Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami 121 995 000 zł 121 995 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek 1 163 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
57 000 przewoźników 57 000 przewoźników 57 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Wszystko super, bardzo miły kierowca, pomaga załadować i rozładować towar a nie musi. Przesyłka była o umowionym czasie .

1 pokój, pół busa

,
Trasa: Cardiff - Trzcianka

Profesjonalne wyposażenie i pomoc. Transport pierwsza klasa i świetny kontakt. Polecam!

1 pokój

Klient: Artur K.
,
Trasa: Antoniówka - Sopot

Pozytyw za przeprowadzkę . Dobry kontakt , punktualność , profesjonalnie wykonana usługa . To sobie cenimy . Polecam .

2 pokojowe mieszkanie

Klient: Bernard G.
,
Trasa: Warszawa - Bytowo

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do zrobienia. Jednak dobrze zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rzeczowo i spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wielkość mebli oraz pakunków. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, rzeźby, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, maleje także niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować trzeba także kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki normalnie kojarzą się z chaosem, nerwowym nastrojem oraz rozbudowanym spisem rzeczy do zrobienia. Jednak dobrze zorganizowana przeprowadzka będzie przebiegać bezstresowo oraz efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to mieć w głowie koncepcję działania, rzeczowo i spokojnie przystąpić do pakowania rzeczy i oczywiście zdecydować się na zaufanego przewoźnika.

 

Umieszczanie w kartonach a także ochrona dobytku

Umieszczając rzeczy w kartonach należy zatroszczyć się, aby przewożone rzeczy zostały wcześniej uporządkowane a także podpisane. Dobrze jest spisać rejestr rzeczy, które zostaną przewiezione. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że przewożone paczki dojechały do miejsca docelowego. Przeprowadzki zwykle oznaczają przewóz poważnej liczby przedmiotów, także tych drobnych, trudno byłoby więc o wszystkim pamiętać. Mądrym ruchem będzie także podpisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to opróżnianie kartonów w docelowym miejscu. Poza tym, szukając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele konkretnych danych na temat przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Osoba zajmująca się przewozem powinna znać liczbę oraz wielkość mebli oraz pakunków. Sporządzenie listy jest więc potrzebne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe zabezpieczenie przesyłki. Takiej ochrony wymagają zwłaszcza przesyłki szczególnej ostrożności, takie jak elementy szklane, rzeźby, naczynia, jak również niektóre meble. Najlepiej zawinąć delikatne rzeczy w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę oraz gruby i miękki materiał. Przy przewozie mebli, upewnij się, czy da się je rozmontować. Rozmontowane meble szybciej można przewieźć, maleje także niebezpieczeństwo uszkodzenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład gdy obydwa mieszkania znajdują się na parterze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, upewnij się, czy zmieszczą się w windzie i w wejściu. Zabezpiecz wszystkie delikatne a także ruchome części, zabierz wszystko z półek i szuflad.

Do pakowania mniejszych elementów dobytku, takich jak książki, DVD, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz pudła. Można przypuszczać, że będzie potrzebna znaczna liczba pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Potrzebujesz zatem zakupić kartonowe pudła lub też zdobyć je odmienną drogą. Zdarza się, że hipermarkety ochoczo rozdają kartony, wcześniej wykorzystywane do dostaw żywności. Zawitaj więc do znajdujących się nieopodal sklepów i zapytaj czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Ten patent na kartony jest zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym sposobem może być kupno kartonów. Takie kartony sprzedają w niektórych sklepach budowlanych a także sklepach internetowych. Do przechowywania drobnych rzeczy jak również przedmiotów miękkich, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać również torby materiałowe i worki. Worki są mniej kosztowne a także łatwiejsze do kupienia, jednakże torby trwalsze oraz wygodniejsze. Nie transportuj w torbach i workach rzeczy kruchych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania naderwą się albo też że zawartość zgubi się na drodze.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, powinny zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio ochronione. Sprzęt jest dość podatny na wstrząsy i nawet te pozornie lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Tak więc trzeba mu poświęcić więcej uwagi. Pojedynczo spakować trzeba także kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Najlepiej podlej je na kilka chwil przed samą przeprowadzką, zwłaszcza kiedy wiesz, że Twoje rzeczy nie zostaną dostarczone na miejsce w przeciągu kilku do kilkunastu godzin. Jednak zachowaj ostrożność, donice nie mogą przeciekać, żeby nie zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, że wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego lub potrzebującego specjalnej delikatności, np. antyki, pianino lub ceramika.

 

Wybór firmy transportowej

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest szukanie firmy transportowej. Przewoźnik musi posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług danego przewoźnika, dowiedz się, czy ma ubezpieczenie. Dla transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik oferujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi to znaczy przewozu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Doprecyzuj z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne podczas załadunku i rozładunku i poinformuj, czy jesteś skłonny zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej szczegółowych informacji. Dokładnie ustal daty, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też wiedzieć, czy w budynku znajduje się winda, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść pakunki oraz jak wysoko wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie sprzętów. Jeśli szukasz podobnie kompleksowej usługi, znajdź przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zaoferować.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są świeże ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. Są wśród nich przeprowadzki w obrębie Polski, a także przeprowadzki w całej Europie. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najczęściej przeprowadzamy się pomiędzy Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności okazują się Niemcy. Sporo zleceń odbywa się też między Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy realizują transporty na rozmaitych trasach. Za pośrednictwem serwisu zleca się również liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwo mazowieckie, małopolskie i pomorskie. 

Przenosiny dotyczą zarówno domów jednorodzinnych, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Podczas wystawiania przesyłki nie zapomnij podać typ budynku oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Koszt przeprowadzki

Koszta przenosin zależą od wielu rozmaitych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem między innymi odległości, liczby osób niezbędnych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy zamówisz dodatkowo załadunek i rozładunek, terminu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy biorą również pod uwagę to, jak wysoko trzeba wnieść przedmioty i czy budynek posiada windę. Cena transportu może być wyższa, kiedy do przewiezienia jest znaczna ilość przedmiotów wymagających specjalnej ostrożności, takich jak pianino, elektronika, lustra. Podobnie delikatne rzeczy wymagają zapewnienia specjalnych warunków a także wyjątkowej uwagi, co zwykle zwiększa cenę przenosin. W wypadku gdy zdecydujesz się na to, aby powierzyć przewoźnikowi zabezpieczenie mienia, koszt tej usługi także wpłynie na cenę przenosin. Zdarza się, że przewoźnicy oferują także swoje materiały do pakowania, na przykład torby, kartony i podobne rzeczy. Najważniejszy jest czas, który zostaje poświęcony na całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Część przewoźników nalicza stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Przykładowa cena wynajęcia samochodu oraz za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Oczywiście koszt rośnie jeśli podczas przeprowadzki pracuje więcej osób, przykładowo zatrudnienie 2 przewoźników to koszt rzędu 80 zł za godzinę. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 złotych, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać wybierając firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl znaczna część potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Sandomierz już od 150!

Zleć przeprowadzkę