Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami 101 175 000 zł 101 175 000 zł zaoszczędziliście z nami
982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek 982 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
51 000 przewoźników 51 000 przewoźników 51 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis
aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardzo polecam, bardzo dobry kontakt i bardzo duża pomoc w trakcie przeprowadzki. :)

2 pokojowe mieszkanie

,
Trasa: Monachium - Wrocław

Szybko, sprawnie, miło i wszystko dojechało całe ;)

2 pokojowe

Klient: Marcin M.
,
Trasa: Olsztyn - Warszawa

Serdecznie polecamy!!! Przeprowadzka bezproblemowa, mimo dużej ilości rzeczy i odległości. Ekipa sympatyczna i niezawodna. Dziękujemy!

2 pokojowe mieszkanie, powierzchnia 90 m2, dwa poziomy, minimum 2 osoby do załadunku i rozładunku

,
Trasa: Berlin - Łódź

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a także sprawnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty dotarły na miejsce. Przeprowadzki często oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę a także wymiary sprzętów oraz paczek. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak szkło, dzieła sztuki, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Bywa, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się też rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania normalnie łączymy z nieładem, nerwową atmosferą oraz bardzo długą listą zadań które trzeba załatwić. Jednakże sprawnie zorganizowana zmiana miejsca zamieszkania ma szansę przebiec szybko a także sprawnie. Wystarczy mieć w głowie program poszczególnych etapów przeprowadzki, rozsądnie oraz z opanowaniem przystąpić do pakowania dobytku oraz zdecydować się na profesjonalnego przewoźnika.

 

Pakowanie oraz zabezpieczenie dobytku

Organizując dobytek na czas przeprowadzki najlepiej zadbać o to, żeby wszystkie pakunki zostały wcześniej uporządkowane oraz opisane. Najlepiej stworzyć listę rzeczy, które zostaną przewiezione. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że wszystkie przedmioty dotarły na miejsce. Przeprowadzki często oznaczają przewóz znacznej ilości przedmiotów, włączając w to te niewielkich rozmiarów, trudno byłoby więc niczego nie pominąć. Mądrym ruchem będzie też opisanie wszystkich paczek i toreb. Ułatwi to wypakowywanie kartonów w nowym mieszkaniu. Ponadto, wybierając przewoźnika potrzebujesz możliwie wiele dokładnych danych dotyczących przedmiotów, które mają zostać przewiezione. Firma transportowa potrzebuje poznać liczbę a także wymiary sprzętów oraz paczek. Przygotowanie spisu jest więc konieczne. 

Należy również zapewnić właściwe zabezpieczenie przesyłki. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim kruche przesyłki, takie jak szkło, dzieła sztuki, talerze, a także część mebli. Najbezpieczniej jest zawinąć je folią bąbelkową, dobrze sprawdzi się też karton oraz koce. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy da się je rozłożyć. Rozmontowane meble prościej można przewieźć, mniejsze jest również niebezpieczeństwo zniszczenia. Niestety nie wszystkie meble da się rozmontować, a czasem jest to zbędne, jak gdy zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy, jak i miejsce docelowe są zlokalizowane nie na piętrze. Jeśli zamierzasz transportować meble w całości, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w korytarzu a także w wejściu. Obłóż warstwą ochronnej folii bąbelkowej wszystkie kruche i ruchome elementy, opróżnij półki i szuflady.

Aby zapanować nad pakowaniem mniejszych rzeczy, takich jak książki, płyty, ceramika, figurki itp. warto wykorzystać kartony. Można przypuszczać, że przyda się duża ilość pojemników, taka, której zdecydowana większość osób szykujących się do przeprowadzki nie ma po prostu pod ręką. Musisz więc zakupić kartonowe pudła albo zdobyć je inaczej. Bywa, że markety ochoczo pozwalają zabrać kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj zatem do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy jest szansa otrzymania zbędnych kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Kolejnym rozwiązaniem może być zakup kartonów. Kupisz je w wielu sklepach remontowych oraz w sieci. Do zabezpieczenia drobiazgów i przedmiotów materiałowych, jak ubrania czy pościel, możesz wykorzystać także torby z materiału lub worki. Worki są bardziej ekonomiczne oraz łatwiej dostępne, z kolei torby są bardziej trwałe i wygodniejsze. Unikaj przewożenia w ten sposób przedmiotów szczególnej ostrożności. Jest spore niebezpieczeństwo, że torba lub worek naderwą się lub że zawartość zgubi się w czasie przewożenia.

