Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami 150 884 000 zł 150 884 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek 1 425 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
71 000 przewoźników 71 000 przewoźników 71 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Polecamy, jesteśmy bardzo zadowoleni, transport przebiegł bez żadnych problemów, kierowca bardzo miły, kontakt bezproblemowy.

Kartony 11–20, Telewizor duży (większa niż 40 ") x 1, Opona samochodowa x 4, Wózek dziecięcy x 1, K

Klient: Piotr L.
,
Trasa: Berlin - Łany

Profesjonalna i kompleksowa obsługa. Bezpieczny i szybki załadunek, przyjazd na miejsce docelowe o umówionej godzinie. Polecamy, dla Pawła nie ma rzeczy niemożliwych :-)

Kartony 6–10, Lodówka z zamrażarką x 1, Komoda średnia x 2, Komoda duża x 1, Zestaw do jadalni (4 k

Klient: Paweł M.
,
Trasa: Łódź - Bladel

Polecam. Super kontakt i zero problemów. Kierowca punktualny i co najważniejsze bardzo dobra cena.

Kartony 21–30

Klient: Witold P.
,
Trasa: Dordrecht - Pławnica

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Przeprowadzki zwykle łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo i płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby okna, dzieła sztuki, talerze, oraz stare meble. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej czujności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

Przeprowadzki zwykle łączymy z chaosem, nerwowym nastrojem a także bardzo długą listą zadań które trzeba zrobić. Należy przy tym pamiętać, że sprawnie zorganizowana zmiana mieszkania będzie przebiegać bezstresowo i płynnie. Wystarczy przemyśleć koncepcję działania, przemyślnie i spokojnie przystąpić do pakowania wszystkiego, co chcemy przenieść oraz znaleźć odpowiedniego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz owijanie przedmiotów

Umieszczając rzeczy w kartonach trzeba zatroszczyć się, aby wszystkie rzeczy zostały wcześniej skatalogowane a także opisane. Dobrze jest spisać listę dobytku, który chcemy przewieźć. W ten sposób zyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie rzeczy przybyły do nowego domu. Zmiany mieszkania zwykle wiążą się z transportem znacznej ilości przedmiotów, również tych najdrobniejszych, nie sposób więc niczego nie pominąć. Dobrą praktyką jest również opisanie wszystkich paczek i toreb. Usprawni to wypakowywanie kartonów w docelowym domu. Oprócz tego, wybierając przewoźnika przyda ci się możliwie wiele szczegółowych danych odnośnie przedmiotów, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi znać liczbę a także rozmiary mebli oraz kartonów. Sporządzenie rejestru jest więc potrzebne. 

Trzeba także zapewnić prawidłowe chronienie paczki. Szczególnej uwagi wymagają kruche przesyłki, choćby okna, dzieła sztuki, talerze, oraz stare meble. Najlepiej zawinąć je w folię bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton czy gruby i miękki materiał. Kiedy planujesz transport mebli, upewnij się, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble wygodniej załadować i rozładować, maleje też niebezpieczeństwo uszkodzenia. Jednak nie każde meble można rozłożyć, zdarza się też, że okazuje się to zbędne, na przykład kiedy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane na parterze. Kiedy planujesz transport mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w drzwiach. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Do pakowania drobnych elementów dobytku, takich jak książki, płyty, naczynia kuchenne, dekoracje itp. wykorzystać możesz kartonowe pojemniki. Z pewnością zastosowanie znajdzie spora ilość pojemników, której większość osób zwykle nie posiada. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo sprawić je sobie w inny sposób. Bywa, że hipermarkety chętnie pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do najbliższych supermarketów aby zapytać czy nie mają zbędnych kartonów. Jest to sposób nie tylko darmowy, ale też ekologiczny. Innym rozwiązaniem jest zakup kartonów. Takie kartony sprzedają w wybranych sklepach remontowych oraz sklepach internetowych. Do przechowywania drobiazgów a także rzeczy tekstylnych, jak ubrania czy pościel, przydadzą się także torby tekstylne lub worki. Worki będą tańsze oraz dostępne w większej ilości sklepów, z kolei torby trwalsze i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w torbach i workach rzeczy delikatnych. Istnieje niebezpieczeństwo, że takie opakowania pękną lub że zawartość zgubi się podczas transportu.

