Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić przeprowadzkę. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy realizują przeprowadzki.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami 159 978 000 zł 159 978 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek 1 510 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
75 000 przewoźników 75 000 przewoźników 75 000 przewoźników

Ostatnie przeprowadzki:

Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Bardo rzetelna firma,gorąco polecam

3-pokojowe mieszkanie i garaz

Klient: Rafał O.
,
Trasa: Szczecin - Rzeszów

Dziękuję za współpracę. Polecam.

Kartony 11–20, Opona samochodowa x 6, Rower x 1

Klient: Adrian F.
,
Trasa: Lejda - Kraków

Punktualny i kulturalny przewoźnik. Bardzo dobry kontakt. Duża przesyłka (ok. 30 kartonów i dwuosobowe łóżko) szybko dotarła do celu. Serdecznie polecam!

Umzugskisten 11–20, Doppelbett mit Matratze x 1

Klient: Marcin K.
,
Trasa: Monachium - Tworóg

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującym nastrojem a także niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednak dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, przemyślnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby przewożone kartony były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę i wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby z materiału i worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek pękną oraz że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba również rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie ustal daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

Zmiany miejsca zamieszkania zwykle łączymy z zamieszaniem, stresującym nastrojem a także niekończącą się listą zadań do zrobienia. Jednak dobrze zorganizowana zmiana mieszkania ma szansę przebiec bezstresowo a przy tym efektywnie. Jedyne, co musisz zrobić, to ułożyć plan działania, przemyślnie i bez nerwów zabrać się za pakowanie rzeczy oraz poszukać zaufanego przewoźnika.

 

Pakowanie a także zabezpieczenie przedmiotów

Pakując rzeczy trzeba zadbać o to, żeby przewożone kartony były uporządkowane a także opisane. Dobrze jest stworzyć listę dobytku, który chcemy przewieźć. Tak uzyskasz spokój, wiedząc, że twoje przedmioty dotarły na miejsce. Zmiany mieszkania zazwyczaj wiążą się z transportem dużej liczby rzeczy, także tych drobnych, nie sposób więc o niczym nie zapomnieć. Mądrym ruchem będzie także oznaczenie etykietą każdego kartonu. Usprawni to rozpakowywanie paczek w nowym miejscu. Ponadto, szukając przewoźnika potrzebujesz jak najwięcej szczegółowych danych na temat rzeczy, czekających na transport. Osoba zajmująca się przewozem musi poznać liczbę i wymiary mebli oraz pakunków. Spisanie rejestru jest zatem konieczne. 

Ważne też, aby zadbać o właściwe chronienie transportowanych rzeczy. Dodatkowego zabezpieczenia potrzebują przede wszystkim delikatne przedmioty, takie jak kieliszki, dzieła sztuki, ceramika, oraz antyki. Najbezpieczniejszym sposobem zabezpieczenia będzie owinąć kruche przedmioty w miękki materiał, można również wykorzystać tekturę lub gruby i miękki materiał. Jeśli chodzi o meble, sprawdź, czy można je rozłożyć. Rozmontowane meble łatwiej będzie transportować, mniejsze jest również prawdopodobieństwo zniszczenia. Jednak nie wszystkie meble da się rozłożyć, z kolei innym razem okazuje się to niepotrzebne, jak kiedy przeprowadzamy się z parteru do mieszkania nie na piętrze. Planując przewóz mebli nie rozkręcając ich, dowiedz się, czy nie są zbyt szerokie, aby zmieściły się w windzie a także w drzwiach. Owiń miękkimi materiałami wszystkie łamliwe oraz ruchome fragmenty, opróżnij półki i szuflady.

Przy pakowaniu drobnych rzeczy, takich jak czasopisma, filmy, ceramika, dekoracje itp. warto wykorzystać pudła. Prawdopodobnie przyda się duża ilość kartonów, której większość osób zwykle nie posiada. Potrzebujesz zatem kupić kartony albo sprawić je sobie odmienną drogą. Niejednokrotnie markety ochoczo rozdają kartony, pozostałe po dostawach produktów. Zawitaj więc do pobliskiego sklepu lub supermarketu aby zapytać czy nie mają niepotrzebnych już nikomu kartonów. Jest to sposób zarówno darmowy, jak i dobry dla środowiska. Innym rozwiązaniem może być nabycie kartonów. Znajdziesz je w wybranych sklepach remontowych i w Internecie. Do przechowywania drobiazgów oraz przedmiotów materiałowych, na przykład ubrań czy pościeli, możesz wykorzystać również torby z materiału i worki. Worki będą tańsze oraz łatwiejsze do kupienia, jednak torby mocniejsze oraz wygodniejsze. Unikaj jednak umieszczania w ten sposób przedmiotów kruchych. Jest spore ryzyko, że torba lub worek pękną oraz że coś zgubi się w czasie przewożenia.

Sprzęty AGD, na przykład zamrażarka, muszą zostać odłączone od zasilania, osuszone i odpowiednio zabezpieczone. Sprzęt jest dość podatny na uszkodzenia więc nawet te pozornie lekkie szkody mogą prowadzić do uszkodzeń. Z tego powodu transportowi sprzętu AGD musisz poświęcić szczególną uwagę. Odrębnie spakować trzeba również rośliny. Kartony, do których zostaną włożone, potrzebują otworów, aby zapewnić kwiatom dostęp do tlenu. Najlepiej podlej je przed samym transportem, zwłaszcza jeśli Twoje rzeczy nie trafią do nowego domu tego samego dnia. Jednak zachowaj ostrożność, osłonki nie powinny przeciekać, bo mogłoby to zaszkodzić innym przewożonym przedmiotom. 