Urządzenia gospodarstwa domowego, taki jak zamrażarka, muszą być rozmrożone oraz właściwie ochronione. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc także te z pozoru niegroźne wstrząsy mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić więcej uwagi. Osobno spakować powinno się też rośliny. Kartony, w które je zapakujesz, muszą mieć dziurki, aby zapewnić kwiatom stały dopływ powietrza. Dla pewności podlej rośliny na kilka chwil przed samym transportem, szczególnie w przypadku gdy Twoje rzeczy mogą nie dotrzeć do nowego domu tego samego dnia. Mimo to podlewaj ostrożnie, donice nie powinny przeciekać, żeby nie zaszkodzić innym rzeczom w transporcie. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli w ładunku podróżuje coś niestandardowego albo wymagającego specjalnej delikatności, np. ekskluzywne meble, instrumenty muzyczne czy duże lustra.

 

Szukanie przewoźnika

Najważniejszą rzeczą podczas organizacji przeprowadzki jest szukanie odpowiedniego przewoźnika. Idealny kandydat musi posiadać OCP. Przed ostatecznym wyborem usług konkretnej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego pytaj o polisę obowiązującą w Polsce, z kolei przewoźnik realizujący przeprowadzki poza granice Polski potrzebuje polisy międzynarodowej. Szukając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu wraz z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, liczbę osób, które będą potrzebne w czasie załadunku i rozładunku a także poinformuj, czy mógłbyś udzielić pomocy czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Komunikacja pomiędzy przewoźnikiem a zleceniodawcą jest niezwykle istotna, dlatego postaraj się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Precyzyjnie podaj dni, a także czas załadunku i rozładunku. Przewoźnik na pewno chciałby także wiedzieć, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to na które piętro będzie musiał się wspiąć, aby zabrać kartony i jak wysoko je wnieść. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozkładanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie i sprawne pakowanie mienia. W przypadku gdy szukasz podobnie kompleksowej usługi, zapytaj przewoźnika, czy będzie w stanie Ci ją zapewnić.

 

Typy przenosin

W naszym serwisie codziennie wystawiane są aktualne ogłoszenia osób szukających pomocy przy przeprowadzce. W bazie są dostępne zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najpopularniejsze są przenosiny między Polską i Anglią. Drugie w kolejności są Niemcy. Znaczna ilość zleceń odbywa się też pomiędzy Polską i Włochami, Francją, Holandią, Belgią a także Irlandią. Jednak Clicktrans realizuje też przeprowadzki do dowolnego europejskiego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. Za pośrednictwem serwisu przewoźnicy przewożą również liczne przeprowadzki krajowe. Wśród najpopularniejszych województw są m.in. małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Zlecenia przeprowadzkowe dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i apartamentów. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, jedno- lub dwupokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz a także ile pokoi jest w mieszkaniu/domu.

 

Cena przeprowadzki

Ceny przenosin zależą od znacznej ilości różnych zmiennych. Wartość zlecenia zależy od na przykład długości trasy, ilości osób potrzebnych podczas przenosin, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek i rozładunek, terminu (przewóz prawdopodobnie będzie droższy w dni wolne od pracy), rodzaju wykorzystanego pojazdu. Podczas wyceny przewoźnicy sprawdzają także, jak wysoko trzeba będzie przetransportować dobytek oraz czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, kiedy wśród przewożonych przedmiotów jest znaczna ilość przedmiotów delikatnych, jak instrumenty muzyczne, elektronika, lustra. Przedmioty kruche potrzebują specjalnych warunków a także specjalnej uważności, dlatego ich przewóz wpływa na cenę przenosin. W wypadku gdy powierzysz przewoźnikowi spakowanie dobytku, dodatkowy koszt również podniesie cenę przeprowadzki. Zdarza się, że przewoźnicy posiadają również swoje opakowania, na przykład torby, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się także długość ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Przykładowa cena za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Cena wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej pomocników, na przykład zatrudnienie dwóch pracowników to koszt rzędu 80 zł/h.. Średnia cena przeprowadzki krajowej w naszym serwisie wynosi 447 złotych, przenosiny międzynarodowe z Polski – 1600 zł, a zza granicy do Polski – 1767 złotych. Niższe ceny można uzyskać znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników szukających zleceń na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Ukraina już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę