugie w kolejności okazują się Niemcy. Wiele przeprowadzek pojawia się też na trasy pomiędzy naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans przewoźnicy przewożą też liczne przeprowadzki krajowe. Pośród popularnych województw można znaleźć m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Opisując swoją przesyłkę nie zapomnij podać typ budynku a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny zleceń przeprowadzkowych uzależnione są od znacznej ilości rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem m.in. odległości, liczby osób zatrudnionych podczas przeprowadzki, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek oraz rozładunek, terminu (przewóz może droższy w dni wolne od pracy), rodzaju potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Koszt może być większy, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele rzeczy delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują odpowiednich warunków a także szczególnej uwagi, dlatego ich przewóz zwiększa koszt przeprowadzki. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi spakowanie mienia, dodatkowy koszt również zostanie doliczony do ceny przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także własne opakowania, takie jak worki, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Znaczenie ma także czas ewentualnych postojów. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu a także przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary pracowników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej za pośrednictwem Clicktrans wynosi 447 zł, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Lizbona już od 150!

Zleć przeprowadzkę