Daj przewoźnikowi znać, jeśli wśród przewożonych przedmiotów znajduje się coś niestandardowego albo potrzebującego wyjątkowej czujności, jak ekskluzywne meble, pianino czy duże lustra.

 

Wybór przewoźnika

Jedną z najważniejszych spraw podczas planowania przenosin jest wybór firmy transportowej. Przewoźnik powinien mieć ubezpieczenie. Przed ostatecznym wyborem usług danej firmy, zapytaj o to, jakie ubezpieczenie posiada. W przypadku transportu krajowego wystarczy polisa obowiązująca w Polsce, jednak przewoźnik oferujący przeprowadzki pomiędzy dwoma państwami powinien posiadać polisę międzynarodową. Wybierając przewoźnika powinienieś wiedzieć, czy potrzebujesz tylko transportu czy wolisz skorzystać z pełnej usługi czyli transportu z załadunkiem i rozładunkiem. Ustal z przewoźnikiem, ile osób będzie potrzebnych w czasie załadunku i rozładunku a także powiedz mu, czy jesteś w stanie zapewnić pomoc czy cała odpowiedzialność leżeć ma po stronie przewoźnika. 

Łączność między klientem i przewoźnikiem jest niezwykle istotna, musisz więc postarać się zapewnić przewoźnikowi jak najwięcej istotnych danych. Dokładnie ustal daty, a także godziny załadunku oraz rozładunku. Przewoźnik powinien także mieć świadomość, czy do dyspozycji będzie miał windę, a jeśli windy nie ma, to z którego piętra trzeba wynieść przedmioty oraz na które wnieść je w miejscu docelowym. Firmy przeprowadzkowe czasem oferują także rozmontowanie i skręcanie transportowanych przedmiotów, zabezpieczenie a także sprawne pakowanie dobytku. Jeśli potrzebujesz równie wszechstronnej usługi, poszukaj przewoźnika, który jest przygotowany Ci ją zapewnić.

 

Odmiany przenosin

Na giełdzie transportowej Clicktrans codziennie znajdziesz aktualne ogłoszenia dotyczące przeprowadzek. Są wśród nich zarówno przeprowadzki krajowe jak i międzynarodowe. W kwestii przeprowadzek międzynarodowych, najczęściej odbywają się one pomiędzy naszym krajem i Wielką Brytanią. Kolejne pod względem popularności są Niemcy. Sporo przeprowadzek jest też wystawianych między naszym krajem oraz Włochami, Francją, Holandią, Belgią i Irlandią. Oczywiście możesz też wystawić ogłoszenia z lub do innego kraju. Przewoźnicy podejmują się zleceń na szerokim wachlarzu tras. W Clicktrans zleca się także liczne przeprowadzki krajowe. Do popularnych województw należą między innymi małopolskie, mazowieckie i pomorskie. 

Przeprowadzki dotyczą zarówno domów wolnostojących, jak i mieszkań. Przewagę zleceń stanowią niewielkie mieszkania, 1- lub 2-pokojowe. Wystawiając przesyłkę uwzględnij jaki budynek przeprowadzasz oraz ilość przeprowadzanych pomieszczeń.

 

Cena przeprowadzki

Koszta przeprowadzek zależą od znacznej ilości istotnych zmiennych. Cena zmienia się pod wpływem na przykład długości trasy, liczby osób potrzebnych do przeprowadzenia przeprowadzki, tego, czy w usłudze oprócz transportu jest także ujęty załadunek oraz rozładunek, preferowanych dat transportu (przewóz może kosztować więcej w święta i niedziele), typu niezbędnego pojazdu. Wyceniając transport przewoźnicy biorą również pod uwagę to, na jakie piętro trzeba przetransportować przedmioty a także czy budynek posiada windę. Koszt może być większy, jeśli do przewiezienia jest wiele rzeczy wymagających specjalnej ostrożności, jak pianino, antyki, ceramika. Przedmioty kruche potrzebują ochronnych warunków oraz specjalnej uwagi, co zwykle wpływa na cenę przenosin. Jeśli przekażesz przewoźnikowi spakowanie dobytku, koszt tej usługi również zostanie doliczony do ceny przeprowadzki. Czasem przewoźnicy oferują również swoje materiały do pakowania, takie jak torby, kartony i wiele innych. Kluczową kwestią jest czas, potrzebny na przeprowadzkę. Liczy się również czas ewentualnych postojów. 

Część przewoźników nalicza stawki godzinowo. Poglądowy koszt za wynajęcie pojazdu transportowego a także przewoźnika to 60zł/h. Oczywiście koszt wzrasta w przypadku gdy, np. przy przeprowadzce potrzebnych jest więcej osób, przykładowo zatrudnienie dwóch pracowników kosztuje ok. 80 zł za godzinę. Średnia cena przenosin wewnątrz kraju za pośrednictwem Clicktrans to 447 zł, przeprowadzki z Polski za granicę – 1600 zł, a przeprowadzki międzynarodowe do naszego kraju – 1767 zł. Koszty można obniżyć znajdując firmę, która wraca na pusto. Wśród przewoźników zarejestrowanych na Clicktrans.pl wielu szuka zleceń na drogę powrotną. 

zobacz cały zwiń

Szukasz przeprowadzki?

Przeprowadzki Węgry już od 300 zł!

Zleć przeprowadzkę