Jak to działa

Powiedz nam, dokąd chcesz zlecić transport motocykla lub skutera. Znajdziemy najlepszego przewoźnika do Twojego zlecenia.
Łączymy osoby i firmy ze zweryfikowanymi przewoźnikami, którzy przewożą motocykle i skutery.
Polska i cała Europa.

zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami 179 838 000 zł 179 838 000 zł zaoszczędziliście z nami
1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek 1 670 000 wystawionych przesyłek
0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia 0 zł za wystawienie ogłoszenia
81 000 przewoźników 81 000 przewoźników 81 000 przewoźników

Niedawno przewiezione motocykle:

Przesyłki Yamaha Tricity 155
Yamaha Tricity 155

Skąd:

Polska, Cegielnia

Dokąd:

Polska, Kraków
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

253 zł
Przesyłki Yamaha XTZ 660
Yamaha XTZ 660

Skąd:

Polska, Legnica

Dokąd:

Polska, Tarnów
Cena:
360,00 zł

Oszczędność:

477 zł
Przesyłki Honda CB 500
Honda CB 500

Skąd:

Polska, Żurawice

Dokąd:

Polska, Drupia
Cena:
390,00 zł

Oszczędność:

219 zł
Przesyłki Honda Crossrunner
Honda Crossrunner

Skąd:

Polska, Wola Batorska

Dokąd:

Polska, Batowo
Cena:
530,00 zł

Oszczędność:

298 zł
Przesyłki Yamaha Virago
Yamaha Virago

Skąd:

Polska, Nowa Wieś Wielk (...)

Dokąd:

Polska, Chełm
Cena:
350,00 zł

Oszczędność:

364 zł
Przesyłki Yamaha Virago
Yamaha Virago

Skąd:

Polska, Nowa Wieś Wielk (...)

Dokąd:

Polska, Chełm
Cena:
450,00 zł

Oszczędność:

288 zł
Największy serwis aukcji transportowych Największy serwis aukcji transportowych

Największy serwis
aukcji transportowych

Zaufani przewoźnicy Zaufani przewoźnicy

Tylko zweryfikowani
Przewoźnicy

97% zadowolonych klientów 97% zadowolonych klientów

Aż 97% zadowolonych
klientów od 2010r.

Wspomagamy ekologiczny transport Wspomagamy ekologiczny transport

Wspomagamy
ekologiczny transport

Opinie

Super obsługa wszystko planowo na czas polecam

Harley-Davidson Street Bob

Klient: Karol L.
,
Trasa: Drammen - Szczecin

kontakt , odbiór i dostawa w 100% polecam przewożnika

rower

,
Trasa: Suchoraba - Zamość

POLECAM! Zarówno właściciel jak i kierowcy na najwyższym poziomie kompetencji

Romet Motorynka

,
Trasa: Płońsk - Droździęcin

Media o nas

Przygotowanie do transportu

Jak zorganizować transport motocykli i skuterów?

Spora część zleceń zamieszczanych w serwisie Clicktrans.pl dotyczy transportu motocykli. Wielu przewoźników ma ogromne doświadczenie właśnie w transporcie motocykli oraz skuterów. Ogłoszenia z reguły wystawiają osoby, które niedawno kupiły jednośladowiec i chciałyby, aby został on dostarczony do ich miejsca zamieszkania. Nierzadko transport zlecają też osoby zawodowo związane ze sprzedażą motocykli. Niektórzy właściciele motocykli wybierający się w zagraniczne podróże preferują, aby motocykl dostarczono na miejsce docelowe przez firmę, szczególnie, jeśli jest to miejsce odległe lub trudno dostępne, jak na przykład archipelagi. Nie mają ochoty pokonywać całej drogi motocyklem, a raczej cieszyć się jazdą dopiero w miejscu docelowym, korzystają więc z usług firm transportowych. Jeżeli potrzebujesz przewoźnika, wystaw zlecenie w naszym serwisie, zbierz wyceny od przewoźników, zdecyduj się na najlepszą z nich i zamów przewóz. 

Sposoby transportu

Sposób, w jaki transportuje się motocykl, musi być dopasowany do rodzaju maszyny. Niektóre motory transportuje się dużo łatwiej, przewóz innych jest o wiele bardziej skomplikowany. Jest to zależne m.in. od wymiarów, ciężaru oraz liczby pojazdów. Znaczenie ma też liczba i typy miejsc, do których można przyczepić pasy. Część motocykli można dosyć prosto przymocować, w przypadku innych, zwłaszcza tych bardziej okrytych, trudniej znaleźć odpowiednie miejsca do umieszczenia pasów. Jest to niezwykle ważna kwestia, poprawne przymocowanie pojazdu jest podstawą bezpieczeństwa transportu. 

Motocykle transportować można na parę różnych sposobów. Najczęściej pojazd przewozi się w vanie bądź na przyczepie. Na rynku można znaleźć specjalne przyczepy dostosowane do przewozu motocykli. Cechuje je to, że mają oparcie bądź uchwyt dla przedniego koła. Posiadają również najazd. Znajduje się na nich szyna, w której umieszcza się koła jednośladu, dzięki niej są stabilne. Częścią naczep motocyklowych są też specjalne uchwyty do pasów. Mimo tego motocykl można transportować także na zwykłej przyczepie. Szczególnie ważne są mocne uchwyty do pasów, niełatwo je zastąpić. Jednakże jeśli przyczepa nie posiada najazdu, można wykorzystać choćby twardą deskę i z jej pomocą załadować pojazd na przyczepę. Należy jednak zachować wyjątkową ostrożność, ponieważ motocykl może wypaść. Jeśli przyczepa nie jest dostosowana specjalnie do przewozu motocykli, mocowanie będzie nieco trudniejsze. Są różne sposoby, lecz jednym z najprostszych oraz najskuteczniejszych jest wykorzystanie 4 pasów. Dwóch używa się do przymocowania po bokach pojazdu, a kolejne dwa służą do tego, by uniemożliwić przemieszczanie z przodu do tyłu oraz odwrotnie. Pasy przełożyć można przykładowo przez kierownicę czy dolną półkę. Muszą opierać się na mocnych, metalowych częściach. Nie zakłada się pasów na delikatnych częściach, takich jak zębatki bądź szprychy. Należy także unikać miejsc, w których pasy mogą ocierać się o pozostałe części i doprowadzić do ich zniszczenia. Dosyć szerokie czy długie pasy nie są potrzebne, najważniejsze jest, aby były mocne oraz właściwie dopasowane. Powinny mieć dobry mechanizm napinania. Pod żadnym pozorem nie należy stosować pasów z otwartym hakiem. Pasy wykorzystywane przy transporcie motocykli czy skuterów powinny posiadać zamknięte zapięcie. Należy zapiąć je dość ciasno, tak, aby nie było luzów, ponieważ to może doprowadzić do tego, że motocykl przechyli się w trasie. Jednakże nie jest rekomendowane także całkowite zaciśnięcie skoku zawieszenia, bo to, na dłuższych dystansach, prowadzi do uszkodzenia

Szukasz transportu?

Transport motocykli i skuterów Rabka-Zdrój już od 110 zł!

Zleć transport motocykla