Sprzęty AGD, na przykład lodówka, powinny być rozmrożone i starannie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru lekkie wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu przewozowi urządzeń gospodarstwa domowego powinieneś poświęcić szczególną uwagę. Oddzielnie spakować trzeba również kwiaty. Pudła, w które zostaną włożone, powinny mieć otwory, aby zapewnić kwiatom dostęp do powietrza. Dla pewności podlej rośliny niedługo przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy rośliny nie zostaną dostarczone na miejsce w ciągu 24 godzin. Pamiętaj, aby zachować ostrożność, osłonki nie mogą przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić pozostałym przewożonym przedmiotom. 

Poinformuj przewoźnika, jeśli w ładunku jest coś nietypowego czy potrzebującego specjalnej czujności, na przykład antyki, pianino czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest wybór odpowiedniego przewoźnika. Przewoźnik powinien posiadać OCP. Przed podjęciem decyzji, aby skorzystać z usług konkretnej firmy, dowiedz się, jakie ubezpieczenie posiada. Dla przeprowadzek krajowych wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski powinien posiadać polisę międzynarodową. Szukając przewoźnika musisz wiedzieć, czy potrzebny ci wyłącznie transport czy potrzebujesz pełnej usługi to znaczy przewozu z załadunkiem oraz rozładunkiem. Uzgodnij z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku i powiedz mu, czy mógłbyś pomóc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, z tego powodu zadbaj o to, aby przekazać przewoźnikowi dużo istotnych danych. Starannie ustal dni, oraz godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien też mieć świadomość, czy będzie mógł skorzystać z windy, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby wynieść rzeczy i jak wysoko je wnieść. Przewoźnicy specjalizujący się w przeprowadzkach mogą też podjąć się usług takich jak rozkręcanie oraz montowanie dobytku, przygotowanie na czas transportu a także sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy jesteś zainteresowany tak kompleksową usługą, znajdź przewoźnika, który będzie przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Rodzaje przenosin

W naszym serwisie regularnie wystawiane są świeże ogłoszenia na przeprowadzki. Znajdziesz wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. Biorąc pod uwagę tylko przeprowadzki między Polską i innym europejskim krajem, najpopularniejsze są przenosiny między Polską a Anglią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Wiele przenosin pojawia się też na trasy między Polską oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią oraz Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy transportują rzeczy na bardzo różnych trasach. W Clicktrans przewoźnicy przewożą także wiele przeprowadzek wewnątrz Polski. Do popularnych województw należą przede wszystkim województwa pomorskie, mazowieckie czy małopolskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą w podobnym stopniu domów wolnostojących, jak i mieszkań. Większość z nich stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Podczas wystawiania przesyłki uwzględnij typ budynku a także ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przenosin

Ceny zleceń przeprowadzkowych zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład odległości, liczby osób zatrudnionych do przeprowadzenia przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, preferowanych dat transportu (transport prawdopodobnie będzie droższy w święta i niedziele), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Wyliczając cenę przewoźnicy sprawdzają także, na jakie piętro będą musieli przetransportować kartony i czy w budynku jest winda. Cena transportu może być wyższa, jeśli wśród przewożonych przedmiotów jest wiele przedmiotów delikatnych, takich jak instrumenty muzyczne, antyki, lustra. Tego typu przedmioty potrzebują specjalnych warunków a także szczególnej uważności, co zwykle wpływa na koszt przeprowadzki. W wypadku gdy przekażesz przewoźnikowi spakowanie transportowanych przedmiotów, koszt tej usługi także podniesie cenę przenosin. Czasem przewoźnicy oferują także swoje opakowania, np. torby, kartony itp. Znaczenie ma czas, niezbędny, aby wykonać całą przeprowadzkę. Liczy się też ile trwać będą ewentualne postoje. 

Niektóre firmy określają stawki w przeliczeniu na godzinę pracy. Poglądowy koszt wynajęcia samochodu a także za pracę kierowcy to koszt rzędu 60 zł za godzinę. Cena rośnie jeśli podczas przeprowadzki potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie pary przewoźników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średni koszt przenosin wewnątrz kraju w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a zza granicy do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, wracającą na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu potrzebuje właśnie dodatkowych ładunków powrotnych. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Polska już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę