Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystkie rzeczy dotarly na miejsce, czasowo moglismy umowic sie w bardzo dla nas dogodny sposob. Pan Przemyslaw sprawnie z kolega zalatwil doreczenie i zaniesienie przedmiotow na drugie pietro. Komunikacja byla rowniez zawsze natychmiastowa. Dziekujemy

Kartony 11–20, Rower x 3, Narty x 2, Rower dziecięcy x 2, Torba duża x 2, Deska do prasowania x 1,

,
Trasa: Dublin - Łódź

Wszystko Ok! Polecam

7 sztuk + 4 doniczkowe rosliny

,
Trasa: Bromley - Warszawa

Dobry kontakt, duża pomoc przy organizacji i transport za granicę odbył się bez problemów. Zdecydowanie polecam firmę!

Kartony 11–20, Łóżko x 1, Stół x 1, Krzesło do jadalni x 6, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1

Klient: Michał K.
,
Trasa: Gdynia - Koppang

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki najczęściej łączymy z chaosem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Jednakże fachowo zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna znać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, na przykład okna, instalacje artystyczne, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, mniejsze jest również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować należy też kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Starannie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Przeprowadzki najczęściej łączymy z chaosem, stresującym nastrojem oraz bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Jednakże fachowo zorganizowana przeprowadzka ma szansę przebiec szybko i płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję poszczególnych etapów przeprowadzki, przemyślnie oraz bez nerwów wziąć się za pakowanie wszystkiego, co chcemy przenieść a także poszukać właściwego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki trzeba pamiętać, aby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane i podpisane. Dobrze jest stworzyć rejestr przedmiotów, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć spokój, wiedząc, że wszystkie pakunki przybyły do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle wiążą się z transportem znacznej liczby przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Polecamy także opisanie każdego kartonu. Ułatwi to opróżnianie kartonów w nowym miejscu zamieszkania. Oprócz tego, podczas poszukiwań przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej drobiazgowych informacji odnośnie rzeczy, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa powinna znać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest zatem niezbędne. 

Ważne też, aby zapewnić odpowiednie chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, na przykład okna, instalacje artystyczne, ceramika, jak również antyki. Najbezpieczniej jest otoczyć delikatne rzeczy w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton lub koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozmontować. Meble w częściach szybciej można przewieźć, mniejsze jest również prawdopodobieństwo połamania podczas transportu. Niestety nie każde meble można rozmontować, a czasem jest to niepotrzebne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble nie rozkręcając ich, sprawdź, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie i w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie delikatne jak również ruchome fragmenty, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje itp. przydadzą się pudła. Na pewno przyda się znaczna liczba pudeł, więcej niż zazwyczaj ma się w domu. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Często sklepy z własnej woli pozwalają zabrać kartony, w których otrzymują dostawy produktów. Wybierz się zatem do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy jest szansa otrzymania niepotrzebnych już nikomu kartonowych pudeł. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Zapasowym sposobem jest zakup kartonów. Kupisz je w wybranych sklepach budowlanych i w sieci. Do przechowywania drobnych rzeczy oraz przedmiotów miękkich, na przykład ubrań czy pościeli, warto użyć również torby tekstylne albo worki. Worki będą bardziej ekonomiczne oraz łatwiejsze do kupienia, z kolei torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w takich opakowaniach rzeczy kruchych. Istnieje ryzyko, że takie opakowania pękną oraz że przewożony ładunek zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, np. zamrażarka, muszą być odłączone od zasilania, osuszone i starannie zabezpieczone. Urządzenia AGD są raczej wrażliwe na szkody więc także te pozornie niegroźne szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić dodatkową chwilę. Odrębnie zapakować należy też kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, przez który rośliny będą miały stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny przed samą przeprowadzką, szczególnie jeśli rośliny nie zostaną dostarczone do nowego domu w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli między transportowanymi rzeczami jest coś niestandardowego lub potrzebującego szczególnej delikatności, na przykład ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne lub duże lustra.

 

Wybór firmy transportowej

Podstawową sprawą kiedy planuje się przeprowadzkę jest znalezienie firmy transportowej. Idealny kandydat powinien posiadać ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, sprawdź, czy ma ubezpieczenie. W przypadku przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca na terenie kraju, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Podczas poszukiwań przewoźnika musisz wiedzieć, czy wystarczy ci sam transport czy szukasz pełnej usługi a więc transportu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych podczas załadunku i rozładunku oraz powiedz mu, czy jesteś skłonny udzielić pomocy czy za całość usługi odpowiada przewoźnik. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest bardzo ważna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo szczegółowych informacji. Starannie podaj terminy, jak również czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a kiedy windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść rzeczy a także na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą również zaoferować rozmontowanie oraz skręcanie mebli, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie gotowy Ci ją zaoferować.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. W bazie są dostępne przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Znaczna ilość przenosin pojawia się też na trasy między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Jednak możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą też wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Wśród najpopularniejszych województw są między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią mieszkania małe, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę pamiętaj, aby wymienić typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Wartość zlecenia zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek a także rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz będzie kosztować więcej w święta i niedziele), typu potrzebnego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy zwracają także uwagę na to, na jakie piętro trzeba będzie przetransportować dobytek a także czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, np. instrumenty muzyczne, antyki, ceramika. Przedmioty kruche wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także specjalnej uwagi, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, dodatkowy koszt również wpłynie na cenę przenosin. Czasem przewoźnicy posiadają także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, pudła i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Znaczenie ma też czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia pojazdu transportowego i przewoźnika to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt wzrasta jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, np. pomoc pary pracowników kosztuje ok. 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć wybierając firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników korzystających z Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Rumunia już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę